Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem na etapie szukania ekipy budowlanej. W weekend pojeździłem po okolicy na budowy i "złapałem" kilka namiarów. Czekam jeszcze na odzew paru ekip i do końca sierpnia będę chciał już wybierać konkretnie. Moje pytanie brzmi. Czy praktykuje się podpisywanie umowy przedwstępnej z ekipą ? Chodzi mi o to żebym przez zimę spał spokojnie wiedząc, że mam jakiś haczyk na nich i że wiosną zjawia się na budowie. Jakiś zadatek/zaliczek dawać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była tylko uwoma"słowna" i nic nikt nie podpisywał i tak jak mówili pierwszy dom po zimie budują u mnie i tak też było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Cyz ktoś korzystał z projektów domów z firmy archon dostępnej pod ty madresem: 
archon

Chodzi mi o to czy podany tam koszt budowy stanu surowego zamkniętego ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie mówię o jakimś konkretnym projekcie tylko ogólnie czy na to patrzeć czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku ruszam z budową i powiem Ci, że czytając fora i pytając się znajomych to NIKOMU (no może pojedyncze przypadki) nie udało się zmieścić w kosztorysie jaki zakłada biuro (biorąc pod uwagę materiały tam wymienione). Rozbieżności są duże w zależności od jakości użytych materiałów ale najczęściej pojawia się przedział 15-50%. O tyle więcej te osoby zapłaciły w stosunku do kosztorysu biura.

 

Kurka to w jaki sposób mogę się zabezpieczyć aby być pewnym, że ekipa wiosną się zjawi i ruszy z budową ?

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę stawiał dom z silki. Trochę ekipy marudzą jak to słyszą ale marudzi również teściu który będzie mi robił elektrykę.

Czy według Was taki komplet Hilti poradzi sobie z bruzdowaniem w silce ?

 

Hilti DC-EX 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo silka to twardy i ciezki material,alle według mnie to najlepszy..

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako że zaczynam powoli rozglądać sie za oknami do domu.. To na co zwrócić uwagę itp? jakie firmy polecacie? Myślę  nad oknami Drewniano- Aluminiowymi z Sokółki dokładnie te:

 http://sokolka.com.pl/okna-drewniano-aluminiowe-puro.html

Może ktoś z Was ma właśnie takie lub podobne i może sie wypowiedzieć na ich temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/10/2017 o 11:45, inzKornel napisał:

Siema. Cyz ktoś korzystał z projektów domów z firmy archon dostępnej pod ty madresem: 
archon

Chodzi mi o to czy podany tam koszt budowy stanu surowego zamkniętego ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie mówię o jakimś konkretnym projekcie tylko ogólnie czy na to patrzeć czy nie. 

Ja mam projekt z archona. Nie kupuj sam tylko jeśli będziesz bral kierownika budowy z ewentualnymi zmianami w projekcie to niech kupi sam. Moja kierownik od ceny tej na stronie miała jeszcze około 10% zniżki.  Ogólnie to każdy projekt ma swoją wersję na dane średnie temperatury w kraju. Tzn projekt obowiązujący na małopolskę będzie miał inne wartości cieplne jak na mazowsze(ocieplenie ,okna,ściany). Koszta są tak różne budowy dla poszczególnych regionów że ciężko to ocenić.  Większość jak pewnie zauważyłeś w archonie projektów jest z porothermu a większość jednak buduje z pustaka. Sama wersja ogrzewania może mieć rozpiętość od powiedzmy 25tyś do 60tyś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ile wziąć za wykopanie szpadlem 7x5m na głębokość 15cm? Zrobienie szalunku, siatki zbrojeniowego i wylanie betonu? Ma na tym stać altanka. B20 beton? Trzeba będzie 20m taczką dowozić beton bo nie ma jak wjechać gruchą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

korzysta ktoś z Was z ogrzewania domu/mieszkania za pomocą gazu z butli?

zamierzam kupić mieszkanie w którym jest założona właśnie taka instalacja, właścicielem butli, która jest wkopana za blokiem jest właściciel kamienicy i to z nim mam się rozliczać za zużyty gaz

obecnie w mieszkaniu mam gaz ziemny i czytałem, że gaz z butli jest 2 razy droższy

macie jakieś doświadczenia własne bądź znajomych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ile wziąć za wykopanie szpadlem 7x5m na głębokość 15cm? Zrobienie szalunku, siatki zbrojeniowego i wylanie betonu? Ma na tym stać altanka. B20 beton? Trzeba będzie 20m taczką dowozić beton bo nie ma jak wjechać gruchą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


2000 pl

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam wylane 3 słupy betonowe 25x25cm chciałbym je naciągnąć klejem i wtopić siatkę a na to chyba marmurit dam. Pytanie jakie zastosować narozniki z siatką, metalowe czy PCV?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka to wiadomo, zastanawiałem się czy jest jakaś różnica niż tylko w materiale. Podziekowal [emoji3]

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...