Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
 
Panowie proszę o poradę/pomoc.
Zostało mi styropianu po wylewkach. Styropian ma grubość 5 cm.
Czy taki styropian nadaje się na ocieplenie garażu? tzn chcę go wykorzystać do zrobienia elewacji.
Już pytałem paru fachowców jeden mówi, ze nie ma problemu zaś następny, że to jest styropian twardy i ciężko go "dotrzeć" 
Co wy na to? 
Nadaję sie i jest lepszy od 40 fasady. /bo to dach podłoga/ ,kladzie sie równo i co tu docierać?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo elo.

U mnie już strop od piątku schnie. Niestety B25 (tak jak w projekcie) mimo częstego podlewania w paru miejscach dostał skurczy i są pęknięcia. 

Jak tylko znajdę chwilę to wyrzeźbię w paincie małe co nieco i będę Was prosił o porady jak zabezpieczyć przed wodą wystający garaż poza bryłę domu.

A teraz się Was podpytam. Mieliście do czynienia z oknami dachowymi DAKEA ? jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechała dachówka - Creaton Titania czarna angobowana połysk . Zaczeli już powoli kryć , za tydzień okna i brama wjeżdża i SSZ mamy [emoji4] !a56e058ddf05dbf0da873bd3f34deccc.jpg92b71e5c00081a0b6d13df4e09cb959e.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, domek już nabiera kształtów.

U mnie jutro przywożą materiał na więźbę i pewnie do końca przyszłego tygodnia będzie już odeskowany dach i położona papa. Ja zdecydowałem się na dachówkę cementową Euronit Kapstadt (płaska). W weekend jadę szukać dobrej oferty na okna. Ten rok chcę zamknąć stanem deweloperskim tak żeby od 2019 zacząć już wykańczać do zamieszkania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2018 o 13:21, talib1990 napisał:

No i przyjechała dachówka - Creaton Titania czarna angobowana połysk . Zaczeli już powoli kryć , za tydzień okna i brama wjeżdża i SSZ mamy emoji4.png !a56e058ddf05dbf0da873bd3f34deccc.jpg92b71e5c00081a0b6d13df4e09cb959e.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Skąd brama? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd brama? :angry:
Lokalnie - Hato ... Twój kolega zaraz przed dokonaniem wyceny zapomniał powiedzieć ile muszę na bramę czekać, wcześniej były całkowicie inne terminy mówione , a nie mam zamiaru czekać 2 miesięcy na bramę ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic tym deskom się nie stanie jak tak sobie będą schly przed noc po impregnacji? Będzie ich trochę więcej. e52fcc29e3575615552df2fee1603bb5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie ,wyschnie impregnat i tyle ,jakby długo leżały mogą się powyginać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie ,wyschnie impregnat i tyle ,jakby długo leżały mogą się powyginać

Dzięki, jutro montaż [emoji375]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wróciłem z działki. Więźba prawie gotowa.

1582954f584dc05dm.jpg

Jak widzicie mam wystającą część budynku i teraz trzeba to zaizolować. Ta część nie będzie żadnym użytkowym tarasem/balkonem. Poniżej moje wypociny jak to wygląda i jak planowałbym zrobić spadki.

c90611cf121613e7m.jpg

Chcę wystający fragment podzielić na dwie części. Z jednej woda będzie kierowana do rzygacza na dole, z drugiej części do rzygacza na górze.

Poniżej próbowałem wymodzić warstwy jakby to można było zaizolować żeby nie ciekła woda do garażu ale utknąłem.

Wersja 1.

929516700ecbd069m.jpg

Zatrzymałem się na jastrychu. Korci mnie dac na niego papę. Wywinąć na ścianki i połączyć z papą z warstwy nr 2. Ale boję się że w upały ta papa będzie wydzielać nieprzyjemny zapach i będzie to szło do sypialni. Ewentualnie myślałem wysypać kamienie ozdobne na tą papę ale boję się że one spowolnią odpływ wody. Ewentualnie firma Ceresit ma tzw System tarasowy. I w nim jest taka folia przeciwwodna z membraną samoprzylepną BT18 na to wylewka.

Wersja 2 - dedykowany system tarasowy Ceresit

http://www.ceresit.pl/pl/practices/waterproofing/system-balkonowy0.html

 

Jak Wy byście to zrobili ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ! To teraz można wozić materiały na budowę [emoji6] w końcu mam coś nowego " z salonu " [emoji3]0a1eeca17e95db27c02579015428c5ad.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Czy ktoś zajmuje się CO i WM? Szukam tez ekipy do tynków CW  najlepiej na  Maj bo wybrana ekipa nawaliła a na szybko fachowca ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo panie na ten przykład w mazowieckim na dobrych fachowców od tynków CW czeka się kilka miesięcy. Ja dzwoniłem w marcu to większość na cały 2018 już zajęta. Udało mi się wcisnąć na październik. Z gipsowymi nie ma takich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy do jednego gościa trzeba czekać rok i nie ma opcji że Cię gdzieś wciśnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w gips twardy. Widziałem u kumpla i nadaje się do malowania bez gładzenia. Dzisiaj mam SSZ skończony ;)9f28e157ec944922ea1eef447f488734.jpg9e8509689bd4c40a81f43ab9b1bac3a6.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2018 o 16:00, talib1990 napisał:

Ja poszedłem w gips twardy. Widziałem u kumpla i nadaje się do malowania bez gładzenia. Dzisiaj mam SSZ skończony ;)9f28e157ec944922ea1eef447f488734.jpg9e8509689bd4c40a81f43ab9b1bac3a6.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wolales żeber rozdzielczych stropu w stopie tylko podciągi? 

W dniu 18.04.2018 o 13:21, talib1990 napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł na pozostawienie betonowego sufitu tylko obcięcie wystającego syfu i zaimpregnowanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie stąd pozostawienie wystających belek stropowych .77d83f7f2ad26ec7985a95c5995a9caa.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie klubowiczów . W związku z chęcią kupna działki mam kilka pytań. Chcę kupić działkę od gminy czy w takim wypadku place wzbogacenie? Jakie dokumenty są mi potrzebę po kupnie działki na budowę domu?  I czy mam określony czas na budowę?  Wiele rzeczy chce robić sam tylko że pracuje za granicą więc w Polsce rzadko bywam czy każdy etap mogę robić w jakim czasie chce? Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł na pozostawienie betonowego sufitu tylko obcięcie wystającego syfu i zaimpregnowanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie stąd pozostawienie wystających belek stropowych .77d83f7f2ad26ec7985a95c5995a9caa.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Lepije by to wyglądało jakby dobrze zawibrowali beton.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciekaw jestem jak u mnie wyjdzie po zdjęciu szalunków. 

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...