Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, pajda napisał:

To nie ma co się dziwić że podłoga nie grzeje 

Trochę upłynie czasu zanim sobie wyregulujssz ogrzewanie 

Cały cały czas coś ziemia w krzywej grzewczej żeby dla mnie było idealnie a mieszkam już 4 lata 

No ale jak się wprowadziłem to podłoga normalnie była ciepła, miałem nieszczelność w skrzynce gdzie są wszystkie rurki od ogrzewania , goście przyszli naprawili nieszczelność i od tej pory coś słabo z tą podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo podłogówka nie ma być ciepła jak grzejnik. Ja u siebie mam tylko ogrzewanie podłogowe na 200m2 i w pokojach gdzie są panele to nie czuć że grzeje. Na płytkach coś czuć ale jest to bardziej przyjemna temp niż ciepło. Termostaty w pokojach mam ustawione na 22-23C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwi mnie to bardzo bo mam już wszystko ustawione tak samo jak się wprowadziłem i na początku było cieplutko na płytkach a teraz są zimne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz masz na dworze ciepło i dlatego 

Chyba że serwis coś ci namieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być, może nie być, przekonasz się w przyszłym sezonie grzewczym? ale jak piszesz jak zadajesz wyższą temp to grzeje, wiec sama podłogówka jednak działa, zatem obstawiam jedno niższą temp co już może być mniej odczuwalne, zważywszy że już ciepło więc też mniej odczuwalna różnica. A drugie że szybciej wyłącza, o ile w ogóle jeszcze ją włącza przy panujących już temperaturach. A sterownik daje ci możliwość sprawdzenia temp podłogówki na zasilaniu i powrocie, ewentualnie masz w instalacji zamontowane termometry żeby sprawdzić co tam się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając temp na zewnątrz zasadność grzania i krzywa grzewcza to skoro kolega jest pewny że wcześniej było ok pomimo wycieku a teraz został układ uszczelniony i jest znaczne pogorszenie obstawiam na zapowietrzenie układy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś można odpowietrzyć poprzez opcję w piecu ale jak to zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki nie odpowietrzysz przez kocioł. Najszybciej na rozdzielaczu wkręcić automaty zamiast ręcznych odpowietrzników. Lub wezwać brygadę to odpowietrzą zestawem pompowym.

 

BTW. max temp. podłogi jaka powinna być to 29C. Nie mylić z temp wody w układzie. Przy tej temperaturze odczuwanie ciepła przez stopę jest bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te serwisy to pojęcia nie mają, dzwoniłem to gość mówi , że on nie wie o co chodzi ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 14:17, k232 napisał:

Pany jak to jest z ogrzewaniem podłogowym ? U Siebie zmniejszyłem temperaturę w mieszkaniu do 20.4 i mi nie nagrzewa podłogi, zmieniłem na 21.4 i już normalnie nagrzewa, tak to powinno działać?

pokaż rozdzielacz.

Zapewne miałeś ustawiona wyższa temp. aby posadzkę wygrzać.

teraz zmniejszyli na termostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bieniek napisał:

pokaż rozdzielacz.

Zapewne miałeś ustawiona wyższa temp. aby posadzkę wygrzać.

teraz zmniejszyli na termostacie.

Termostat jest ciągle ustawiony na 3 albo 4 nie pamiętam ale nic tam nie było zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bieniek napisał:

Pokaż fotkę: rozdzielacza, kotła i regulatora.

Jak będę w domu to wrzucę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe jest do ogrzewania  pomieszczenia, a nie do tego żeby podłoga była cały czas ciepła. Ma być ciepło w domu i jak masz odpowiednio sterowanie zrobione to podłogówka ograniczy z automatu grzanie jak w pomieszczeniu jest ciepło. Jeśli chcesz mieć ciepłą podłogę to jeśli jest taka możliwość to rozgranicz grzanie noc/dzień z dużo niższą temperaturą na noc. Wtedy rano podłogówka trochę się rozgrzeje ale to też zależne jak jest na zewnątrz, czy masz czujnik temp do regulacji podłogówki w pomieszczeniu, jego wpływu na regulację temperatury, krzywej grzewczej dla obiegu podłogówki (jeśli układ dwu obiegowy) itd itp.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kolega ma z tego co rozumiem całość na jednym sterowniku. Jeszcze możesz spróbować na zasadzie przykręcenia trochę termostatów na grzejnikach, wtedy wymusisz dłuższe działanie podłogówki. Co też teraz tak pomyślałem, że te termostaty w skrzynce z rozdzielaczem to nie do końca dobry pomysł, w zamkniętej skrzynce też temp może zrobić się wyższa i zawór zamknie obieg. Mimo że temp w pomieszczeniu nie będzie jeszcze osiągnięta, to podłogówkę już odetnie i grzanie będzie szło tylko na same grzejniki. Jak dla mnie tam powinny być zwykłe proste zawory działające na zasadzie otwarty zamknięty, a nie termostaty które tak naprawdę działają na zasadzie zamykania i otwierania w zależności do osiągniętej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojto napisał:

Ogrzewanie podłogowe jest do ogrzewania  pomieszczenia, a nie do tego żeby podłoga była cały czas ciepła. Ma być ciepło w domu i jak masz odpowiednio sterowanie zrobione to podłogówka ograniczy z automatu grzanie jak w pomieszczeniu jest ciepło. Jeśli chcesz mieć ciepłą podłogę to jeśli jest taka możliwość to rozgranicz grzanie noc/dzień z dużo niższą temperaturą na noc. Wtedy rano podłogówka trochę się rozgrzeje ale to też zależne jak jest na zewnątrz, czy masz czujnik temp do regulacji podłogówki w pomieszczeniu, jego wpływu na regulację temperatury, krzywej grzewczej dla obiegu podłogówki (jeśli układ dwu obiegowy) itd itp.  

O taką odpowiedź chodziło mi od 10 postów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali niektórzy koledzy o tym wcześniej...

Poza tym bez dokładnej informacji o tym jaką masz instalację i jak sterowaną trudno odpowiedzieć co się w niej dzieje. A rodzajów i możliwości jest masa. 

W każdym razie musisz spędzić trochę czasu żeby to poustawiać, nie ma lekko... Ja w pierwszą zimę spędziłem trochę godzin na odpowiednim ustawieniu. Teraz po kilku latach zapomniałem, że mam CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierce w drugiej scianie dziury pod hamak i ku mojemu zdziwieniu idzie duzo prosciej niz w poprzedniej, moje pytanie czy tu nadal moze byc beton? Czy to cos miekszego?

Blok z lat 80 z płyty 

 

Chodzi o te strone przy oknie

 

Edit: Dobra to były tylko pozory przez jakieś 5 cm następne 5 było już tak jak na poprzedniej ścianie, ale teraz mam inne pytanie, jako że nie znam sie na budownictwie mocowaniach itd więc po włożeniu kołków w dziury wychodzi na to że źle wycyrklowałem długość (wierciłem na długość śruby czyli 10cm, i suma sumarum kołki wystają jakieś 1 - 1,5 mm. Moje Pytanie co teraz zrobić? Czy to stanowi duży problem czy mogę montować blaszkę z uchwytem na te kołki i pod wpływem wkręcania srub się to ułoży? Czy może jakoś zeszlifować ten 1mm plastiku kołków ?

Coś takiego będzie tam szło..

 bb88ab0d6ced9f2e773310c74f64a038.jpg

Powinienem wiercić na 10,5cm a nie na 10 ;/ 

20190413_125704_HDR.jpg20190413_125724_HDR.jpg

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...