Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat. W piątek mam mieć lane fundamenty ale od soboty zapowiadają powrót zimy. W weekend ma pomrozić nocą nawet -10C, potem od poniedziałku w ciągu dnia takie wahania od 0 do +4, ale nocą spadki do -5C.

Jak myślicie. Lać czy czekać na lepsze warunki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczekał, bo albo dodasz dodatki do betonu co podroży koszty wykonania fundamentów, lub będziesz latał ze styropianami itd. żeby chronić przed mrozem. Poza tym lepiej to robić przy temperaturze powyżej 5 stopni i potem spokojnie pielęgnować polewając wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko tych +5 stabilnych nie widać. Ja wiem, że nie ma co patrzeć na długoterminowe ale pamiętam tamten rok. Stabilne +5 pojawiło się w kwietniu chyba. A tu terminy gonią i mnie i majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie będziesz chciał to zrobić to zwiększ klasę betonu i nie dopuszczaj do zamarznięcia bo jeśli woda w fundamencie Ci zamarznie to na tych fundamentach już nic nie wymurujesz. Zrobisz jak chcesz ale ja dla siebie bym nie zaryzykował wylewania ich w takich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę będę się widział z kierownikiem budowy i majstrem i podejmiemy decyzję.

Dzwoniłem do betoniarni. Oni dają dodatki zimowe, które pozwalają lać do max -7 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do -8*C to 10 zł na M2 . Ja lałem w takie dni co było -8*C w nocy i wszystko ok . Pierwsze dwa dni są najważniejsze , sam kierownik mi tak powiedział

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z dodatkami nie powinno się nic stać ale jak można zaczekać do poniedziałku to ja bym zaczekał. Dwa dni nie zbawi. Poza tym jak masz konkretnego kierownika to pewnie ogarnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka z rana...
jest tu ktoś, kto zajmuje się ociepleniami domów (styropian lub wełna)?
mam jedno pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, jakieś sprawdzone sposoby na plamy po oleju na jasnej kostce brukowej?
Jakieś specjalne środki? ogóle co do mycia kostki sama myjka ciśnieniowa da rade czy jakieś preparaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, coal napisał:

mam takie pytanie, jakieś sprawdzone sposoby na plamy po oleju na jasnej kostce brukowej?
Jakieś specjalne środki? ogóle co do mycia kostki sama myjka ciśnieniowa da rade czy jakieś preparaty?

Podpinam się pod pytanie czym wyczyścic plamy z oleju, macie jakieś sprawdzone środki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić zadaszenie tarasu z materiału
Ktoś coś może polecić?

Foto poglądowe:
ogrod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka z rana...
jest tu ktoś, kto zajmuje się ociepleniami domów (styropian lub wełna)?
mam jedno pytanie...
Słucham

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skrab napisał:

Słucham

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Hejka,
mam pytanie : jak firma powinna położyć styropian w miejscu zaznaczonym  czerwonym kółkiem: tzn od dołu idzie 5~10cm styropian (bo ściany były źle wyprowadzone i trzeba było niwelować odchyły w niektórych miejscach) do poddasza a od poddasza idzie 15cm do dachu... i czy można położyć po prostu jeden 15cm na drugi w taki sposób jak jest pokazane czarnym kolorem czy trzeba zrobić tzw zakładkę że styropian nachodzi jeden na drugi (jak jest narysowane kolorem pomarańczowym)? dodam iż miejscem łączenia styropianu jest strop.
chodzi mi o to że zamówiłem gościa od pomiarów termo-wizyjnych i mam bardzo duże straty ciepła w tym miejscu (na łączeniu tych styropianów) a zarazem bardzo duże dostawanie się zimnego powietrza do domu zwłaszcza w okresie zimowym
muszę jakoś z tymi "fachowcami" pogadać i im uzmysłowić że (wg mnie) spartolili pracę i muszą to poprawić
ja mam rację (pomarańczowy kolor) czy oni (czarny kolor)?

 

domek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to do poddasza masz około 10 cm styropianu, potem 15 i tworzy się taki schodek? Jeśli tak to nic dziwnego, że Ci ucieka ciepło jak łączenie wypada na mostku cieplnym i jeszcze nie ma jednakowej ciągłości w ociepleniu.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
mam pytanie : jak firma powinna położyć styropian w miejscu zaznaczonym  czerwonym kółkiem: tzn od dołu idzie 5~10cm styropian (bo ściany były źle wyprowadzone i trzeba było niwelować odchyły w niektórych miejscach) do poddasza a od poddasza idzie 15cm do dachu... i czy można położyć po prostu jeden 15cm na drugi w taki sposób jak jest pokazane czarnym kolorem czy trzeba zrobić tzw zakładkę że styropian nachodzi jeden na drugi (jak jest narysowane kolorem pomarańczowym)? dodam iż miejscem łączenia styropianu jest strop.
chodzi mi o to że zamówiłem gościa od pomiarów termo-wizyjnych i mam bardzo duże straty ciepła w tym miejscu (na łączeniu tych styropianów) a zarazem bardzo duże dostawanie się zimnego powietrza do domu zwłaszcza w okresie zimowym
muszę jakoś z tymi "fachowcami" pogadać i im uzmysłowić że (wg mnie) spartolili pracę i muszą to poprawić
ja mam rację (pomarańczowy kolor) czy oni (czarny kolor)?

 
domek.jpg.5a98529081e6018620fedc0c3d752bf4.jpg
Powinni położyć od dołu samego 15cm styr.Takie jest moje zdanie.
I to wszystko.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wasze ekipy budowlane stosowały do zapraw murarskich dodatek np. Cemaplast lub podobny ? Bo mój majsterek zażyczył sobie to i tak czytam w necie i opinie się mocno skrajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wasze ekipy budowlane stosowały do zapraw murarskich dodatek np. Cemaplast lub podobny ? Bo mój majsterek zażyczył sobie to i tak czytam w necie i opinie się mocno skrajne.
Mój stosował Qumix saszetki i płyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2018 o 22:44, skrab napisał:

Powinni położyć od dołu samego 15cm styr.Takie jest moje zdanie.
I to wszystko.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

ale w takim przypadku jak na zdjęciu, jak to powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w takim przypadku jak na zdjęciu, jak to powinno wyglądać?
Tak jak na zdjęciu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...