Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

zajmuje sie tym od 10 lat i wiele widziałęm tylko kto o tym napisze gdzie grafit to  jeden z drozszych styropianow jaki jest na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wymogów ppoz musze jedna największą ścianę zrobić w wełnie i za 15 cm z tynkiem na gotowo krzyknęli mi 160 zł M2 , reszta idzie w styropian biały , również słyszałem że szary styropian potrafi popękać a razem z nim tynk. Wolę dać 20 cm białego niż 15 cm szarego a lambda taka sama.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według Was samodzielne położenie wełny/styropianu to skomplikowany proces ? oglądając filmy wydaje mi się to być dość łatwą czynnością. Mowa oczywiście tylko o klejeniu ale nakładanie tynku to już oddać w ręce fachowca bo to według mnie trudna czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne  ale napewno jak przygotujesz tak wyjdzie.tynk,  ważne aby utrzymać  linie  oraz pion,  spojinowanie, szlifowanie, szpachlowanie jednokrotne na ostro, następnie zatapialne siatki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz pojęcia to sobie odpuść,pół biedy jak masz proste ściany natomiast jeśli nie są proste to tylko narobisz problemów przy dalszej pracy.Malowałem kiedyś elewację co koleś sam sobie kleił styropian i zatapiał siatkę,więcej miałem szpachlowania jak tego malowania,ościeża jak powyrabiał to tragedia,nigdy więcej nie zgodzę się na taką robotę.

Wysłane z S8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany będę miał proste bo z silki (pióro wpust) i raczej ciężko tu coś spierniczyć ;)

Raczej się podejmę klejenia samodzielnie, tym bardziej że coraz bardziej skłaniam się ku wełnie a tu nie ma problemu że płaty są krzywe jak w przypadku styropianu. Najwyżej postaram się znaleźć fachowca co potem będzie kładł tynk żeby przy pierwszej fazie ocieplania przyszedł i ocenił moją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz.Jeśli dasz radę to spoko.Zawsze to zaoszczędzona flota.

 

Wysłane z S8

 

 

 

BTW właśnie kończę remont. (nie u siebie )

 

 

 

32f137e0829d228aeccb9b29061400a6.jpg13086f4dcd5b8481abd0e76dae2675f8.jpg4aa814d68e3b524fc7b22d1050396802.jpg5594e66379657c9d489e1fc07dfa01b5.jpg2c5f696c83ba36aaaea372c253b7ff42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chudy13101980 napisał:

Jak uważasz.Jeśli dasz radę to spoko.Zawsze to zaoszczędzona flota.

 

Wysłane z S8

 

 

 

BTW właśnie kończę remont. (nie u siebie )

 

 

 

32f137e0829d228aeccb9b29061400a6.jpg13086f4dcd5b8481abd0e76dae2675f8.jpg4aa814d68e3b524fc7b22d1050396802.jpg5594e66379657c9d489e1fc07dfa01b5.jpg2c5f696c83ba36aaaea372c253b7ff42.jpg

Widac ze robisz "czysto" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak jest z tym "bajernym" oświetleniem. Moi znajomi mają identyko i pamietam, że użyli to jak się wprowadzili a potem jak ich odwiedzałem to juz przestali ;) Też mocno to rozważałem ale chyba odpuszczę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w mieszkaniu wyspę na 80% powierzchni sufitu , dookoła listwa RGB a w wyspie 9 lampek LED - nigdy więcej takiego punktowego światła ... Nie ma to jak lampa lekko wisząca dająca rozproszone światło ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś pomoże. Do dachówki BRAASA potrzebuję odpowietrznika do kanalizacji i kominek do wentylacji łazienki, czy mogę kupić 2 takie kominki http://allegro.pl/show_item.php?item=7152808489&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 i zastosować je do wspomnianych celów, czy jednak odpowietrznik musi być specjalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wykończenie garażu (garaż zlokalizowany jest w bryle domu). Zastanawiam się, jak zabezpieczyć garaż pod względem ppoż? Wiecie jak to jest z autami, szczególnie rozgrzanymi po długiej trasie, szczególnie z takimi które mają instalację LPG dodatkowo.
Drzwi np. aluminiowe .
Załóż czujnik CO2/ LPG jak już bardzo chcesz co i tak moim zdaniem jest przesada. Dobre lpg serwisowane jest równie bezpieczne co PB /ON. Ja mam oba auta z LPG i jakoś nie myślę że mam specjalnie coś pod to robić .

Dzisiaj zaczęliśmy stawiać więźbę dachowa. Nagonilem się jak głupi ;) ale cieszy taka robota jak się jest na miejscu.
Na smartwatch za cały dzień skakania po rusztowaniu policzyło mi jak wejście na 85 piętro ;)
66f5bd921ce6d8ccadbf457c6eb32016.jpg60bda3fb57d2c0e7723fcd0545b6099e.jpg1d9c0efbfea64b82f4cf132c76c49925.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobry olej do tarasu? Deska modrzew

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje mega wachowcow do gładzi bo musi być igła ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2018 o 13:14, majkel20 napisał:

Poleci ktoś dobry olej do tarasu? Deska modrzew

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Od kiedy mam taras z desek modrzewiowych (przeszło cztery lata), to stosuję jedynie produkty tego producenta: http://koopmans.pl/?project=perkoleum-houtolie-olej-do-drewna-bezbarwny Z dechami nic złego się nie dzieje. Impregnuje je dwa razy w roku, po zimie i przed zimą.  Mogę szczerze polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris.lkr napisał:

Od kiedy mam taras z desek modrzewiowych (przeszło cztery lata), to stosuję jedynie produkty tego producenta: http://koopmans.pl/?project=perkoleum-houtolie-olej-do-drewna-bezbarwny Z dechami nic złego się nie dzieje. Impregnuje je dwa razy w roku, po zimie i przed zimą.  Mogę szczerze polecić.

Podziękował. Nawet cena nie taka zła: http://allegro.pl/olej-do-drewna-koopmans-houtolie-5l-kolor-krakow-i6762997230.html#thumb/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś elektryk ? Jestem na etapie montażu eRBetki i od razu chcę dać kabel docelowy co będzie potem szedł do domu. Prąd będzie 3-fazowy, moc zadeklarowana 11kW. Kabel podobno optymalnie powinien być 5x10mm2 miedź. Ale cena 20zł za mb i robi się ok 600zł bo odległość 30m,

Czy kabel aluminiowy 5x16mm2 może być zamiennie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...