Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Piasek80 napisał:

d*pa tam zaoszczędzisz. Przejeździsz i tyle. Znajdziesz 10gr taniej i co - Audi przywieziesz paletę bloczka ?

W necie wszystko jest tańsze... prowizorycznie. Dolicz koszty transportu to zobaczysz jak taniej.

Ja brałem 90%materiałów z najbliższego budowlanego: kiedyś zliczyłem rabaty widniejace na fakturach z tylko stanu surowego otwartego to mi koło 20 tys zł wyszło. Bo takie rzeczy jak okna, drzwi itp to już były negocjacje cenowe na bieżąco. Telefon i samochód z HDS jest na budowie i zdejmuje co trzeba. Brakło, majster sobie podjechał i dali mu na WZ`kę a potem wszystko to co zostało niewykorzystane bez problemu przyjęli z powrotem.  Na grubych materiałach g... zaoszczędzisz bo i tak wszyscy maja niemal identyczne ceny. Różnice robiły się na detalach jak listwy wykońćzeniowe, kleje itp które kupowałem od nich taniej jak na promocjach w jakichś casto, obi i całej reszcie.

Prosty przykład: aluminiowa listwa narożnikowa do płytek 7,80zł. Te same w w/w marketach budowlanych (gdzie przecież najtaniej wszystko) 32,90zł. Tak się wychodzi jak szukasz.  Za styropian grafit 20cm na elewację płaciłem praktycznie hurt (bo samochód od producenta, kierowca się pomylił i u mnie na budowie zostawił fakturę dla nich). Cenę za niego mieliśmy ustaloną juz wcześniej, to marży na mnie mieli 4,25%... dlatego ze brałem wszystko: styropian, kleje, siatki. Oni i tak swoje zarobili - po prostu efekt skali.

Nie latać, nie podniecać się że gdzieś jest taniej bo g*wno wam taniej wyjdzie. Jak u znajomych... materiałów po budowie zostało im na placu za prawie 10 tyś zł  które do tej pory w narożniku działki stoją bo nie ma z tym co zrobić a brali jedno tu, drugie tam a trzecie w LM albo innym markecie. Całościowe przywozili wielimi autami a weź potem im odwieź paletę solbetu bo zostało.

Budowalen dom 240m2 i szukalem duzo i wiem co mowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio niektorzy mysla ze pod klucz dadza 150 tys czy 200 ?
ludziska kto nie budowal ten nie wie ile to kosztuje, same materialy swoje kosztuja i robocizna fachowcow.
Ja postawilem i wykonczylem 130 m2 i mam zrobione wsszystko na gotowo: schody i taras z palisady i kostki, elewancje welna wraz z kolorem i z deska ozdobna, rolety zewnetrzne, blachodachowke mam z aluminium, srodek wykonczony i umeblowany.
budynek mam na 10x7 i na dwa auta i pomieszczenie na graty, ogrodzenie z 3 stron 180m i oczyszczalnie biologiczna i to wszystko kosztowalo mnie 420 000 zl a zostalo mi do zrobienie ogrodzenia z przodu i przejazd do garazow, wiec do kwoty 500 000 dobije jak wszystko bedzie.
Zalezy wszystko kto w jakim standardzie buduje moi drodzy, ale nawet jak ktos nie zalozy rolet, tansza blache kupi, elewacje steropianem zrobi i uleje sobie schody czy kupi tansze plytki itd. to uratuje 100 000 i tyle, ja zaczynajac budowe 3 lata temu tez myslalem ze bedzie to mniej i z tego co inni mowili, tylko ze Ci co tak gadali nie budowali i nie maja pojecia co ile kosztuje [emoji4]
Dlaczego blachodachówka z aluminium?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talib jak idzie budowa? [emoji4]

Na razie srak - więźba czeka na postawienie, dachówka w hurtowni na odbiór ... Pogoda jaka jest widać ... Ale zima ma się kończyć [emoji6][mention=1342414]Piasek80[/mention] nie zgodzę się z tobą . Wszystkie oferty na dzień dzisiejszy składy Ci dają mailem więc o jakim jeżdżeniu mówisz ? Fv na przelew i po temacie . Stal mi jechala prawie 70 km z pod Krakowa a pod nosem mam 3 buty i hurtowni od choooya a jednak ceny nie zrobili.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny ludzie CYTUJCIE Z GŁOWĄ !! Jeden pisze post na 10 linijek i w jednej linijce wspomina o aluminiowej blachodachówce a Wy cytujecie całe 10 linijek i pytacie czemu aluminium ehhh. Tego się potem przeglądać nie da !! Trochę więcej wysiłku i usuwajcie resztę i cytujcie wybrany fragment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mech15 napisał:

Dlaczego blachodachówka z aluminium?

no bo zalatwialem z kolega ktory pracuje u dealera pruszynskiego i mowil ze ta bedzie najlepsza bo raz ze nigdy nie bylo na nia reklamacji a dwa na jako jedyna 50 lat gwarancji dawali, ale za metr placilem 37 zl a wiadomo za 25 tez kupisz no ale standard budowania mowie kolejny raz jest rozny

Dodam ze kazdy material jezdzilem ogladalem na zywo by pozniej nie byc rozczarowanym

Edytowane przez discopolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, discopolo2 napisał:

no bo zalatwialem z kolega ktory pracuje u dealera pruszynskiego i mowil ze ta bedzie najlepsza bo raz ze nigdy nie bylo na nia reklamacji a dwa na jako jedyna 50 lat gwarancji dawali, ale za metr placilem 37 zl a wiadomo za 25 tez kupisz no ale standard budowania mowie kolejny raz jest rozny

Dodam ze kazdy material jezdzilem ogladalem na zywo by pozniej nie byc rozczarowanym

Jesli cos ci polecali to znaczu zr im nie schodzi, dobrych produktow.nie trzeba reklamowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile czasu średnio trwa za załatwienie formalności aby można zacząć budowę?

Działka oczywiście ma status budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo zalatwialem z kolega ktory pracuje u dealera pruszynskiego i mowil ze ta bedzie najlepsza bo raz ze nigdy nie bylo na nia reklamacji a dwa na jako jedyna 50 lat gwarancji dawali, ale za metr placilem 37 zl a wiadomo za 25 tez kupisz no ale standard budowania mowie kolejny raz jest rozny
Dodam ze kazdy material jezdzilem ogladalem na zywo by pozniej nie byc rozczarowanym
Za tyle to załatwiłem dachówkę ceramiczną z 50 lat gwarancji ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damian napisał:

Jesli cos ci polecali to znaczu zr im nie schodzi, dobrych produktow.nie trzeba reklamowac :)

no widzisz wlasnie ze nie, bo maja u siebie okna z drutexu a on sam mi powiedzial bym wziol z oknoplastu bo poprostu sa leszpsze, to dobry kolega i on nie jest z tych zeby na sile wciskac od swojej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał kolega Damian, budując dom materiały bierze się z najbliższej hurtowni, takiej która przyjmuje zwroty oraz dowozi na budowę. Dzwonienie, jeżdżenie samemu i szukanie taniej jest pozorną oszczędnością - marnujemy czas, materiały. Zero oszczędności.

Oczywiście budując dom trzeba zwracać uwagę na koszty robocizny. To jest najczęściej niedoszacowana pozycja. Zarówno w dudowie jak i wykończeniówce.

Ja skończyłem budowę w 2010 i za 320 mkw brutto wyszło mnie 750 tyś na gotowo - bez fajerwerków. Po zakończeniu Bank kredytujący zrobił wycenę na 880 tyś zł.

Niedaleko mnie na osiedlu sąsiad wybudował dom: zaczął w marcu a wprowadził się na święta w grudniu. Sama robocizna kosztował go ok. 100 tys zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dreger napisał:

Jest dokładnie tak jak napisał kolega Damian, budując dom materiały bierze się z najbliższej hurtowni, takiej która przyjmuje zwroty oraz dowozi na budowę. Dzwonienie, jeżdżenie samemu i szukanie taniej jest pozorną oszczędnością - marnujemy czas, materiały. Zero oszczędności.

Oczywiście budując dom trzeba zwracać uwagę na koszty robocizny. To jest najczęściej niedoszacowana pozycja. Zarówno w dudowie jak i wykończeniówce.

Ja skończyłem budowę w 2010 i za 320 mkw brutto wyszło mnie 750 tyś na gotowo - bez fajerwerków. Po zakończeniu Bank kredytujący zrobił wycenę na 880 tyś zł.

Niedaleko mnie na osiedlu sąsiad wybudował dom: zaczął w marcu a wprowadził się na święta w grudniu. Sama robocizna kosztował go ok. 100 tys zł.

 

750 tysiaków ale w tej cenie masz też działkę pewnie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima trochę przeszkadza w  budowaniu 
 

 Na samym dole widać moją budowę przysypaną śniegiem ... niech odpuszcza śnieg i jedziemy z dachem ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dreger napisał:

Ja skończyłem budowę w 2010 i za 320 mkw...

Hotel budowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320m2 to raczej jakiś zajazd albo dom dla dużej rodziny :)

Co do wyceny po zakończeniu budowy. Mi w banku powiedzieli, że złote klamki nie podnoszą ceny domu. Sprawdzili w swoim systemie po ile chodzą domy w okolicy gdzie się chce budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy buduja tu na kredyt ? [emoji6]
Nie wszyscy.. ja się staram robić wszystko z własnej kieszeni. Bez pomocy banku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marec-ki napisał:

U bogatych inne życie :)

etat za diagnoste 8h dziennie, po godzinach dzialalnosc ( robienie instalacji elektrycznych ) i handel autami... tego juz wszyscy nie widza tylko to co zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...