Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z żoną postanowiliśmy sami położyć płytki , robiłem to pierwszy raz w życiu ... Wyszło - w miarę :D niektore płytki miały różne wymiary niestety ... Tak to jest z płytkami z promocji czy każdymi ? Tłumacze sobie , że to tylko kotłownia . Muszę ogarnąć to pomieszczenie na gotowo bo chce na początku sierpnia wchodzić z prądem gazem i woda na gotowo. 

IMG_20180721_184539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak im tańsze płytki ( nie jest to reguła oczywiście :) ) to nie trzymają wymiarów i kształtów - albo są bardziej rombowate , 2 narożniki wyżej , 2 niżej , ja do tej pory robiłem piwnicę u ojca i swój balkon - jak chcesz mieć ładnie to trzeba czasem pokombinować z doborem płytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to reguła ale mi odradzono kupowanie płytek w sklepach typu Obi, Liroy itp

I tak jak piszesz to tylko kotłownia, czyli idealne miejsce na praktykę a np. łazienkę można zrobić wtedy samemu na droższych = równiejszych płytkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 22:55, marec-ki napisał:

Nie wiem czy to reguła ale mi odradzono kupowanie płytek w sklepach typu Obi, Liroy itp

I tak jak piszesz to tylko kotłownia, czyli idealne miejsce na praktykę a np. łazienkę można zrobić wtedy samemu na droższych = równiejszych płytkach ;)

tyle co nerwów te płytki mi zjadły to za łazienki podziękuje :) 

 

ps. struktura epoksydowa w garażu - ktoś ma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytkami jest różnie. Dużą uwagę trzeba zwracać przy kupowaniu żeby były z tej samej serii/dacie produkcji.  Ostatnio klientowi Obi przywiozło płytki z 5 różnych dat produkcji i wszystkie poszły na zwrot. Na opakowaniach jest też coś takiego jak kalibracja np.od 0 do 9 i różnica na kafelce w kalibracji 0 i 9 to około 10mm także powodzenia z układaniem takich.

Płytki kładłe zawodowo i bardzo rzadko zdarzają się równe czy proste i cena nie zawsze jest tu wyznacznikiem. Z płytek rektyfikowanych tzn. ciętych są przeważnie równe wymiarowo.

Jak jest różnica z 0.5mm na kafelce to nie ma co się przejmować, wyrównać na krzyżykach-albo mniejszy większy, czasami poprzebierać/pozamieniać kafelki i jechać dalej. Po fugowaniu trzebaby się naprawdę przyglądać by zauważyć takie rzeczy. Oczywiście bez przesady, bo jak np. na początku zaczniesz rozszerzać fugi to wyżej/dalej mogą wyjść naprawdę szerokie i to nie fajnie będzie wyglądać. Zawsze po położeniu kawałka cofnać się kilka kroków i obejrzeć jak to wygląda całościowo...przy świeżym kleju zawsze można kafle zerwać i zacząć jeszcze raz to tylko stracony czas..mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do osób, które wybierały pomiędzy piecem na gaz z butlą naziemną/podziemną a piecem na ekogroszek. Dom 115m2 użytkowej, nowy, sama podłogówka, jedynie łazienka - jakiś kaloryfer żeberkowy i garaż. Duże różnice w kosztach użytkowania? Osobiście skłaniam się ku ekogroszkowi.... Nie straszne jest mi czyszczenie pieca i prace z nim związane. Proszę o wypowiedź kogoś, kto miał do czynienia w realu z tymi dwoma piecami, internetowych mądrości mam już dość...

Edytowane przez Lipekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznie to o co pytasz: 115m2 użytkowej, 1200m rozłożonej podłogówki i jeden niewielki suszarkowy w łazience.

Ogrzewam gazem z butli. Butlę mam 2700L naziemną. 2 dorosłych + 2 dzieci także prysznic, kąpiele codziennie idą.

Od 1 maja 2017 do 1 maja 2018r całkowity koszt ogrzewania domu (c.o + c.w.u) wyniósł mnie 1545 litrów gazu.

Teraz sobie możesz policzyć w zależności od cen w danym roku.

W ub. płaciłem 1,23zł za litr, w tym jest sporo droższy na obecną chwilę (a mamy szczyt cen paliw) ok 1,70zł ale jeszcze od ub. roku się nie tankowałem.

Wychowałem się w domu gdzie był klasyczny piec węglowy, potem kotły miałowe, na końcu na groszek z podajnikiem, także wiem czym to pachnie i mam porównanie. Z doświadczenia 2 sezonów grzewczych jakie mam za sobą na LPG:

Choćby i 3zł litr kosztował - nigdy w życiu węgla, klasycznego pieca, itp syfu.

Obecnie w pomieszczeniu zwanym kotłownią mamy pralnio-suszarnio-prasowalnię, białe koszule się suszy a wszystko do grzania sprowadza się do piecyka wielkości mikrofali wiszącego pod sufitem i 260L zasobnika na ciepłą wodę. Nie mam solarów, nie mam pompy ciepła, nie mam kominka ani żadnego innego źródła ogrzewania czy grzania czegokolwiek w domu. No w suszarkowy w łazience mam wrzuconą grzałkę elektryczną w razie jakby chciał coś pilnie podsuszyć ale jeszcze w życiu nie użyliśmy bo nie było potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem prze remontem.... przeczytałem pare wpisów i mnie ładnie nastraszyliście :P 

Edytowane przez tatruszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 10:42, tatruszek napisał:

ja jestem prze remontem.... przeczytałem pare wpisów i mnie ładnie nastraszyliście :P 

Nie ma się czego obawiać trochę kurzu i brudu ale później jaka satysfakcja z nowego domu. Ja ostatnio wyremontowałem mieszkanie. Ze starego zostały tylko okna i parapety, wszystko inne łącznie ze ścianami jest nowe. Ale efekt każdego zachwyca. Remont się skończył w połowie czerwca i do tej pory jest trochę brudno, pomimo kilkukrotnego sprzątania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 08:35, yanekk napisał:

Zastanawiamy się nad wstawieniem okna narożnego. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Czy ktoś z was posiada i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?

Zaleta przetrzen i wiecej swiatla. Wada to o wiele trudniej zagospodarowac takie okno no i troche wiecej ciepla przez nie ucieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 21:40, talib1990 napisał:

Wraz z żoną postanowiliśmy sami położyć płytki , robiłem to pierwszy raz w życiu ... Wyszło - w miarę :D niektore płytki miały różne wymiary niestety ... Tak to jest z płytkami z promocji czy każdymi ? Tłumacze sobie , że to tylko kotłownia . Muszę ogarnąć to pomieszczenie na gotowo bo chce na początku sierpnia wchodzić z prądem gazem i woda na gotowo. 

IMG_20180721_184539.jpg

Jak to kotlowia trzeba bylo walic gres techniczny na sciany i sie nie przejmowac designe ?

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 15:56, adadur napisał:

Jak to kotlowia trzeba bylo walic gres techniczny na sciany i sie nie przejmowac designe ?

Gres techniczny 13 zł a te 17.99 zł a wygląda sto razy lepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co inni napiszą. Ja póki co mocno wstepnie wybrałem osprzęt SIMON. Sugerowałem się tylko i wyłącznie wyglądem. Nawet nie sprawdzałem  opinii. Elektryk który robi mi instalację ma dostęp do Simona, Berkera i Legranda to z tych trzech Simon mi najbardziej pasi. Dokładnie seria 10. Teraz sprawdziłem jego wycenę to ten Simon 2x tańzy niż Berker Q1. Czasu jeszcze trochę mam na ewentualną zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marec-ki napisał:

Mateusz, którą serię masz ?

Simon 15 bodajrze, ramki wybierałem ciemny grafit a przyciski srebrne/szare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam simon 15 u siebie. Deweloper montował. Mieszkam rok i jest ok. Plastiki dobrej jakosci i wygląd jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu ospel impresja od 3,5 roku i działa wszystko bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 15:56, adadur napisał:

Jak to kotlowia trzeba bylo walic gres techniczny na sciany i sie nie przejmowac designe ?

Ja robiłem sam łazienkę. Kupowałem płyti w Liroyu płaciłem 80zł za m2 i też nie za bardzo równe były a nie które do tego wygięte w banan :) jakoś to opanowałem, ale też byłem zaskoczony jak zaczeło mi tu nie pasować tam nie pasować itd. Trochę płytek już w życiu położyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 07:21, pens napisał:

Też tak uważam jak kolega wyżej.

Chciałem zapytać o osprzęt elektryczny, bo rozpiętość cenowa w jego przypadku jest bardzo duża. Gniazdka można kupić za kilkanaście jaki za kilkadziesiąt zł. Podobnie z włącznikami. Jak to u was wyglądało. Braliście budżetowe, czy jakieś markowe jak ABB, Berker, Kos, Legrand lub inne znane marki. Tutaj przykład Berker-a: https://osprzet-sklep.pl/berker-c-171.html

Ktoś już to przerabiał wcześniej?

Bierz osprzet taki ktory nie jest malowany lub nie ma innych powlok ... lity plastik najlepszy firma nie ma znaczenia.

Polecam serie Niloe Legranda zrobisz na tym wszelakie wymyslne gniazdka nawet jak nie ma ich w katalogu poniewaz ma w opcj ramke-adapter do serii mosaic.

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...