Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, od firmy z której brałem projekt dowiedziałem się że stan deweloperski to dom z ociepleniem elewacją dachem, drzwiami i oknami. Do wykończenia zostaje wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizonek069 napisał:

Tak, od firmy z której brałem projekt dowiedziałem się że stan deweloperski to dom z ociepleniem elewacją dachem, drzwiami i oknami. Do wykończenia zostaje wnętrze

To zamiast jedynki postaw dwójkę z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2018 o 20:14, YOGI3000 napisał:

Nie licz na jakąs lepsze ofertę z tego tytułu że masz u nich konto, oferta jak dla każdego innego.

Przejdź się do kilku banków jakie masz w okolicy, może mają jakąś promocje typu brak prowizji itp.


Przerabiał ktoś ostatnio temat drzwi wejściowych?
Jakich producentów są teraz polecane?

co do drzwi zewnętrznych 

http://www.galeria.zielinscy.info/main.php?g2_itemId=71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YOGI3000 napisał:

To zamiast jedynki postaw dwójkę z przodu.

Bez przesady to mały domek i pewnie da radę się zmieścic w tej kwocie 130tys w stanie deweloperskim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XV 1900 napisał:

Bez przesady to mały domek i pewnie da radę się zmieścic w tej kwocie 130tys w stanie deweloperskim 

Licząc koszty od pierwszego wbicia szpadla, z materiałem i majstrami? Nie ma szansa na taką kwotę.
Chyba że będzie wszystko robił sam i na tanich materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chcę wynająć ekipę. Co do materiałów to nie będę stosował najtańszych, raczej ze średniej półki cenowej. Widzę, że różne są opinie na temat ceny domu, też myślałem że skoro to prosta bryła i bez żadnych cudów to uda się zamknąć w kwocie podanej przez firmę bądź chociaż do niej zbliżonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bizonek069 napisał:

Tak, od firmy z której brałem projekt dowiedziałem się że stan deweloperski to dom z ociepleniem elewacją dachem, drzwiami i oknami. Do wykończenia zostaje wnętrze

Wykończenie wnętrza czyli co ? Stan deweloperski to wszystkie instalacje, wylewki na podłogach i tynki. Pozostaje pomalowanie ścian, położenie podłóg, wstawienie drzwi i np. przykręcenie gniazdek ( o kuchni i łazience nie piszę ).

Raczej niemożliwe żeby zmieścić się w 130k zł.

Wnętrze do wykończenia może być też stanem surowym czyli masz w środku wszystko do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, granatowy napisał:

Wykończenie wnętrza czyli co ? Stan deweloperski to wszystkie instalacje, wylewki na podłogach i tynki. Pozostaje pomalowanie ścian, położenie podłóg, wstawienie drzwi i np. przykręcenie gniazdek ( o kuchni i łazience nie piszę ).

Raczej niemożliwe żeby zmieścić się w 130k zł.

Wnętrze do wykończenia może być też stanem surowym czyli masz w środku wszystko do zrobienia. 

No właśnie nie ma jednej definicji która mówi dokładnie co to jest stan deweloperski. Dlatego zapytałem co rozumie przez te pojęcie.
Ale głownie to określa się np. mieszkanie w stanie deweloperskim właśnie jak pisze granatowy "to wszystkie instalacje, wylewki na podłogach i tynki".
Jeśli taki stan ma kosztować 130tys to cały dom ok 200tys. A w to na pewno nie uwierzę.
Ile weźmie ekipa od Ciebie z okolicy za stan surowy z dachem lub bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to w tym projekcie jest 100m2 powierzchni użytkowej, realnie licząc 2,5 tys. za m2, czyli wychodzi 250tyś (nie są to jakieś wodotryski itp.), nie wiem jak im wyszła połowa tego. Nie wnikam już w tym bardziej w zastosowane materiały na dom, dla siebie bym takich nie użył. Oni piszą że deweloperski to: stan surowy zamknięty + tynki + wylewki + ocieplenie + rozprowadzenie instalacji bez osprzętu+ balkony i tarasy + parapety zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ekipą właśnie się rozglądam i zbieram opinie oraz wysyłam zapytania. Co do ceny za metr myślę że za dom można zmieścić się w 1500zł/m2 przy średnich materiałach ale też nie budowałem nigdy domu, dopiero zaczynam przygodę ze swoim domem dlatego zbieram opinię i dzięki za każdą wypowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michal_g84 napisał:

z tego co widzę to w tym projekcie jest 100m2 powierzchni użytkowej, realnie licząc 2,5 tys. za m2, czyli wychodzi 250tyś (nie są to jakieś wodotryski itp.), nie wiem jak im wyszła połowa tego. Nie wnikam już w tym bardziej w zastosowane materiały na dom, dla siebie bym takich nie użył. Oni piszą że deweloperski to: stan surowy zamknięty + tynki + wylewki + ocieplenie + rozprowadzenie instalacji bez osprzętu+ balkony i tarasy + parapety zewnętrzne.


No tak, 2,5tys za m2 to bardziej realna kwota, ale też lekko budżetowa.
Kolego bizonek069 jeśli wybudujesz ten stan deweloperski z w miarę przyzwoitych materiałów za 150tys, to zaraz po Tobie ja będę budował taki sam i poproszę Cie o pomoc i naturalnie Ci za to zapłacę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie surowy zamknięty wyszedł 1600zł/m2 przy 190m2 użytkowej (bryła budynku z prostokąta, dach dwuspadowy, dachówka ceramiczna, wymagania co do energooszczędności jak w WT na 2021), jak wiadomo im większa powierzchnia tym taniej wyjdzie za m2, a do deweloperskiego myślę że wyjdzie jeszcze z 1000zł/m2 bo ogrzewanie wyłącznie podłogowe.

No i oczywiście żeby zaoszczędzić cześć prac wykonana systemem gospodarczym

Edytowane przez michal_g84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skończe dach i zamówie na gotowo okna + bramę garażową to napiszę ile mnie kosztował SSZ na razie licząc będzie to ok 155 tys zł za 164mkw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ten kto nie budował zapewne by się nabrał na te 130k.

Mogę Ci po kolei powiedzieć co musisz kupić i wtedy sobie przelicz czy jest to realne w ogole zmieścić się w tej kwocie.

Podam Ci przykłady ze swojego doświaczenia

Masz już pozwolenie - więc zaczysz od.

- Geodeta (wytyczenie budynku) biorą 100 zł od osi - liczmy 400 zł

- wykopanie fundamentu 500 zł i teraz tak możesz szalować ławy -  albo i nie przy szalowaniu dochodzą deski 800 zł kubik desek powinno wystarczyc na ten domek = 1300 zł

- zalanie ław beton b25 - kubik ok. 225 zł (powinno być w projekcie ile jest przewidziane) - około. 2500 zł

- robocinza  - nie wiem ile 

jedziemy dalej:

- bloczki fundamentowe cena oko 2 - 2.25 zł sztuka. Napisane powinno byc w projekcie ile potrzeba -  załóżmy 1000 zł 

- do tego cement + piach - 300-500 zł

- izolacja dysperbitem - 100 zł

-  robocizna za murowanie - nie wiem

- ocieplenie fundamentów - styropian, siatki i te inne duperele - około 500-600 zł

- robocizna za ocieplenie - nie wiem

- ziemia na zasypanie - 600 zł

- kanalizacja pod chudziak - 700-1000 zł

- Wylanie chudziaka - przykładowo 1000-1500zł + robocina za to - nie wiem ile mogą tam brać u Ciebie

I na tym zakończmy na razie i jak sam możesz podliczyć 10 tys zł już masz wydane bez robocizny majstrów a nawet nie ma jeszcze zaczętych ścian.

A gdzie jeszcze materiały typu piach, cement, pustaki, stemple, kominy. Z tego co widzę będzie tam wieniec + schody, strop trzeba wylać + cała więźba i pokrycie dachu i oczywiście cała robocizna. Same okna dachowe to już jest koszt 4 tys zł. Można tak wymieniać cały czas. 

Moim zdaniem te 130 tys to jest stan surowy, ale z dachem, okna, drzwi zewnętrzne elektryka i maksymalnie tynki na pewno nie ma w tym instalacji i ocieplenia na zewnątrz. 

Edytowane przez cylit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 10tyś. + 20tyś. firma bud. + dach 30tyś z robocizną + pustaki maks 10tyś + cegły 10tyś + instalacja elek. 10tyś + instalacja wodkan 10tyś i zostaje 30tyś na drzwi okna i ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 10tyś. + 20tyś. firma bud. + dach 30tyś z robocizną + pustaki maks 10tyś + cegły 10tyś + instalacja elek. 10tyś + instalacja wodkan 10tyś i zostaje 30tyś na drzwi okna i ocieplenie.

20 tys robocizna firmy budowlanej za fundamenty i ściany stropy ? Dawaj mi ją !!A gdzie kominy ? Beton na strop ? Beton na "0 " deski, stemple na szalunek ? Schody? Drut na strop ?

 

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorysy widniejące na stronach biur projektowych przede wszystkim są podawane w wartości netto a to nie ma nic wspólnego z rzeczywistą ceną jaką płacicie bo przeważnie każdy materiały kupuje sam czyli masz VAT na 23% a tylko na niektóre rzeczy + robocizna masz na 8%. Średnio dolicz 20% i ze 130 kosztorysowego robi ci się 160 tyś kosztów stanu surowego.

Kolejna rzecz to jest to kosztorys oparty o dane szacunkowe na dzień sporządzania najczęściej. Jak projekt ma 2-3 lata to sobie można tym kosztorysem podetrzeć co najwyżej. Kolejna sprawa to rejon gdzie budujemy: inne stawki będą pod warszawą a inne gdzieś na wsi w głębokim podlasiu. Następna: wycena w oparciu o podstawowy materiał i tyle. Do wyceny reszty biorą najtańśze co w danym momencie program kosztorysowy zawierał co z resztą podają gdzieś małym druczkiem że bazują na minimalnych stawkach krajowych. Ceny kosztorysowe muszą być nierealne i dalekie od rzeczywistych żeby ludzie się na to nabierali że za cenę 46m2 w bloku mogą mieć 100m własnego domu z działką <rotfl> Na etapie budowy jeszcze niektórym się kosztorys pokrywa ale niestety tylko do dachu: w kosztorysie blacha, w rzeczywistosci dachówka i już masz +50% więcej na samym pokryciu. Dalej to już tylko drożej.

Realnie: do ceny kosztorysowej dodaj 50% - tyle wyjdzie cię stan surowy zamknięty. Do stanu "deweloperskiego" czyli można się wprowadzać, są podłogi, drzwi wewnętrzne, ogrzewanie, gładzie na ścianach, jakieś tam schody wewnętrzne jak są, ale nie masz mebli, wyposażenia, z jedną łazienkę tylko użytkową a z sufitów zwisają na kablach żarówki dolicz 100 tyś min. Mniej-wiecej 1tyś zł do każdego metra pow domu. I to + tamto daje realny koszt ile trzeba wydać żeby się wprowadzić.

W/w kwota nie obejmuje kosztu zakupu działki, jej uzbrojenia oraz zagospodarowania oraz kosztów urzędowych odbioru budynku/dopuszczenia do użytkowania.

W moim rejonie koszt budowy domu do stanu deweloperskiego który opisałem wyżej to ok 3-3,5tys zł brutto/m2 pow. całkowitej. 3 tyś jak dużo zrobisz sam lub za pomocą rodziny, 3,5 jak wszystko zlecasz innym. Oczywiście przy stosowaniu materiałów "normalnych" bo jak sobie zapie... dachówkę z Creatona jakiś najmodniejszy wzór i kolor + rolety nadstawne w każdym oknie sterowane z pilota to w/w cenę x2...

Przemnóż to sobie x pow. całkowitą interesujacego cię projektu i masz realne koszty jakie będziesz musiał ponieść (nie uwzględniające kosztu działki)

 

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piasek80 napisał:

Realnie: do ceny kosztorysowej dodaj 50% - tyle wyjdzie cię stan surowy zamknięty. Do stanu "deweloperskiego" czyli można się wprowadzać, są podłogi, drzwi wewnętrzne, ogrzewanie, gładzie na ścianach, jakieś tam schody wewnętrzne jak są, ale nie masz mebli, wyposażenia, z jedną łazienkę tylko użytkową a z sufitów zwisają na kablach żarówk)

 

Stan deweloperski to nie "można się wprowadzić".

Stan deweloperski to wszystkie instalacje wewnątrz ( łącznie z ogrzewaniem: piecem, grzejnikami ), wylewki pod podłogi i tynki na ścianach.

Na zewnątrz dach, okna, drzwi, elewacja. Przeważnie także podjazd i chodnik i ewentualnie proste ogrodzenia.

Z pozostałą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam - trzeba założyć znacznie większą sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, granatowy napisał:

Stan deweloperski to nie "można się wprowadzić".

Stan deweloperski to wszystkie instalacje wewnątrz ( łącznie z ogrzewaniem: piecem, grzejnikami ), wylewki pod podłogi i tynki na ścianach.

Na zewnątrz dach, okna, drzwi, elewacja. Przeważnie także podjazd i chodnik i ewentualnie proste ogrodzenia.

Z pozostałą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam - trzeba założyć znacznie większą sumę.

W dniu 16.01.2018 o 13:06, bizonek069 napisał:

Ja mam taki projekt kupiony i aktualnie się adaptuje https://pracownia-projekty.dom.pl/ard_narcyz_1_ps_ce.htm ciekawy jestem czy faktycznie wybuduje go na stan deweloperski w kwocie 130tyś tak jak podali na stronie.

 

W dniu 16.01.2018 o 18:45, YOGI3000 napisał:

To zamiast jedynki postaw dwójkę z przodu.

 

W dniu 16.01.2018 o 20:11, XV 1900 napisał:

Bez przesady to mały domek i pewnie da radę się zmieścic w tej kwocie 130tys w stanie deweloperskim 

Jak widać dużo się nie pomyliłem a nawet trafiłem co do złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem się pod Sandomierzem.

Stawiałem osobno dwa budynki dom + garaż.

Dom ma 186 m2 powierzchni użytkowej i garaż 50.

Robocizna kosztowała mnie 46 tys od fundamentów po dach. 

Tak jak kolega napisał powyżej duże zależy od terenu na ktorym mieszkamy.

 

Edytowane przez cylit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...