Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2019 o 22:38, Gibons napisał:

Panowie jaki fundament lepszy? 

Lany vs bloczek

Wełna czy piana na poddasze? 

Deskowac dach czy nie? 

Jest ktoś na forum kto zajmuje się strikte budowaniem domów? Nie pytam o wykończeniowke. 

Lana ława zbrojona + bloczek do poziomu 0

Dach tylko deskowany

Dobra welna i dobrze położona, żadnych pian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Damian napisał:

Lana ława zbrojona + bloczek do poziomu 0

Dach tylko deskowany

Dobra welna i dobrze położona, żadnych pian

Jakie argumenty za boczkiem i za deskowaniem? Pod deskę trzeba specjalna membranę która jest 300% drozsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 22:38, Gibons napisał:

Panowie jaki fundament lepszy? 

Lany vs bloczek

Wełna czy piana na poddasze? 

Deskowac dach czy nie? 

Jest ktoś na forum kto zajmuje się strikte budowaniem domów? Nie pytam o wykończeniowke. 

Fundament:

zależy od tego jaki masz poziom wód gruntowych, od tego ile masz $ oraz czy masz piwnicę i na jakim poziomie wody gruntowe.

Generalnie jeżeli nie masz wody gruntowej wysokiej, to bez różnicy co dasz, czy bloczek czy laną ściankę.

I jedno i drugie musisz izolować przeciwwilgociowo pionowo i poziomo. (taniej wyjdzie bloczek betonowy położony na ławie żelbetowej, jak kolega powyżej napisał)

 

Poddasze:

Najlepiej jeżeli jest możliwość zrobić lane (nie płyta GK), kosztuję trochę więcej niż lekka zabudowa, ale znacznie lepsza akustyka, termika oraz nie pęka (GK też nie pęka jeżeli wykonawca wie jak należy to wykonać)

Czy piana czy wełna. I jedno i drugie może być, ale tylko dobrych producentów i parametrów.

Wełna jak będzie słaba, to "siada" i z 25 cm po kilu latach robi się 15 - 20 cm, ponadto przy wełnie możliwość występowania mostków termicznych ( ale tu znowu kwestia wykonawcy i staranności wykonania)

Piana podobnie jak wełna, dobra będzie jeżeli będziesz mieć dobrej jakości (bo wykonawcy kombinują i ori pianę rozcieńczają i efekt podobny jak ze słabą wełną "siada"), z pianą "mniejsze" występowanie mostków termicznych. Ponadto przy pianie musi robić to ktoś kto wie jak, bo między pianą, a połaci dachową musi być szczelina i jeżeli jej nie ma, może następować zawilgocenie elementów więźby dachowej.

Raczej piana wyjdzie drożej. 

 

Deskowanie pełne czy nie?

Co daje pełne deskowanie

- usztywnia całą konstrukcje więźby dachowej (chociaż w obliczeniach konstrukcyjnych tego się nie uwzględnia i nie jest ono traktowane jako element konstrukcyjny (uwzględnia przy zbieraniu obciążeń na dach, ale to co innego))

- lepsza akustyka dla poddasza

- ale większy koszt wykonania

- trzeba zrobić odpowiednią wentylację (deskowanie z czego ma być ewentualnie wykonane ?)

Osobiście uważam, że jeżeli pokrycie dachowe nie wymaga deskowania pełnego to ja bym go nie stosował.

 

Niejednokrotnie robiłem ekspertyzy techniczne i domów jednorodzinnych gdzie w przypadku występowania deskowania pełnego  nie miało znaczenia na uszkodzenia konstrukcji jak i na występowania mostków termicznych (pomiar kamerą termowizyjną).

Generalnie zadałeś pytania, na które są różne odpowiedzi i w śród wykonawców i projektantów (no może za wyjątkiem lane ściany fundamentowe czy nie) tu zależy z reguły od tego w czym się kto specjalizuje i jaką technologią wznosi dom i też takich będzie używał argumentów, że lepiej tak czy tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xBladex napisał:

Panowie w przyszłym roku mam zamiar robić elewacje domu. Mam pytanie czy są może jakieś darmowe programy lub apki na telefon żeby zrobić wizualizacje domu jak będzie wyglądał po ukończeniu elewacji. Z jakimś fajnymi opcjami, dodatkami. 

Ostatecznie może być jakiś płatny. 

Wiem że są firmy co się tym zajmują, ale jakoś nie mam zamiaru płacić ponad 1000zł lub więcej. 

SketchUP + v-ray znajdziesz na chomiku wersje z crackem. Jak zrobisz model domu i go wyrenderujesz to zobaczysz skąd te cny projektów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, H4mm3R napisał:

SketchUP + v-ray znajdziesz na chomiku wersje z crackem. Jak zrobisz model domu i go wyrenderujesz to zobaczysz skąd te cny projektów ;)

zobaczę czy w ogóle czy dam rade to zrobić. Przewiduje też dać komuś to do zrobienia. Może akurat jest ktoś taki na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xBladex napisał:

zobaczę czy w ogóle czy dam rade to zrobić. Przewiduje też dać komuś to do zrobienia. Może akurat jest ktoś taki na forum?

Jest ;), ale w okresie zima mogę się tym zając ;),my używamy 3dsmax lub revita do wizualizacji, ale żeby coś zrobić dobrze potrzeba trochę godzin spędzić przed monitorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mlody020 napisał:

Jest ;), ale w okresie zima mogę się tym zając ;),my używamy 3dsmax lub revita do wizualizacji, ale żeby coś zrobić dobrze potrzeba trochę godzin spędzić przed monitorem

no i spoko... jak mi się nie uda tego zrobić , to odezwę się do Ciebie. Możesz napisać tu lub PW jakie to będą koszta itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 14:17, Gibons napisał:

Jakie argumenty za boczkiem i za deskowaniem? Pod deskę trzeba specjalna membranę która jest 300% drozsza

W dniu 2.06.2019 o 14:17, Gibons napisał:

Jakie argumenty za boczkiem i za deskowaniem? Pod deskę trzeba specjalna membranę która jest 300% drozsza

ława wiadomo że lana, fundament z bloczków bo wyjdzie taniej 

dach deskowany , więcej roboty ale różnica jest , do tego drugi strop też wolałbym wylewany 

ogólnie jestem zwolennikiem stropów betonowych a nie systemowych 

Jeśli chodzi o docieplenie poddasza to  dobrej jakości wełna, wychodzę z założenia : "tania wełna- drogi gaz"

na ociepleniu lepiej nie oszczędzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kazik123 napisał:

ława wiadomo że lana, fundament z bloczków bo wyjdzie taniej 

dach deskowany , więcej roboty ale różnica jest , do tego drugi strop też wolałbym wylewany 

ogólnie jestem zwolennikiem stropów betonowych a nie systemowych 

Jeśli chodzi o docieplenie poddasza to  dobrej jakości wełna, wychodzę z założenia : "tania wełna- drogi gaz"

na ociepleniu lepiej nie oszczędzać

Zgadzam sie z Toba w każdym słowem.  i tak samo jestem zwolennikiem  betonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ma ktoś obeznanie w fotowoltanice? Czy to faktycznie się opłaca i jak z awaryjnością? Zastanawiam się nad montażem paneli o łącznej mocy 5-6kW. Z tego co oglądałem, montaż nie jest skomplikowany i chciałbym go zrobić we własnym zakresie,  czy można tak, czy tauron będzie robił problemy że nie wykonała tego firma? Jeśli ktoś ma fotowoltanikę jakiś już czas, proszę o wypowiedź jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krasik napisał:

a ktoś z Was ma doświadczenie z pompami ciepła?? Warto zainwestować w taką powietrzną?? 

Kuzyn ma od zeszłej zimy, nowy dom, 20cm styropianu, parterówka, podłogówka, miał ciepło a rachunki za prąd spoko, zobaczymy co będzie przy wielkich mrozach bo sam się zastanawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że pompa to do maks -15 C później już nie wyrabia i trzeba mieć drugie źródło grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękka szczotka druciana. Chyba że masz myjkę ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krasik napisał:

a ma powietrzną pompę??
Tylko tym ogrzewa czy ma jeszcze jakieś inne źródło ogrzewania??
Ile metrów ma?

150m2, pompa powietrzna, ma przygotowane miejsce na piec ale na razie pompa dawała radę, zobaczymy co będzie po ostrej zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 17:23, Pucek napisał:

150m2, pompa powietrzna, ma przygotowane miejsce na piec ale na razie pompa dawała radę, zobaczymy co będzie po ostrej zimie. 

 

W dniu 25.06.2019 o 16:12, dawid_mag napisał:

Słyszałem, że pompa to do maks -15 C później już nie wyrabia i trzeba mieć drugie źródło grzania.

zima robiłem w domku gdzie była pompa , dom ekstremalnie ocieplony , żadnych mostków cieplnych 

skończyło się na tym że pompa nie dawała rady i właściciele codzienne palili w kominku 

kotłownia w salonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 14:14, jarmo89 napisał:

Polecił by ktoś jakąś chemie do zabrudzonej elewacji, bo ręce mi już opadają ;(. Mam białą elewację, która przez lata się nieco przybrudziła w niektórych miejscach nawet dość mocno. Szlak już mnie trafia, bo kupiłem już dwie chemie, które zostały wyrzucone do kosza. Miał ktoś taki problem ?

zacznijmy od tego jaki to tynk, akryl czy silikon 

najlepiej wstaw foto , będzie łatwiej powiedzieć czy to zabrudzenia czy wykwity albo często w mojej okolicy glony i co ciekawe są one czerwone....

tynk akrylowy warto przemalować farba silikonową i spokój na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlas Geoflex do środka choć nie tylko bo i również na zewnątrz sie nadaje ,a jeśli chodzi o zewnętrzny to albo Atlas Plus,Geoflex Ultra,PCI Flex S1,Sopro FF450

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kobieta dostanie do głowy. Teściowa miała u siebie parkiet na samym początku. Co tydzień poletka bo inaczej wyglądało jak stare deski. Mega dużo zabawy z tym jest żeby to wyglądało jak trzeba. No chyba że ogarniesz sobie specjalnie maszynkę do tego, to kilka minut i po sprawie, chemia też pewnie lepsza teraz jest, ale czy mniej inwazyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 20:38, miodzio napisał:

Tylko jak cyklinujesz to kurz jest wszędzie i nie wierzył bym w szlifowanie bezpyłowe. Kolejna spawa to drogi montaż utrzymanie i pielęgnacja. Ogólnie to nie znam osoby, która na dłuższą metę była by w pełni zadowolona z parkietu. Mnie też pokusiło ;( bardzo dobrej jakości farby impregnaty etc.. a i tak po 6 latać parkiet był wytarty (porysowany) .  Po pierwszym cyklinowaniu wywaliłem w jednym pomieszczeniu a przy następnym remoncie poleci reszta. Jak cenisz spokój i wygodę to proponuję jednak dobrej jakości panele. 

parkiet drewniany zamienić na panel plastikowy,  chyba jakiś żart....

Jeśli chodzi o cyklinowanie to jeśli ma się w miarę  dobry sprzęt to nie ma aż tyle pyłu. 

Najważniejsze przy parkiecie to czym zostanie polakierowany czy zaplanowany,

u siebie mam deskę warstwowa i po 4 latach była szlifowana i lakierowana,  tylko że na początku był bardzo słaby lakier. 

 

Mam klientów gdzie lakier ma po 10 lat.

Na koniec dodam że można założyć na podłogę wyrób gotowy tj. drewno lakierowany lub olejowane już w fabryce i zostaje tylko przyklejanie jej do zagruntowanej posadzki ...

Jest cała masa gatunków i kolorów do wyboru

Masz tu link do filmu z przyklejania:

Jest to tylko przykład bo producentów jest pełno....

W razie pytań pisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...