Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

co tak kiepsko? nie lepiej pianą ?

Nie chcę robić z domu termosu. Znajomi mają pianę i co jakiś czas wilgoć na strychu . Idę w klasykę . Jednak więźba to drewno i musi cały czas oddychać .

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2018 o 17:35, marec-ki napisał:

A czy ktoś z Was jako izolacja pozioma na ławy dawał folię zamiast papy ?

Ja miałem na ławy folię 1,2mm, potem między fundamentami, a ścianą dawałem papę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić z domu termosu. Znajomi mają pianę i co jakiś czas wilgoć na strychu . Idę w klasykę . Jednak więźba to drewno i musi cały czas oddychać . 
Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Jestem tego samego zdania co do piany.. tak samo właśnie będę ocieplał wełną..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić z domu termosu. Znajomi mają pianę i co jakiś czas wilgoć na strychu . Idę w klasykę . Jednak więźba to drewno i musi cały czas oddychać . 
Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Jaki termos? Powiem ci ze mam juz 4 lata i wszytko ok, nie narzekam. Dom trzeba wietrzyć a nie zamykać na 4 spusty [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 rodzaje piany otwarto-komórkowa ,która oddycha i jest elastyczna ,oraz zamknięto-komórkowa sztywna i nie jest paro-przepuszczalna ,dlatego może wychodzić wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywaliście koszta ocieplania pianą i wełną ? Ja chcę również polecieć klasycznie ale teściu namawia na pianę. Tylko obawiam się o koszta bo już się rozjeżdżam z planem a tu jeszcze stan zero nie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się zdecydujesz na pianę zrób najpierw stelaże pod płytę ,bo sporo osób robi pianę a później stelaż i dużo piany trzeba wyrwać ,a następnie uzupełnić

https://www.youtube.com/watch?v=BSo3Ug616OY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wełnę KNAUF unifit o wpólczynniku 0,032.

Też się zastanawiałem nad pianą, ale teraz wiem, że dobrze zrobiłem. Ta wełna jest bardzo dobra. Piana by mi takiej izolacji akustycznej i cieplnej nie dała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana ma bez wątpienia przewagę nad wełną, że puchnąc wejdzie  w każdą szczelinę i lepiej zaizoluje ewentualnie mostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy .... WIECHA ! :)

Jak to u Was było ? Moja ekipa idzie jak burza i na początku maja spodziewam się, że zrobią deskowanie, na to papa i do widzenia. Będzie stała baza dla reszty fachowców.

A skoro odeskują i położą papę to zapewne zawiśnie WIECHA. W jaki sposób Wy "świętowaliście" ten etap ? Flaszki, piwo i jedzenie dla ekipy i kierownika budowy ? czy również sąsiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie flaszka ( bimberek) i obiad dla murarzy nikt więcej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem flaszki dla dekarzy, niestety nie ma czasu na świętowanie każdego etapu budowy. Zależy jakich masz sąsiadów, ale ja myślę że dopiero parapetówka będzie pierwszą imprezą w większym gronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku , żeby nie brudzić samochodu i prosić się o transport pier**l na budowę należy założyć haka i kupić przyczepkę . Wiem , że ktoś napisze , że jest to hipermarketowy szajs ale lepsza taka niż inna ;)365791518f0628a294d2dc8786960065.jpgc6070a59a9f1fdc309ececa0ff90553c.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepsza taka jak wcale bo inne to lepsze są [emoji4]

Wysłane z S8


I na wejściu 100% droższe ;) do okazjonalnego użytku myślę , że się spisze , czas pokaże :)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Panowie proszę o poradę/pomoc.

Zostało mi styropianu po wylewkach. Styropian ma grubość 5 cm.

Czy taki styropian nadaje się na ocieplenie garażu? tzn chcę go wykorzystać do zrobienia elewacji.

Już pytałem paru fachowców jeden mówi, ze nie ma problemu zaś następny, że to jest styropian twardy i ciężko go "dotrzeć" 

Co wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...