Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, greg2505 napisał:

Blok masz pewnie z płyty żelbetowej i najlepsza będzie młotowiertarka,zwykłą sobie odpóść ,jak trafiłeś na coś twardego to zapewne drut zbrojeniowy, których w płycie jest bardzo dużo

Czytałem o młotoweirtarkach ale nie będe kupować nowego sprzętu za pare stówek żeby wywiercić 8 dziurek i zostawić sprzęt na następne kilkanascie albo kilkadziesiąt lat bez użytku. 

Ewentualnie jakieś twardsze wiertło kupie jak te nie podoła. Chociaż te jedną dziurkę wymęczyłem jakoś.

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marciol napisał:

Czytałem o młotoweirtarkach ale nie będe kupować nowego sprzętu za pare stówek żeby wywiercić 8 dziurek i zostawić sprzęt na następne kilkanascie albo kilkadziesiąt lat bez użytku. 

Ewentualnie jakieś twardsze wiertło kupie jak te nie podoła. Chociaż te jedną dziurkę wymęczyłem 

Jasne nie ma sensu kupować , ale można za parę groszy wypożyczyć i się nie męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greg2505 napisał:

Jasne nie ma sensu kupować , ale można za parę groszy wypożyczyć i się nie męczyć

Da się wypożyczać? Nie słyszałem wcześniej o takiej opcji :o 

Spróbuje dokończyć wszystko moim sprzętem, ewentualnie wypożyczę jeśli będzie już tragedia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się , u mnie w okolicy jest kilka miejsc , np sklep budowlany , sklep z elektonarzędziami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Dostałem wycenę na budowę dachu, na gotowo od więżby do położenia blachy na rąbek, bez ocieplenia, wykonawca wycenił na 150zł za m2. 

Dach dwuspadowy w kształcie litery L z dwoma lukarnami, w ten koszt wliczona jest obróbka dwóch kominów raz montaż rynien. 

Dużo? mało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam policz, jak dla mnie to dużo, jak masz dach o powierzchni 100m^2 to już masz 15k, dodaj ocieplenie jakieś 1500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam liczyć, chce porównać ceny jednostkowe  za metr kwadratowy z doświadczeniem innych którzy znają mniej więcej ceny.

Mi się wydaje że ktoś chce mnie zrobić w jajko własnie :) 

Dodam że to chodzi o samą robociznę. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezły wałek, teściu teraz w lato będzie wymieniał cały dach na blachodachówce, za ok 150m^2 25k z materiałami. Nie wiem tylko czy z ociepleniem czy bez, nie zagłębiałem się, wymieniają dach bo przy stawianiu (dom ma 10 lat) ktoś dał d*py i dach przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogrzewanie podłogowe w kuchni i w łazience i powiem Ci , że pod względem ciepła fajnie bo stajesz rano na płytkach i ciepło w nogi ale wadą tego to jest , że się strasznie kurzy. Cały kurz unosi z podłogi i wszystko osiada wszędzie gdzie się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomaszrokt napisał:

Sam obecnie jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się nad powierzchnią na ogrzewanie podłowe. W kuchni oraz w łazienkach będziemy mieli oczywiście płytki. Jednak płytki na powierzchni w salonie średnio nam sie podobają i zastanawiamy się nad położeniem tradycyjnych paneli. Jednak czytam, że nie zapewniają takiej dobrej nośności ciepła jak płytki.

Co sądzicie może o panelach winylowych 

Czy ktoś ma? 

Piękna sprawa ogrzewanie podlogowe

Mam cały dół i u góry łazienkę w podłogówce

Jak bym się budował jeszcze raz to bym i cała górę w podłogówce zrobił. 

Ja ma w salonie kafle, ale przecież możesz wybrać kafle imitujące panele. 

Ci do paneli pod ogrzewanie podłogowe to się nie wypowiem trzeba by zajrzeć na forum murator. 

Edytowane przez pajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne panele , które są dostosowane do ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 09:53, soul87 napisał:

Panowie, 

Dostałem wycenę na budowę dachu, na gotowo od więżby do położenia blachy na rąbek, bez ocieplenia, wykonawca wycenił na 150zł za m2. 

Dach dwuspadowy w kształcie litery L z dwoma lukarnami, w ten koszt wliczona jest obróbka dwóch kominów raz montaż rynien. 

Dużo? mało? 

My płaciliśmy za robociznę 25zł/m2 za paroizolacje, łaty, dachówkę i okucie bez więźby. Dach dwuspadowy bez jaskółki. Szwagier za robociznę 80zł/m2 razem z więźbą za dach kopertowy z 3 jaskółkami + podbitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówkę, mam część w kafelkach i panelach, na kafelkach bardziej czuć ciepło podłogi, na panelach już mniej, ale jednak czuć, jest generalnie fajnie, nie spuszczałem się nad jakimiś specjalnymi bo takich też wtedy nie było, kupiłem w castoramie za 47zł od metra, mają 5 lat i nic się nie dzieje, imitacja deski, większość że dziwi że to panele:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pucek może dlatego , że masz panele nie przystosowane do ogrzewania podłogowego to dlatego słabo czuć ciepło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

@Pucek może dlatego , że masz panele nie przystosowane do ogrzewania podłogowego to dlatego słabo czuć ciepło ?

Trzeba pamiętać też o piance pod panele. Na ogrzewanie podłogowe jest inna z takimi otworami :) Zwykła pełna pianka znacząco ogranicza oddawania ciepła z wiadomych podwód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, k232 napisał:

@Pucek może dlatego , że masz panele nie przystosowane do ogrzewania podłogowego to dlatego słabo czuć ciepło ?

5 lat temu nie było takich wynalazków, panele po prostu nie są zimne, nie "ciągnie" od ziemi, a jak wyłączę podłogówkę to panele są zimne i to czuć, więc coś ciepła oddają, mam w tym pomieszczeniu 25 stopni i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 08:21, cysiek18 napisał:

Trzeba pamiętać też o piance pod panele. Na ogrzewanie podłogowe jest inna z takimi otworami :) Zwykła pełna pianka znacząco ogranicza oddawania ciepła z wiadomych podwód :)

Żadna pianka z otworami... Quick Step silent walk, nie dość że cichy to jeszcze ma drobinki krzemu które akumulują ciepło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, H4mm3R napisał:

Żadna pianka z otworami... Quick Step silent walk, nie dość że cichy to jeszcze ma drobinki krzemu które akumulują ciepło ;) 

Można i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele do ogrzewania podłogowego nie tyle co dobrze przekazują ciepło, a są przebadane na długotrwałe działanie temp. (czyli niski współczynnik skurczu). Obecnie poza najtańszymi panelami AC3 praktycznie nie ma paneli które nie nadają się do podłogówki (trzeba zwracać uwagę na oznaczenia). Podkładem do podłogówki z najtańszą opcją jest polistyren XPS, ale tu trzeba koniecznie dać folię paraizolacyjną od spodu żeby nie podciągało wilgoci z posadzki, albo tak jak H4mm3R pisał trochę droższa opcja ale już kompletna z folią i z lepszym współczynnikiem oporu cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówkę w salonie z aneksem kuchennym (w sumie z 35m^2 albo i więcej tam jest), na części salonowej panele, w aneksie płytki gresowe. Jak się na bosaka stoi to czuć, że gres cieplejszy a panele nieznacznie chłodniejsze. Nie oznacza to, że panele są zimne - po prostu są inne. Jako podkład mam panele z płyt ekologicznych (zielone), kompromis między ceną/termoprzewodnością/izolacją akustyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...