Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien, 10 lat tak miałem garaż postawiony. poza tym masz tutaj:

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/garaz-blaszany-przy-granicy-dzialki/18356/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 19:17, YOGI3000 napisał:

Tylko wiadomo że bez okien i chyba jest jakaś ustalona max wysokość, chyba 3m.

 

37 minut temu, Damian napisał:

:lol:;);) chyba

 

27 minut temu, majkel20 napisał:

Jestem pewien, 10 lat tak miałem garaż postawiony. poza tym masz tutaj:

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/garaz-blaszany-przy-granicy-dzialki/18356/

Więc nie chyba tylko na pewno wysokość max 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama zamontowana? :decayed:
Coś Ty , więźbę muszą skończyć . Pogoda w kratkę

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że sporo osób pracujących w szeroko pojętej branży budowlanej jest na bakier z kwestiami związanymi z BHP. A przecież przy takim montażu gładzi kurzy się niemiłosiernie. Kuch wchodzi dosłownie wszędzie, ale najgorzej sytuacja wygląda z drogami oddechowymi, bo to one powinny być chronione w pierwszej kolejności.

A wystarczyłaby przecież taka maska: http://aciro.pl/polmaska-3m-serii-6000.html

Podobnie jest z dźwiękami czy wibracjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, quadral20004 napisał:

Janek w jakich ty czasach zyjesz.teraz juz sa maszyny bezpylowe

Przecież to jakiś "naganiacz". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja co

Pytanie: czy zawór trojdrogowy powinien być zabudowany tak jak na rysunku: "zawór trojdrogowy 2" czy "zawór trójdrogowy 1". Instalacja istniejąca i chcielibyśmy dołożyć taki zawór ze względu na zakup nowego pieca. 

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ chcialbym ochronić piec przed dostawaniem zimnej/schlodzonej wody

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawór przed pompą to regulacja temperatury wyjściowej na instalację, jeśli do ochrony powrotu to zawór za pompą. Ważne jest też odpowiednie podłączenie króćców, tzn. który skąd i do czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat. Na dniach ruszam z budową i muszę zapewnić wodę na placu. Chciałbym już zrobić doraźne źródło czyli wywiercić studnie i tu pojawia się moja wątpliwość. Czy wstawiać pompę głębinową czy hydrofor ? Dodam, że w okresie 2-3 lat przewidywane jest przez gminę doprowadzenie wody, więc studnia byłaby używana do podlewania ogródka. Rozmawiałem z sąsiadami i oni mają hydrofory a odwiert mają na 11-13m. Tylko nie spytałem się ich o jedną ważną rzecz, na jaką wysokość podeszła im woda bo hydrofory ciągną max z 8m z tego co czytam. Co Wy byście zrobili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu budowy chcesz tej wody ze studni używać tylko do celów gospodarczych ?

Jakiej średnicy będzie wykonana studnia ?

Chcesz robić jej obudowę czy zostawiasz jedynie rurę nad ziemią?

Najtańszym sposobem czerpania wody z wywierconej studni do celów budowalnych jest "pompka ruska" za około 100 zł.

Można ją znaleźć na allegro.pl bez problemu jest to najtańszy sposób na pompowanie wody tylko wydajność jej nie powala około 600 litrów na godzinę.

Plusem jest tego ,że nie strach zostawić to na budowie że zginię a jak się popsuję po gwarancji czyli dwóch latach to nie szkoda wyrzucić do śmietnika.

Nie potrzebujesz do tego  żadnej instalacji typu wyłącznik cisnienieowy czy zbiornik hydroforowy jeżeli oczywiście chcesz ją używać tylko do celów budowlanych typu włączam do prądu woda leci, wyłączasz przestaje lecieć.

Minsem jest ,że studnia musi mieć średnicę min 110mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo elegancko mi pomogłeś :) 

Odwiert 110 w osłonie. Po skończeniu budowy zamierzam tam umieścić pompę z prawdziwego zdarzenia. Będą 3 kręgi 150x50cm. Wydajność nie musi być duża przy pracach budowlanych. Dopiero potem jak ruszy ogrzewanie, podlewanie itp. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marec-ki napisał:

Ooo elegancko mi pomogłeś :) 

Odwiert 110 w osłonie. Po skończeniu budowy zamierzam tam umieścić pompę z prawdziwego zdarzenia. Będą 3 kręgi 150x50cm. Wydajność nie musi być duża przy pracach budowlanych. Dopiero potem jak ruszy ogrzewanie, podlewanie itp. 

Dzięki

Sorki mój błąd do 110mm ona nie wejdzie, bo sama tyle ma.

http://allegro.pl/pompa-wody-podlewania-studni-dolnossaca-membranowa-i7050109416.html

Ja ją wpuszczałem do 125mm.

Chyba ,że poszukasz i może gdzieś są jeszcze o mniejszej średnicy (wiem ,że kiedyś były dostępne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały ZONK :) w sumie gdybym robił jednak 125 to bym musiał dopłacić do metra i wyjdzie tyle co kupić jakąś "poważniejszą" głebinówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 23:02, Młody_drog napisał:

Budował ktoś kiedyś domki letniskowe?

? Jakiś problem z konstrukcją?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny domek modulowy na plycie zelbetonowej .cena zalezy od wielkosci domku.mozesz postawic taki domek za 100 tys a nawet za 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300tyś to chyba już nie letniskowy :)

 

Chodziło mi bardziej o temat postawienia kilku domków letniskowych pod wynajem. Takie po 40m2-50m2 nad morzem, bo na takie jest popyt. Z tego co widzę, to najbardziej popularne są modułowe drewniane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...