Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki pomysł, bo jeśli wydzielisz sobie osobną działkę pod drogę o szerokości 6,01m i z tej zostanie Ci szerokości poniżej 16m to będziesz mógł zabudować się w odległości o połowę mniejszej niż normalnie od granicy działki (1,5 (ściany bez okien) - 2m (ściany z otworami) zamiast 3-4m) i zostanie Ci więcej miejsca od strony działki sąsiedniej tej z drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że przy działce poniżej 16m możesz budować w granicy? Miesiąc temu robiłem podział działki tylko po to aby postawić w granicy i przeszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ale wtedy potrzebna zgoda sąsiada, bo jeśli on będzie stawiał to blokują go Twoje wymiary budynku, poza tym ściana ta musi być pełna bez okien i być ścianą oddzielenia przeciwpożarowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Czy jest możliwość zeszlifowania marmurowych schodów tak aby z jednej strony zeszlifować go około 2mm ? Mam schody zewnętrzne z wyciętych prostokątnych płytek marmurowych o grubości 2cm ale jest to żle zrobione , nie ma spadu i woda na schodach stoi. Czy da się w miarę szybko zeszlifować takie schody tak aby zeszlifować z jednej strony około 2mm , a jeśli tak to czym najlepiej to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zrobi się trochę cieplej, będę robił tynki. Pytaniem otwartym pozostaje czy dodatkowo na tynkach robić jeszcze gładź. Czy same tynki typu twardego zrobią dostateczną gładkość i równość ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artdz to zależy co Ci się podoba. My zrobiliśmy gładzie wszędzie oprócz poddasza i powiem szczerze że drugi raz bym gładzi nie zrobił. Warunek to ładne tynki. Wiele osób teraz nawet kupuje farby o strukturze surowego tynku. 

Z daleka nie widać że nie ma gładzi a z bliska ładna struktura jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka folie paroprzepuszczalna polecacie? Dach budynku gospodarczego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamontowaniem kominka w salonie. Niestety na etapie budowy domu nie wyciągnąłem odpowiednich kanałów odprowadzających spaliny. Czy ktoś przerabiał może temat z zewnętrznym kominem? Takim przez ścianę. Pytanie, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie tylko pytanie, po co? Jak masz już ogrzewanie to użyjesz tego MOŻE raz na święta, żeby 'klimat do kolacji zrobić'. W 90% przypadków, gdzie ludzie mają normalne ogrzewanie i kominek, kominek jest praktycznie w ogóle nie używany, a swoje kosztował. Dołóż hajsu na większy telewizor i puść se jakieś palenisko :D serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie pracujesz, bo tak właściwie pracodawca nie ma obowiązku organizować odzieży roboczej, może dopłacić (200 zł chyba) do ubrania/butów roboczych raz na pół roku. Jednak z tego co wiem jeżeli na własną rękę kupujesz sobie ubrania robocze, to przy rozliczeniu możesz sobie to odliczyć od podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kings napisał:

Mam obowiązek w kilku sytuacjach

jeśli jest ryzyko zniszczenia lub zabrudzenia odzieży roboczej

jeśli pracownik pracuje w niekorzystnych warunkach i jeśli odzież taka będzie pełniła funkcję ochronną( na przykład w pracy spawacza pracodawca powinnien zapewnić odpowiednie ubranie)

Wymiana takiej odzieży powinna zależec od specyfiki danej pracy. 

No tak, specjalistyczna praca jak spawacz/ślusarz/mechanik to zupełnie odrębny temat. Bardzo często jednak pracownik produkcji czy na budowie organizują sobie sami ubranie robocze bo od pracodawcy wielką figę z makiem dostaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widziałem że wcześniej był poruszany remat pieca gazowego. Mianowicie, buduje dom, parterówka 119 m2 , cały dom w podłogówce i gazem. Problem mam taki że instalator pyta się czy wybrałem już kocioł, w sensie jedno czy dwu-funkcyjny. Taniej wychodzi dwu-funkcyjny bo nie ma instalacji cyrkulacji ( kilka rur + pompa ) ale za to piec musi być większej mocy bo min 20 - 24 kW. Instalator wspomniał że nie mam bać się historii o starych piecach "junkersach" co jak odkręciłeś  ciepła wodę to leciała raz bardzo gorąca a raz dosłownie zimna - teraz piece dwu-funkcyjne też maja mały zbiorniczek do 50l gdzie komfort używania jest naprawdę na wysokim poziomie. A teraz sedno sprawy ... piec dwu-funkcyjny musi mieć dużą moc, powyżej 20 kW a w instalator twierdzi że, w Polskim prawie jest zapis że nie można wyprowadzić spalin z takiego pieca za pomocą zwykłego komina wentylacyjnego tylko systemowego ...  ja budując dom nie chciałem przepłacać na kominie systemowym ( z jakimiś tam wkładami ceramicznymi )  i wymurowałem komin  kilko kanałowy zwykły z pustaka keramzytowego (jeden kanał ma 12x16)  i chciałem po prostu kocioł wpiąć w jeden wolny kanał - przeprowadzić w nim rura "kwasówką" i wtedy elegancko spaliny wyprowadzi i świeże powietrze będzie mógł czerpać. Pytanie czy to jest możliwe do zrobienia zgodnie z prawem i druga kwestia czy rura od spalin od tak "dużego" pieca zmieści sie w kanale 12x16 ? czytałem że mniejsze piece maja fi8 czyli bez problemu by weszło ale dwu-funkcyjny poand 20 kW ... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Przymierzam sie do wymiany dachu na starym drewnianym domie .Pytanie moje brzmi co wybrac na dach ? Napewno blachodachówke ale jaka co mozecie polecic i jakie macie doswiadczenia z nimi polecano mi Blachotrapez Rukki i Pruszynski mozecie sie jakos odniesc do tego ?

osobiscie podoba mi sie cos w stylu Blachotrapez Tysenia i Ruukki Hyygge :) ale nie wiem jak z ich wykonaniem i jakoscia :) 

Moze polecicie jakiegos dekarza/firme sprzedajaca blachy w dobrej cenie  z Okolic Tarnowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 13:58, Mateo147963 napisał:

Cześć, widziałem że wcześniej był poruszany remat pieca gazowego. Mianowicie, buduje dom, parterówka 119 m2 , cały dom w podłogówce i gazem. Problem mam taki że instalator pyta się czy wybrałem już kocioł, w sensie jedno czy dwu-funkcyjny. Taniej wychodzi dwu-funkcyjny bo nie ma instalacji cyrkulacji ( kilka rur + pompa ) ale za to piec musi być większej mocy bo min 20 - 24 kW. Instalator wspomniał że nie mam bać się historii o starych piecach "junkersach" co jak odkręciłeś  ciepła wodę to leciała raz bardzo gorąca a raz dosłownie zimna - teraz piece dwu-funkcyjne też maja mały zbiorniczek do 50l gdzie komfort używania jest naprawdę na wysokim poziomie. A teraz sedno sprawy ... piec dwu-funkcyjny musi mieć dużą moc, powyżej 20 kW a w instalator twierdzi że, w Polskim prawie jest zapis że nie można wyprowadzić spalin z takiego pieca za pomocą zwykłego komina wentylacyjnego tylko systemowego ...  ja budując dom nie chciałem przepłacać na kominie systemowym ( z jakimiś tam wkładami ceramicznymi )  i wymurowałem komin  kilko kanałowy zwykły z pustaka keramzytowego (jeden kanał ma 12x16)  i chciałem po prostu kocioł wpiąć w jeden wolny kanał - przeprowadzić w nim rura "kwasówką" i wtedy elegancko spaliny wyprowadzi i świeże powietrze będzie mógł czerpać. Pytanie czy to jest możliwe do zrobienia zgodnie z prawem i druga kwestia czy rura od spalin od tak "dużego" pieca zmieści sie w kanale 12x16 ? czytałem że mniejsze piece maja fi8 czyli bez problemu by weszło ale dwu-funkcyjny poand 20 kW ... ? 

Nie wiem jak z kominem ale w każdym bloku budowanym przez deweloperów są piecyki dwufunkcyjne, może nie tak duże jak Ty potrzebujesz ale nie sądzę, żeby ktoś tutaj robił jakiś systemowy komin, piece które są w blokach są dwufunkcyjne i jest masakra..

Po całym dniu puszczam wodę pod prysznicem, musi się wylać 10 litrów wody zanim zacznie lecieć woda ciepła, jak już zacznie lecieć ciepła woda to gdzieś tam piec za chwilę puści zimną wodę i po chwili znowu ciepła i już jest ciepła dopóki nie wyłączę wody. Później jak włączam wodę to leci ciepła bo w rurach jest ciepła jak cała ciepła wyleci to leci zimna kilka litrów zimnej i dopiero ciepła, w trakcie gdy biorę prysznic ktoś otworzy wodę czy to w łazience czy w kuchni to pod prysznicem od razu zimna woda dopóki ten ktoś tej wody nie wyłączy, ogólnie podsumowując ten piec dwufunkcyjny to lipa jak sk***ysyn. Gdyby była możliwość przerobienia tego to już bym to dawno wy***ał na złom.. w tu jeszcze 200 zł trzeba płacić raz w roku za jakiś nędzny przegląd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 16:56, GrzegorzSi napisał:

Witam 

Przymierzam sie do wymiany dachu na starym drewnianym domie .Pytanie moje brzmi co wybrac na dach ? Napewno blachodachówke ale jaka co mozecie polecic i jakie macie doswiadczenia z nimi polecano mi Blachotrapez Rukki i Pruszynski mozecie sie jakos odniesc do tego ?

osobiscie podoba mi sie cos w stylu Blachotrapez Tysenia i Ruukki Hyygge :) ale nie wiem jak z ich wykonaniem i jakoscia :)

Moze polecicie jakiegos dekarza/firme sprzedajaca blachy w dobrej cenie  z Okolic Tarnowa :)

Hej , przed Bochnią masz Blachotrapez w miejscu zlikwidowanego Blachstalu oraz Regamet Bochnia ul.Partyzantów , dzwoń i pytaj , oglądnąć możesz także bo masz nie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 08:59, mirokrc napisał:

Hej , przed Bochnią masz Blachotrapez w miejscu zlikwidowanego Blachstalu oraz Regamet Bochnia ul.Partyzantów , dzwoń i pytaj , oglądnąć możesz także bo masz nie daleko.

Dzięki za odpowiedz i pomoc ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 16:56, GrzegorzSi napisał:

Witam 

Przymierzam sie do wymiany dachu na starym drewnianym domie .Pytanie moje brzmi co wybrac na dach ? Napewno blachodachówke ale jaka co mozecie polecic i jakie macie doswiadczenia z nimi polecano mi Blachotrapez Rukki i Pruszynski mozecie sie jakos odniesc do tego ?

osobiscie podoba mi sie cos w stylu Blachotrapez Tysenia i Ruukki Hyygge :) ale nie wiem jak z ich wykonaniem i jakoscia :)

Moze polecicie jakiegos dekarza/firme sprzedajaca blachy w dobrej cenie  z Okolic Tarnowa :)

Jeżeli robisz dla siebie na lata to tylko ruukki, od regametu, blachstalu i tego typu firm z daleka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sky2k napisał:

Jeżeli robisz dla siebie na lata to tylko ruukki, od regametu, blachstalu i tego typu firm z daleka...

Dla siebie właśnie i nie wiem każdy inna opinia hehe

Ale dzięki za sugestie nad nią się zastanawiam właśnie ale jest jedna z droższych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...