Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chyba mam fuszerkę w konstrukcji dachu.

Przy ostatnich mocnych wiatrach to po pierwsze w pomieszczeniach gdzie już płyty GK są poszpachlowane słuchać trzeszczenie. Dodatkowo przy każdym mocnym podmuchu wiatru słychać pojedynczy stuk. Wlazłem na strych ale tam cichutko, żadnych stuków.

Dach dwuspadowy, pełne deskowanie, dachówka cementowa. Ściany szczytowe w kierunku południe-północ.

Więźba zrobiona w maju. Dach położony w lipcu. nakrętki na mocowaniu murłaty z wieńcem dokręciłem jesienią bo drewno przeschło i luzy zrobiły się takie że palcami szło kręcić nakrętkami.

Nie wiem czy to dobry objaw czy też mam się martwić tymi stukami i trzeszczeniem ?

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje wziąłbym jakiegoś speca od dachów który przyjedzie i obejrzy jak to wygląda. Pierwszy raz słyszę żeby ktoś dokręcał śruby bo drewno wyschło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym nadzwyczajnego, że mokre drewno po wyschnięciu się kurczy. Widziałem schody robione na niesezonowanym drewnie, które się zeszły i porobiły się szpary.

A żaden tartak do którego dzwoniłem nie miał na stanie sezonowanego drewna na więźbę. Duży popyt na rynku na drewno, ciągłość produkcji bez szans na czekanie aż przeschnie na składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał:

Na moje wziąłbym jakiegoś speca od dachów który przyjedzie i obejrzy jak to wygląda. Pierwszy raz słyszę żeby ktoś dokręcał śruby bo drewno wyschło...

Tak ? to wez klucz i idz u siebie sprawdzić czy dokręcić nie trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie trzeba, ale przyznam się bez bicia, że nie wiedziałem że to normalne, wybaczcie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak to jest z ogrzewaniem podłogowym ? U Siebie zmniejszyłem temperaturę w mieszkaniu do 20.4 i mi nie nagrzewa podłogi, zmieniłem na 21.4 i już normalnie nagrzewa, tak to powinno działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, k232 napisał:

Pany jak to jest z ogrzewaniem podłogowym ? U Siebie zmniejszyłem temperaturę w mieszkaniu do 20.4 i mi nie nagrzewa podłogi, zmieniłem na 21.4 i już normalnie nagrzewa, tak to powinno działać?

Najpierw napisz czym/jak sterujesz ogrzewaniem/temperaturą w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, H4mm3R napisał:

Najpierw napisz czym/jak sterujesz ogrzewaniem/temperaturą w pomieszczeniach.

Piec dwufunkcyjny gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, k232 napisał:

Piec dwufunkcyjny gazowy.

Jaki model? 

Czujnik temperatury zewnętrzny wewnętrzny jest? 

Ile obiegow, jest mieszać? 

Skąd wiesz że nie grzeje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pajda napisał:

Jaki model? 

Czujnik temperatury zewnętrzny wewnętrzny jest? 

Ile obiegow, jest mieszać? 

Skąd wiesz że nie grzeje? 

Viessmann m182

Czuję pod nogami że to nie jest tak ciepłe jak było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potraficie odpowiedzieć na proste pytanie.

Mam ustawiony piec na 21.4 stopnia, temperatura spadnie na 20.6 piec się włącza i grzeje do 21.8 bo tak ma fabrycznie ustawione żeby z późniejszym zapłonem się wyłączał i przy tej temperaturze normalnie podłoga jest ciepła tak jak być powinna. Kilka dni temu zmniejszyłem temperaturę na sterowniku do 20.4 a więc jak temperatura na mieszkaniu spadnie do 19.6 to piec się włącza i grzeje do 20.8 i jak już nagrzeje do tych 20.8 to podłoga w miejscu gdzie jest ogrzewanie podłogowe jest zimna, czy tak to powinno być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

Nie potraficie odpowiedzieć na proste pytanie.

Mam ustawiony piec na 21.4 stopnia, temperatura spadnie na 20.6 piec się włącza i grzeje do 21.8 bo tak ma fabrycznie ustawione żeby z późniejszym zapłonem się wyłączał i przy tej temperaturze normalnie podłoga jest ciepła tak jak być powinna. Kilka dni temu zmniejszyłem temperaturę na sterowniku do 20.4 a więc jak temperatura na mieszkaniu spadnie do 19.6 to piec się włącza i grzeje do 20.8 i jak już nagrzeje do tych 20.8 to podłoga w miejscu gdzie jest ogrzewanie podłogowe jest zimna, czy tak to powinno być ?

Ważna jest temperatura w pomieszczeniu a nie czy podłoga jest zimna. Tobie się wydaje że jest zimna, a ona nagrzewa się na tyle żeby podnieść temperaturę do żądanej wartości. Więc skoro temperatura wzrasta, to wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam piszesz że nagrzewa ci pomieszczenie to ta podłoga nie będzie cały czas ciepła czy podczas grzania wyraźnie cieplejsza jak dobiera inną krzywa grzania i grzeje niższa temperatura skoro nie musi tyle dogrzewać jak kiedy było zimniej. Jeszcze jeśli masz pogodówkę podpięta to tym bardziej. Ale nic nie napisałeś jak odbywa się sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, wcześniej można było bez skarpet chodzić po podłodze bo była cieplutka a teraz się grzeje w mieszkaniu a podłogi zimne tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe.

@DonDżonson nie rozumiem tego jak odbywa się sterownie ? Możesz inaczej to jakoś ująć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej u mnie na dworze w ciągu dnia robi się już pod 20 st C to już zbytnio nie ma co odpalać. Też może tak być że przy zbliżonej temp zewnętrznej do zadanej w pomieszczeniu jeśli masz moduł pogodowy i również grzejniki sterowane oddzielnie to że względu na większą akumulacje ciepła podłogi już nie załącza podłogówki żeby nie przegrzewać.

Chodziło mi co odpowiada za ustawianie temp, czy tylko na piecu masz, czy jest oddzielny sterownik do ogrzewania, czy jest moduł pogodowy, czy masz tylko ogrzewanie podłogowe czy również grzejniki, jeśli sterujesz jakimś sterownikiem bezprzewodowym/przewodowym w danym pomieszczeniu to jak masz to rozwiązane czy jeśli grzejniki po podłogówka to oddzielne sterowniki czy jeden na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sterownik osobny na baterie i on steruje od razu grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym. Ustawia się jedną temperaturę i całość idzie na grzejniki na na podłogę od razu. Może tak być jak mówisz , że może podłogówki nie załącza żeby nie przegrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pajda napisał:

No tak 

Pierwszy rok mieszkasz czy który? 

4 miesiące dopiero ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k232 napisał:

4 miesiące dopiero ?

To nie ma co się dziwić że podłoga nie grzeje 

Trochę upłynie czasu zanim sobie wyregulujssz ogrzewanie 

Cały cały czas coś ziemia w krzywej grzewczej żeby dla mnie było idealnie a mieszkam już 4 lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...