Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie o ogrodzenie klasyczne z siatki. Będę miał do zrobienia 40m. Czytam, że fundament powinno się robić do głębokości przemarzania, czyli w mazowieckim ok 100cm. Trochę mnie przeraża ilość betonu potrzebna do tego. Czy mogę zrobić np. tak. że w punktach gdzie będą słupki to tam dać głębiej powiedzmy 80cm a na odcinku między słupkami 30cm w głąb ?

896b080c0474bc15m.png

Ma to sens ? Może macie własne pomysły i propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marec-ki napisał:

Panowie pytanie o ogrodzenie klasyczne z siatki. Będę miał do zrobienia 40m. Czytam, że fundament powinno się robić do głębokości przemarzania, czyli w mazowieckim ok 100cm. Trochę mnie przeraża ilość betonu potrzebna do tego. Czy mogę zrobić np. tak. że w punktach gdzie będą słupki to tam dać głębiej powiedzmy 80cm a na odcinku między słupkami 30cm w głąb ?

896b080c0474bc15m.png

Ma to sens ? Może macie własne pomysły i propozycje ?

my nie dawno robiliśmy ogrodzenie takiej babce to słupki kopaliśmy na metr a między słupki dawaliśmy krawężniki na betonie  takie jak do kostki .nie głupio to wyglądało .ogrodzenie było w kolorze grafitu to krawężniki też daliśmy grafitowe i skomponowało sie to ładnie z kostką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym czyli tam gdzie słupki to głębiej. A same słupki jak głęboko w betonie były ? W necie wyczytałem że 25cm wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pens napisał:

Panowie, czy ktoś z was montował może drzwi pomiędzy dwoma pomieszczeniami w ściance z płyt k-g. Jak to się trzyma w praktyce? Mam tutaj na myśli ich wytrzymałość.

zastosuj profile wzmacniane jak będziesz robił ściankę i będzie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sciane ma ?Wcześniej powinni zastosować profile wzmocnione.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam na ścianie świeżo położony tynk mineralny ,,kornik,, i farbę duluxa. Czym zagruntowac tynk przed malowaniem?
Ct17 ceresita czy grunt duluxa?

Po śnieżce (gruncie) mam pasy ale chyba to małe runo wałka spowodowało.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co walczysz ,zagruntuj ściany i pomaluj farbą silikonową i po temacie ,będziesz Pan zadowolony.[emoji3]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co walczysz ,zagruntuj ściany i pomaluj farbą silikonową i po temacie ,będziesz Pan zadowolony.[emoji3]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Ok ale jaki grunt polecasz do tego?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ct17 gleboko penetrujacy, tylko  taki stosuje, zajmuje się wykończeniami, dociepleniami, moja propozycja gruntuj  pod kolor ostatniej warstwy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budowlańców - czym kryć dach ? Liczę na prostotę . Wujek który buduje upiera się przy dachówce ceramicznej np Creaton dachówka jest ok ale ostatnio zobaczyłem blachę zaginana która wygląda nieziemsko . Jak z trwałością tych dzisiejszych blach ? Zdjęcie poglądowe tej blachy e7ac57e2fe25d5a9079fa4977d6957a3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jaki grunt polecasz do tego?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Np. atlas jesli chodzi o grunt.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budowlańców - czym kryć dach ? Liczę na prostotę . Wujek który buduje upiera się przy dachówce ceramicznej np Creaton dachówka jest ok ale ostatnio zobaczyłem blachę zaginana która wygląda nieziemsko . Jak z trwałością tych dzisiejszych blach ? Zdjęcie poglądowe tej blachy e7ac57e2fe25d5a9079fa4977d6957a3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Ja pokryłem dachówką od Robena i jestem zadowolony z wyglądu.. z resztą sam majster mi od radził blachę. Dach przy dachówce trochę drożej wychodzi,ale myślę że warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka przykryjesz i do końca życia masz spokój:) blachę nawet najlepsza na stare lata będziesz musiał zmieniać. 

Jeśli masz prosty dach cena pokrycia jest podobna, im będzie bardziej skomplikowany (więcej lukarn) kwota wzrasta proporcjonalnie do stopnia modzenia, bo gąsiory, dachówki początkowe czy dachówki z kominkami wentylacyjnymi są dużo droższe od systemów blaszanych. 

Oczywiscie w cenie średniej blachy masz dachówkę z niższej półki ale moim zdaniem i tak warto.

Oczywiście więźba jest droższa pod dachówkę bo przekroje muszą być większe by wytrzymać różnice w obciążeniu dachu z ceramiki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...