Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałam dodać  że są deski podłogowe (parkiet) lite tj. 100 % drewna  lub warstwowa tj. na sklejka naklejane jest drewno które nas interesuje i ma w zależności od ceny różnią grubość od 3mm do 6mm , 

W jednej i drugiej opcji może być jeszcze szczotkowane opcja ma ta zaletę że bardziej miękkie włókna drewna zostają wybrane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś ostatnio ocieplenie poddasza użytkowego? może podpowiedzieć  jakiej wełny używał i jakiej grubości :)

Edytowane przez miodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miodzio napisał:

Robił ktoś ostatnio ocieplenie poddasza użytkowego? może podpowiedzieć  jakiej wełny używał i jakiej grubości :)

A może zamiast wełny pianka pur? ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych. Czy ktoś z was budował może swój dom z instalacją KNX lub ewentualnie z innym systemem Smart Home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 18:08, tommy-cichy napisał:

Witam wszystkich budowniczych. Czy ktoś z was budował może swój dom z instalacją KNX lub ewentualnie z innym systemem Smart Home?

Widziałem w kilku domach gdzie robiłem system Fibaro i naprawdę robiło wrażenie...

Byłem u klienta po roku i można powiedzieć że się sprawdziło  ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 13:32, miodzio napisał:

Robił ktoś ostatnio ocieplenie poddasza użytkowego? może podpowiedzieć  jakiej wełny używał i jakiej grubości :)

U mnie było Rockwool 15 cm w kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15cm to w zasadzie żeby ci szron się nie osadzał od strony wewnętrznej:wink:.

Ja mam 15cm wełny między krokwiami + 20cm wełny na krokwiach i finalnie alufolią paroizolacyjną pokryte wszystko a i tak jest mocno chłodno. Z tym ze poddasze (na razie) nieużytkowane, robi za strych, nieogrzewane itp a stop dobrze zaizolowany chociaż wentylacja z pomieszczeń wyprowadzona puki co na poddasze dzięki czemu temp. na nim jest zawsze 5-6*C wyżej niż na zewnątrz.

Ale 35cm izolacji a szału nie robi (kiedy pomieszczenie nie ogrzewane) i to na skosach bo na wypłaszczeniach kazałem rozłożyć wszystko co było/zostało żeby nie oddawać 3-4 rolek to tam jest ok 60cm wełny.

30-40cm wełny, do tego bardzo starannie wykonanie samej izolacji to taki standard na dzień dzisiejszy. Ogrzać - ogrzejesz poddasze docieplone 10tką nawet, kwestia ile tej energii cieplnej będzie trzeba na to ogrzanie i utrzymanie temperatury zadanej poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centymetry centymetrom nie równe,trzeba pamiętać o czymś takim jak współczynnik przenikania wełny mineralnej. Im niższy tym lepiej wełna izoluje,i tym samym droższa jest. 

Najlepiej odpalić kalkulator i obliczyć ocieplenie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kazik123 napisał:

Widziałem w kilku domach gdzie robiłem system Fibaro i naprawdę robiło wrażenie...

Byłem u klienta po roku i można powiedzieć że się sprawdziło  ...

 

Obecnie dużo firm ze sobą współpracuje i nie trzeba iść w jeden kosztowny system. Osobiście polecam

ifttt-banner.png
IFTTT.COM

Get started with IFTTT, the easiest way to do more with your favorite apps and devices for free. Make your home more relaxing. Make your work more productive. Keep your data private and secure. We believe every thing...

można wszystko pod siebie skonfigurować. Osobiście za pomocą Google assistant steruję głosowo bramą garażową i roletami z Somfy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pila24 napisał:

Centymetry centymetrom nie równe,trzeba pamiętać o czymś takim jak współczynnik przenikania wełny mineralnej. Im niższy tym lepiej wełna izoluje,i tym samym droższa jest. 

Najlepiej odpalić kalkulator i obliczyć ocieplenie 

 

Dokładnie, do tego z tego co wiem, nie należy pchać wełny na siłę ile się da, a dać jej miejsce, zostawić tzw "bufor powietrza". Nie powiem teraz jaki współczynnik miała ta wełna, ale paczka z 4 kawałkami 1.5m na 0.5m ponad 100 zł kosztowała, także tanioszka to nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej złożone jak myślisz. Ogniwa z roku na rok są tańsze, więc ci co wydali na to kupę hajsu kilka lat temu będą to widzieć inaczej jak ktoś kto zainwestował w to rok temu. Obejrzyj sobie najlepiej kilka filmików na necie z fotowoltaniką, odwiedź kilka stron i przelicz czy Ci się to kalkuluje. Jak masz małe zużycie prądu to średnio to widzę, no o ile ogniwa aż tak drogie nie są, tak instalacja pnie koszta mega do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, teresa.oros napisał:

A możecie polecić jakiś piec gazowy dwufunkcyjny, dom 100m, podłogówka na dole, góra chyba kaloryfery w pokojach..

Nie pchaj się w dwufunkcyjny ?chyba , że to jest inny dwufunkcyjny niż w bloku to wtedy jo ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k232 napisał:

Nie pchaj się w dwufunkcyjny ?chyba , że to jest inny dwufunkcyjny niż w bloku to wtedy jo ?

Taki sam jak w bloku :)
No chyba że kolega pomylił rodzaje bo o to łatwo :)  Jednofunkcyjny = grzanie zasobnika CWU i CO (zawór trójdrożny przełącza się między obiegami). Dwufunkcyjny = grzanie CO i przepływowe CWU.

Bierz jednofunkcyjny i kumatego instalatora. Jak masz możliwość na piętrze też podłogówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Przymierzam się do budowania swojego domu. W związku z faktem, iż gaz mam przy działce wybrałem ogrzewanie gazowe piecem kondensacyjnym + zasobnik 200l na cwu dogrzewaną kolektorami próżniowymi (solary). W całym domu podłogówka z lokalnie występującymi grzejnikami w łazienkach - drabinki, pralni czy na korytarzu do wysuszenia jakiś ubrań zimowych. Regulacja temp oddzielna na dół i górę.

Dodatkowo w budynku będzie rekuperacja oraz kominek w salonie. Fotowoltaika mnie nie przekonuje, podobnie jak pompy ciepła.

I teraz sprawy które mnie nurtują:

1) Co sądzicie o takiej konfiguracji?

2) Jakiej mocy/wydajności wybrać piec ( jednofunkcyjny, nie przepływowy) oraz jakiego producenta polecacie.

3) Czy w takiej konfiguracji ma rację bytu zamontowanie dodatkowej rury do ciepłej wody - cyrkulacja ciepłej wody, żeby ciepła woda leciała od razu po odkręceniu kranu. Czy przy zasobniku na cwu jest konieczne zastosowanie w/w ?

4) Czy dokładać płaszcz wodny do kominka i spinać go z instalacją c.o. czy zostawić tylko kratki z których będzie ciepłe powietrze w salonie a rekuperator rozprowadzi to na cały dom ?

Poniżej link do projektu w wersji surowej (bez moich przeróbek).

Dzięki z góry za porady, i zaznaczam że nie jestem żadnym fachowcem z tych kwestiach stąd nie punktujcie mnie za ew błędy w pojęciach :) 

WWW.DOBREDOMY.PL

Renomowana Pracownia Projektowa Dobre Domy Flak&Abramowicz oferuje gotowe projekty domów jednorodzinnych. Pośród ponad 800 projektów znajdziesz swój wymarzony dom!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, miszcz_kierownicy napisał:

1) Co sądzicie o takiej konfiguracji?

przerost formy nad treścią. Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem w zupełności wystarczą.

31 minut temu, miszcz_kierownicy napisał:

Jakiej mocy/wydajności wybrać piec

DeDietrich MCR24 w zupełności wystarczy.

31 minut temu, miszcz_kierownicy napisał:

Czy w takiej konfiguracji ma rację bytu zamontowanie dodatkowej rury do ciepłej wody - cyrkulacja ciepłej wody, żeby ciepła woda leciała od razu po odkręceniu kranu.

to chyba jest "standard" w dzisiejszych czasach. Pompe cyrkulacyjną tylko pod dobry elektroniczny zegar żeby pracowała tylko wtedy kiedy z tej wody korzystacie. Resztę czasu ma stać.

31 minut temu, miszcz_kierownicy napisał:

Czy dokładać płaszcz wodny do kominka i spinać go z instalacją c.o. czy zostawić tylko kratki z których będzie ciepłe powietrze w salonie

przemyśl to dobrze bo to takie samo wywalenie pieniędzy w błoto jak solary na dachu. Na kominki szał był 15-20 lat temu, dzisiaj to równie trafiony pomysł co garaż 2- stanowiskowy w bryle domu do trzymania własnego grata wartego 20 tyś i firmówki którą dostałeś od pracodawcy.

31 minut temu, miszcz_kierownicy napisał:

a rekuperator rozprowadzi to na cały dom ?

dobra rekuperacja, dobrze zrobiona to dobra, bardzo dobra rzecz bo w dzisiejszych czasach (czasach dzisiejszego budownictwa) wentylacja naturalna, grawitacyjna praktycznie nie istnieje. Suche jak pieprz i pełne kurzu powietrze drażniące nawet "nie-alergików". O tych drugich nie wspomnę. W cenie syfiącego po domu kominka który jeszcze bardziej osusza i tak już suche powietrze masz dobrą rekuperację która zapewni odpowiedni klimat w domu, wygodny sen i przyczyni się do oszczędności na rachunkach

 

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać:hi:

Panowie jak to jest z drogą do działki do tyłu. 

Ile muszę zostawić legalnie, żeby można było dojechać do tej z tyłu?

Działka ma 22m szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam87 napisał:

Powitać:hi:

Panowie jak to jest z drogą do działki do tyłu. 

Ile muszę zostawić legalnie, żeby można było dojechać do tej z tyłu?

Działka ma 22m szerokości.

1404713_64209298.jpg
WWW.KBPROJEKT.PL

Nawet najpiękniejsza, ładnie położona i ukształtowana działka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł w miarę pomocny, tylkl nadal niewiem. Pisze tam, że nawet 6-7 metrów trzeba zostawic, ale niektórzy zostawiają 4.

Dokładniej to tak.........

Mam działkę 22m szeroka na 140m długa. Oczywiście przy drodze. Teraz szukamy projektu na dom i wlaśnie nie wiemy ile zostawić obok przejazdu do tyłu w razie gdyby np któreś z mioch dzieciaczków chciało postawić domek z tyłu. Działka cała budowlana, więc możliwości są.

Wypatrzyłem projekt domu gdzie szerokosć to 12m czyli z jednej 4m a z drugiej zostanie około 6m. Tylko akurat drzwi do kotłowni będą od strony tej ew. drogi. 

Wiadomo, że nikt nie będzie się kłucił ale chodzi o prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...