Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Te niby zachodnie dachówki robione są w PL tylko ludzie widzą zachodnie logo i płacą:) wiem co mówię jestem na etapie dachu i robiłem rozeznanie w modelach które mnie interesowały;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakich firm systemy rekuperacji macie i czy polecacie ?


Też dołączę się do pytania.. bo właśnie zastanawiam się nad założeniem. A tym czasem u mnie na budowie. aea233f8329ef847f7fee2940c7b30f1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tu ktoś od ogrzewania? Potrzebuje porady w sprawie doboru pieca i sterowania podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gazowka to pisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kuchnia prawie skończona.

 

IMG_20170706_180350021.jpg

IMG_20170706_180356121.jpg

IMG_20170706_180404504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bieniek napisał:

Jak gazowka to pisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dom 120m2, podłogówka parter i poddasze + cwu 100l z cyrkulacją, mieszacze sterowane ręcznie. Jaki piec by to ogarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę za mocny na mały dom.

Ile gazu zużywasz rocznie?

Edytowane przez mikołaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie miotacz ognia....

Palnik jest modulowany - pracować może nawet na 20% mocy. Kocioł sam sobie reguluje jego moc w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną.

Z lata ci pisał nie będę bo nie ma o czym - wiadomo, grzeje c.w.u i często łazienkę jeszcze włączamy sobie jak chłodniejsze dni żeby było przyjemnie ciepło pod stopami jak człowiek wylezie z pod prysznica (a no i ścierać nie trzeba - samo wyschnie :D ) także zużycie tam jest może za 400zł gazu od kwietnia do października

Za minioną zimę, od 2 grudnia do 1 kwietnia poszło gazu za 1160zł co daje 280zł/miesiąc.

Grzeję propanem z butli - instalacja własna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduluje od 6.1kw u mnie teoretyczne zapotrzebowanie na ciepło to 7-8kw + cwu 4-5kw. Kosztowo to przyzwoicie wygląda. Jak masz to sterowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty (proste bimetaliki z pokrętłami) w każdym pomieszczeniu + elektrosiłowniki na każdej pętli. Co się wygrzeje, zamyka pętlę i piec ma mniej do grzania.

Ub. rok tylko tak, w tym planuję zamontować jeszcze sterownik pogodowy do kotła z czujnikiem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij ma mój kocioł.

www.thermagen.pl

Jakby co to pisz/dzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w nie długim czasie będę  zamawiał podsibitke (podpitke) do dachu drewnianą.. Co polecacie do zabezpieczenie przed grzybami itp? jakiś impregnat ? na gotowo będę malował bejcą lub impregnatem ochrono-dekoracyjnym . Produkty z wyższych półek tylko.

 

moze coś takiego: 

http://allegro.pl/altax-penetrin-gruntujacy-impregnat-do-drewna-15l-i6880200992.html 

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kilka miesięcy temu pisałem, że mam kornika w dachu. znalazłem ekipię z 'polecenia' która to potwierdziła, po miesiącu dostałem wycenę remontu dachu która obejmuje całkowita wymianę. mój dach ma 130m2

powiem szczerze że gdy usłyszałem cenę to zwaliło mnie z nóg. bez podbitki, bez 2 okien dachowych. wstępna cena która może ulec zmianie wynosi 70 tyś zł. 

Poniżej daje załącznik - dokładną wycenę. co o tym myślicie ? czy to gruba przesada ?

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TomOskroba napisał:

witam, kilka miesięcy temu pisałem, że mam kornika w dachu. znalazłem ekipię z 'polecenia' która to potwierdziła, po miesiącu dostałem wycenę remontu dachu która obejmuje całkowita wymianę. mój dach ma 130m2

powiem szczerze że gdy usłyszałem cenę to zwaliło mnie z nóg. bez podbitki, bez 2 okien dachowych. wstępna cena która może ulec zmianie wynosi 70 tyś zł. 

Poniżej daje załącznik - dokładną wycenę. co o tym myślicie ? czy to gruba przesada ?

 

[email protected]

Chyba sobie jaja robią 

Piszesz że masz 130m dachu a w wycenie jest 185 Skąd jesteś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Łomianek koło warszawy ;)

generalnie już napisałem do niego w mailu zwronym odnośnie tego metrażu. 

demontaż ma byc liczony za 130m2 a nie 185m2.

druga sprawa ze umawialismy sie na poszerzenie boków dachu o pół metra, i przedłużenie o 1m przodu dachu wiec nie wiem skąd mu wyszło 185m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomOskroba napisał:

Jestem z Łomianek koło warszawy ;)

generalnie już napisałem do niego w mailu zwronym odnośnie tego metrażu. 

demontaż ma byc liczony za 130m2 a nie 185m2.

druga sprawa ze umawialismy sie na poszerzenie boków dachu o pół metra, i przedłużenie o 1m przodu dachu wiec nie wiem skąd mu wyszło 185m2.

Szkoda pisać idź gdzieś indziej o wycenę Blachę chcesz położyć? 

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...