Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, XV 1900 napisał:

No to mamy 10tyś. + 20tyś. firma bud. + dach 30tyś z robocizną + pustaki maks 10tyś + cegły 10tyś + instalacja elek. 10tyś + instalacja wodkan 10tyś i zostaje 30tyś na drzwi okna i ocieplenie.

nie doliczyłes kolego wylewek i tynków  :)

wod kan + cwu musisz liczyć na taki domek prawie 20k -sam dobry piec na gaz bo pewnie taki by tam był kosztuje 8-10k

Edytowane przez cylit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, granatowy napisał:

Stan deweloperski to wszystkie instalacje wewnątrz ( łącznie z ogrzewaniem: piecem, grzejnikami ), wylewki pod podłogi i tynki na ścianach.

Na zewnątrz dach, okna, drzwi, elewacja.

czyli można się wprowadzić. kto powiedział że mają być dębowe parkiety - po 12zł na promocji kupisz panele, sam złożysz i masz podłogę.

Co do projektu który się przewinął

3 godziny temu, YOGI3000 napisał:

Ja mam taki projekt kupiony i aktualnie się adaptuje https://pracownia-projekty.dom.pl/ard_narcyz_1_ps_ce.htm ciekawy jestem czy faktycznie wybuduje go na stan deweloperski w kwocie 130tyś tak jak podali na stronie.

W życiu. W obecnych standardach budownictwa 250tyś zł żeby się wprowadzić. Czyli masz zrobione łazienki i zabudowę kuchenną po normalnych cenach - żadnych szaleństw. 250 tyś zł. Zapisuj dokładnie koszty i pogadamy jak się wprowadzisz. Prosty przykład: 15zł biorą za m2 tynków z materiałem, tyleż samo za m2 posadzek, 15zł/m2 gładzi na ścianach - tylko robocizna. Przelicz sobie metry. 25-30zł biorą za metr podwieszanych sufitów których w tym projekcie masz całą górę również sama robocizna, bez materiałów. 60zł z każdego metra dolicz za materiały termoizolacyjne połaci. 100zł/m2 masz bankowo. Policz ile to uczyni - tylko izolacja połaci, g-k i gładzie. Na 110m2 parterowy dom z poddaszem typu strych (czyli lejesz ławy, chudziaka i strop samego betonu pójdzie za ok 12 tys zł (beton, transport, pompy). Pokrycie dachu z obróbkami i podbitką na moje 20-22 tyś zł jeżeli idziemy w dachówkę. Dachówki wentylacyjne (jedna kosztuje tyle co pół m2 normalnych), podobnie kalenicowe), jakieś kominki wentylacyjne itp to są rzeczy kosztujące po 250-400zł sztuka zależy od producenta pokrycia. Struktonit na obróbkę 2,60-3,50zł sztuka a tego potrzeba setki sztuk. Masz tam 4 okna dachowe: polskie dobre Fakro w standardzie licz 900zł sztuka... x4. Tam jeszcze jest jakiś świetlik ?? Kolejny tysiąc. Z rynnami, kpl dach jak w projekcie, z obróbką komina 30 tyś zł - same materiały. Dzisiaj standardem jest już 20cm styropianu elewacyjnego - to 2x wiecej m3, podobnie na fundamenty czy posadzki, coraz częściej XPS jest w projektach - to kosztuje 3x więcej niż standardowy styropian. Okna, dzisiaj standard to 3-szybowy pakiet, za standardowe okno 2-skrzydłowe, rozwierno-uchylne masz ok 1 tys zł, balkonowe przeważnie suwanki - sam mechanizm ok 1500zł nie licząc okna. Do tego "ciepły montaż". Prawdziwy kosztuje mniej-więcej połowę tego co płacisz za okna. Rolety ? Zewnętrzną licz 500 na zwykłe okno, nadstawną dolicz jeszcze 300 + zmiana projektu bo muszą być wyższe otwory okienne pod to. Parapety wewnętrzne, najzwyklejsze plasiki 100zł szt + 50zł weźmie za montaż każdego. Zewnętrzne, przeważnie ceramika: 14zł/szt jednej płyteczki + 35zł za położenie mb. Listę kończą: stacja uzdatniania wody bo inaczej gwarancji na armaturę nie masz (ani na pralkę) - 2 tyś zł  i UPS do kotła bo jak przepięcie zniszczy reklamacji nie uwzględnią 300 jak zwykły albo 600 ja wymaga pełnej sinusoidy.

250 tyś zł - gwarantuję.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 10 było za robotę, 15zł z ich materiałem w tym wszelkie listwy, narożniki, listwy przyokienne, także we wnękach okiennych wszystko ładnie obrobione pod gładzie. Tynki maszynowe, klasyczne cementowo-wapienne ale z gotowej mieszanki workowanej (Nida).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 10 było za robotę, 15zł z ich materiałem w tym wszelkie listwy, narożniki, listwy przyokienne, także we wnękach okiennych wszystko ładnie obrobione pod gładzie. Tynki maszynowe, klasyczne cementowo-wapienne ale z gotowej mieszanki workowanej (Nida).
Na Śląsku 27-30 zł ... Daj namiary może wpadną i do mnie ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, talib1990 napisał:

Na Śląsku 27-30 zł ... Daj namiary może wpadną i do mnie ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

ja placilem 22 zł z materialem, tynki gipsowe knauf mp75 - wyszlo mi 800 m2

Edytowane przez cylit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej... cena zależy od lokalizacji co sprawia że kosztorysy przedstawiane przez biura projektowe niewiele wspólnego z rzeczywistością mają.

U mnie też było 20zł/m2 za gipsowe ale nie chciałem bo i tak nie są aż tak gładkie aby nie trzeba było potem ich jeszcze raz gładziami zaciągać i szlifować. No chyba że tzw. francuza kładą ale to ostatecznie i tak wychodzi tyle co tynk + gipsowanie osobno.

Pewnie też pora dyktowała cenę bo to był styczeń, budowy w większości stały a warunki pozwalały na prace budowlane wewnątrz bo było w plusie.

No i masz: prawie 18 tys zł za same tynki. A gdzie tu gładzie jeszcze. Ludziom się wydaje że jak w kosztorysie napisali 130 czy 160 to za tyle się wprowadzi. No nie wprowadzi:

- po pierwsze bo to netto

- po drugie bo to stan surowy liczony po najtańszych dostępnych (gó*no wartych) materiałach a z takich tylko deweloperzy budują bo dla niego 10gr to jest różnica czy on w tą czy w tą zaoszczędzi na sztuce czy m2.

Prawdziwe koszty zaczynają się jak wchodzi wykończeniówka bo ceny za usługi/robotę/wykonanie stanowią min. równowartość wydawanych pieniędzy na materiał a często je nawet przewyższają i tutaj idealnym przykładem są łazienki. Co tu dużo mówić: za samo finalne już malowanie biorą 15zł z metra. Jak jeszcze gruntowanie (2x) kolejne 10zł dolicz...

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15zł m2 tynku z materiałem?
 
Szok dawaj mi tą firme za taka cene dam im 100000000m2 do otynkowana .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piasek80 napisał:

czyli można się wprowadzić. kto powiedział że mają być dębowe parkiety - po 12zł na promocji kupisz panele, sam złożysz i masz podłogę.

Nie, nie można się wprowadzić. Najpierw trzeba położyć podłogi, wstawić drzwi, przykręcić gniazdka i włączniki. Pomalować ściany. Położyć kafelki w łazience i zamontować cały sprzęt. Później jeszcze kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15zł za m2 - dawaj namiar :) w okolicach Warszawy jak się dowiadywałem to ceny wahały się 35-40zł w 2017r.

PS. Czy faktycznie tynk cementowo wapienny trzeba jeszcze pokryć gładzią ? Kurde kolejny koszt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15zł za m2 - dawaj namiar [emoji4] w okolicach Warszawy jak się dowiadywałem to ceny wahały się 35-40zł w 2017r.
PS. Czy faktycznie tynk cementowo wapienny trzeba jeszcze pokryć gładzią ? Kurde kolejny koszt :/
Z tego co się dowiedziałem to jeśli wszystko jest ładnie i dobrze wykonane to nie trzeba nic szpachlowac ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marec-ki napisał:

PS. Czy faktycznie tynk cementowo wapienny trzeba jeszcze pokryć gładzią ? Kurde kolejny koszt :/

Zależy kto co lubi. Jak lubisz jak jest gładko :wink: to trzeba szpachlować. Mi osobiście podoba się taka struktura jak papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładko w sensie prosto ale gładko w sensie struktury nie będzie nigdy ze względu na gramaturę samego tynku. Dzisiaj standardy wykonania są inne i trzeba gładzie żeby to jakoś wyglądało. Pod malowanie potem farbami satynowymi które dają piękny efekt musi być nienagannie gładko bo inaczej szkoda farb i kasy wydanej na nie. Opryskiwaczem na biało jak w budynkach inwentarskich i można siedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio niektorzy mysla ze pod klucz dadza 150 tys czy 200 ?

ludziska kto nie budowal ten nie wie ile to kosztuje, same materialy swoje kosztuja i robocizna fachowcow.

Ja postawilem i wykonczylem 130 m2 i mam zrobione wsszystko na gotowo: schody i taras z palisady i kostki, elewancje welna wraz z kolorem i z deska ozdobna, rolety zewnetrzne, blachodachowke mam z aluminium, srodek wykonczony i umeblowany.

budynek mam na 10x7 i na dwa auta i pomieszczenie na graty, ogrodzenie z 3 stron 180m i oczyszczalnie biologiczna i to wszystko kosztowalo mnie 420 000 zl a zostalo mi do zrobienie ogrodzenia z przodu i przejazd do garazow, wiec do kwoty 500 000 dobije jak wszystko bedzie.

Zalezy wszystko kto w jakim standardzie buduje moi drodzy, ale nawet jak ktos nie zalozy rolet, tansza blache kupi, elewacje steropianem zrobi i uleje sobie schody czy kupi tansze plytki itd. to uratuje 100 000 i tyle, ja zaczynajac budowe 3 lata temu tez myslalem ze bedzie to mniej i z tego co inni mowili, tylko ze Ci co tak gadali nie budowali i nie maja pojecia co ile kosztuje :)

Edytowane przez discopolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio niektorzy mysla ze pod klucz dadza 150 tys czy 200 ?
ludziska kto nie budowal ten nie wie ile to kosztuje, same materialy swoje kosztuja i robocizna fachowcow.
Ja postawilem i wykonczylem 130 m2 i mam zrobione wsszystko na gotowo: schody i taras z palisady i kostki, elewancje welna wraz z kolorem i z deska ozdobna, rolety zewnetrzne, blachodachowke mam z aluminium, srodek wykonczony i umeblowany.
budynek mam na 10x7 i na dwa auta i pomieszczenie na graty, ogrodzenie z 3 stron 180m i oczyszczalnie biologiczna i to wszystko kosztowalo mnie 420 000 zl a zostalo mi do zrobienie ogrodzenia z przodu i przejazd do garazow, wiec do kwoty 500 000 dobije jak wszystko bedzie.
Zalezy wszystko kto w jakim standardzie buduje moi drodzy, ale nawet jak ktos nie zalozy rolet, tansza blache kupi, elewacje steropianem zrobi i uleje sobie schody czy kupi tansze plytki itd. to uratuje 100 000 i tyle, ja zaczynajac budowe 3 lata temu tez myslalem ze bedzie to mniej i z tego co inni mowili, tylko ze Ci co tak gadali nie budowali i nie maja pojecia co ile kosztuje [emoji4]
Ale też przyznasz rację , że jak się dobrze szuka to można znaleźć ten sam materiał po prostu taniej . Ja mam przykład kominów (2x wentylacja 1x dymny do kominka okazjonalnego ) wybrałem system konekta zapłaciłem 4400 zł a w Serwerze chcieli 8000 zł , zaś w Serwerze kupiłem pustaka z HDS za 4.95 zł brutto a w hurtowni z kominami 5.75 zł brutto + transport tych przykładów jest coraz więcej z każdym kolejnym etapem.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, talib1990 napisał:

Ale też przyznasz rację , że jak się dobrze szuka to można znaleźć ten sam materiał po prostu taniej . Ja mam przykład kominów (2x wentylacja 1x dymny do kominka okazjonalnego ) wybrałem system konekta zapłaciłem 4400 zł a w Serwerze chcieli 8000 zł , zaś w Serwerze kupiłem pustaka z HDS za 4.95 zł brutto a w hurtowni z kominami 5.75 zł brutto + transport tych przykładów jest coraz więcej z każdym kolejnym etapem.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Dokladnie, jak sie przez cala budowe jezdzi i szuka gdzie taniej to na calem domu mozna urwać kilkadziesiat tysięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem ze 100 000 jest do uratowania, ale zalezy kogo na jaki standard stac, ale nie wierze ze za 200 ludzie wchodza pod klucz bo to bzdury totalne.

Ja jak bralem materialy tez zawsze upust dostawalem bo bralem u znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian napisał:

Dokladnie, jak sie przez cala budowe jezdzi i szuka gdzie taniej to na calem domu mozna urwać kilkadziesiat tysięcy

d*pa tam zaoszczędzisz. Przejeździsz i tyle. Znajdziesz 10gr taniej i co - Audi przywieziesz paletę bloczka ?

W necie wszystko jest tańsze... prowizorycznie. Dolicz koszty transportu to zobaczysz jak taniej.

Ja brałem 90%materiałów z najbliższego budowlanego: kiedyś zliczyłem rabaty widniejace na fakturach z tylko stanu surowego otwartego to mi koło 20 tys zł wyszło. Bo takie rzeczy jak okna, drzwi itp to już były negocjacje cenowe na bieżąco. Telefon i samochód z HDS jest na budowie i zdejmuje co trzeba. Brakło, majster sobie podjechał i dali mu na WZ`kę a potem wszystko to co zostało niewykorzystane bez problemu przyjęli z powrotem.  Na grubych materiałach g... zaoszczędzisz bo i tak wszyscy maja niemal identyczne ceny. Różnice robiły się na detalach jak listwy wykońćzeniowe, kleje itp które kupowałem od nich taniej jak na promocjach w jakichś casto, obi i całej reszcie.

Prosty przykład: aluminiowa listwa narożnikowa do płytek 7,80zł. Te same w w/w marketach budowlanych (gdzie przecież najtaniej wszystko) 32,90zł. Tak się wychodzi jak szukasz.  Za styropian grafit 20cm na elewację płaciłem praktycznie hurt (bo samochód od producenta, kierowca się pomylił i u mnie na budowie zostawił fakturę dla nich). Cenę za niego mieliśmy ustaloną juz wcześniej, to marży na mnie mieli 4,25%... dlatego ze brałem wszystko: styropian, kleje, siatki. Oni i tak swoje zarobili - po prostu efekt skali. A koszty żadne - telefon że producent ma załadować na auto tyle a tyle i dowieźć do mnie na budowę. Oni tylko fakturę przepisali. Kolejny: bloczek fundamentowy: Cena producenta (czamaninek) dla mnie 2,80zł szt + 100 dowóz i rozładunek, cena od nich za ten sam bloczek 2,70zł szt już z dowozem i rozładunkiem. A przyjechał ten sam samochód z czamaninka. Po prostu dla producenta jesteś "żaden" klient biorąc 1400 szt bloczka kiedy sklep budowlany bierze od nich 10-20tys miesięcznie.

Nie latać, nie podniecać się że gdzieś jest taniej bo g*wno wam taniej wyjdzie. Jak u znajomych... materiałów po budowie zostało im na placu za prawie 10 tyś zł  które do tej pory w narożniku działki stoją bo nie ma z tym co zrobić a brali jedno tu, drugie tam a trzecie w LM albo innym markecie. Całościowe przywozili wielimi autami a weź potem im odwieź paletę solbetu bo zostało.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...