Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślę, że założenie tego wątku ma jak najbardziej sens ponieważ ostatnio zauważyłem na forum dużo innych topików o podobnej tematyce (w tym dwa moje:decayed:)

Może akurat ktoś komuś pomoże lub podpowie jakies rozwiązania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Pytanko troszkę z innej beczki... Czy orientujecie się jaki jest koszt przekształcenia działki rolnej na budowlaną?

Może ktoś z was ogarnia temat.

Z góry dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

Ja mialem murarzy/tynkarzy/akrobatow z okolic ale jakbym to robil jeszcze raz to zatrudnil bym firme z materialem i robota pod ktkucz bo tak to jest bieganina w h*j a czasem lepiej dac pare tysiecy wiecej i miec spokoj:wink:

---------- Post dopisany at 06:38 ---------- Poprzedni post napisany at 06:37 ----------

to ja poproszę o podpowiedzi jak wykonać sufit podwieszany

Tadam :decayed:

Robilem tak jak oni:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

Ja mialem murarzy/tynkarzy/akrobatow z okolic ale jakbym to robil jeszcze raz to zatrudnil bym firme z materialem i robota pod ktkucz bo tak to jest bieganina w h*j a czasem lepiej dac pare tysiecy wiecej i miec spokoj:wink:

---------- Post dopisany at 06:38 ---------- Poprzedni post napisany at 06:37 ----------

Jak architekt zaczyna pracę i dostosowanie projektu do działki itd to musi mieć już warunki przyłączy. Można to zlecić ale będzie to trwało zdecydowanie dłużej niż jeśli załatwisz to sam.

Istotne jest przede wszystkim to czy w miejscu budowy masz plan zagospodarowania przestrzennego czy warunki zabudowy. Ogólnie załatwienia są drogą przez mękę ale samemu załatwisz to najszybciej. Ja nie zdecydowałbym się na zlecenie budowy pod klucz, chyba że masz jakąś super wiarygodną firmę. To co budowlańcy odstawiają w pracy woła czasem o pomstę do nieba. Kluczem jest nadzorowanie ekipy dzień po dniu, a i to nie wykluczy mniejszych lub większych wpadek. Życzę dużo cierpliwości i stalowych nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram założenie tego wątku oraz służę pomocą w dziedzinie wod-kan i co :hi:

Kolego a CO kumasz. Miał bym kilka pytań. Jak cos to napisze na ogólnym moze komus sie przyda to co ewentualnie przeczyta.

Kumasz :wink: pisaj śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

Ja jestem na początku tej drogi, ogólnie budowa ma się rozpocząć w czerwcu. Są architekci co wszystko załatwią za Ciebie, ja zaniosłem gościowi papiery odnośnie działki, powiedziałem jaki ma być mniej więcej dom i czekam. Ogólnie mam dostać projekt plus wszystkie papierki wraz z pozwoleniem na budowę. Kosztować to ma 5 tyś. zł do tego trzeba mieć kierownika budowy ceny tak 1,5 do 2 tyś. zł. Mając to wszystko można zaczynać wbijać tą przysłowiową pierwszą łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

Ja jestem na początku tej drogi, ogólnie budowa ma się rozpocząć w czerwcu. Są architekci co wszystko załatwią za Ciebie, ja zaniosłem gościowi papiery odnośnie działki, powiedziałem jaki ma być mniej więcej dom i czekam. Ogólnie mam dostać projekt plus wszystkie papierki wraz z pozwoleniem na budowę. Kosztować to ma 5 tyś. zł do tego trzeba mieć kierownika budowy ceny tak 1,5 do 2 tyś. zł. Mając to wszystko można zaczynać wbijać tą przysłowiową pierwszą łopatę.

Dokladnie. Juz na samym wstepie sa niezle koszty. Ja postawilem na gotowy projekt domu szkieletowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktos podpowie cos w temacie KOMINOW.

Musze stary rozebrac 4 kanały w tym 2 srodkowe dymowe były.

Czy zastosowac system Schiedel? a moze cos innego.

Wentylacyjne bym zostawił tylko 1 zrobił nowy dymowy. w drugim dymowym kiedys ewentualnie moge wszadzic kwasowke na potrzeby Gazu.

Bo tak mysle czy jest sens robic dwa nowe a bede kozystał z jednego tylko. Bo czy gaz kiedys zastosuje tego nie wiem. A slyszalem ze na gazowy to i tak musi byc stal nierdzewna czyli wkład z rury nierdzewnej.

jak zle piszę to mnie wyprostujcie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kiedyś zakładał piec gazowy to będzie pewnie kondensat. Do takiego pieca zostaw sobie wolną kształtkę wentylacyjną, do której później włożysz komin z nierdzewki. Jeśli jest to problem to komin do kondensata może wychodzić przez ścianę. Jeśli musisz rozbierać i budować nowy to najlepiej jeden z systemów. Schiedel jest bardzo dobry jakościowo ale stosunkowo drogi, można kupić coś tańszego np Laier, Kominus. Zrób sobie komin dymowy ocieplany (nadaje się do wszystkich pieców) plus do kotłowni dwie kształtki wentylacyjne: jedna do wentylacji, druga na przyszłość do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze wie ile kosztuje malowanie elewacji domu?

budynek pietrowy z uzytkowym poddaszem

jaki moze byc orientacyjny koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze wie ile kosztuje malowanie elewacji domu?

budynek pietrowy z uzytkowym poddaszem

jaki moze byc orientacyjny koszt?

ok 20zl za metr bez materialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kiedyś zakładał piec gazowy to będzie pewnie kondensat. Do takiego pieca zostaw sobie wolną kształtkę wentylacyjną, do której później włożysz komin z nierdzewki. Jeśli jest to problem to komin do kondensata może wychodzić przez ścianę. Jeśli musisz rozbierać i budować nowy to najlepiej jeden z systemów. Schiedel jest bardzo dobry jakościowo ale stosunkowo drogi, można kupić coś tańszego np Laier, Kominus. Zrób sobie komin dymowy ocieplany (nadaje się do wszystkich pieców) plus do kotłowni dwie kształtki wentylacyjne: jedna do wentylacji, druga na przyszłość do gazu.

Przez sciane tylko do 21kW.

Tanszym kominem,a bardzo dobrym jest spiroflex.

Jakby ktos szukal porządnego kotła kondensacyjnego to zapraszam.:wink:

Zarówno co do montazu jak i naprawy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kiedyś zakładał piec gazowy to będzie pewnie kondensat. Do takiego pieca zostaw sobie wolną kształtkę wentylacyjną, do której później włożysz komin z nierdzewki. Jeśli jest to problem to komin do kondensata może wychodzić przez ścianę. Jeśli musisz rozbierać i budować nowy to najlepiej jeden z systemów. Schiedel jest bardzo dobry jakościowo ale stosunkowo drogi, można kupić coś tańszego np Laier, Kominus. Zrób sobie komin dymowy ocieplany (nadaje się do wszystkich pieców) plus do kotłowni dwie kształtki wentylacyjne: jedna do wentylacji, druga na przyszłość do gazu.

No własnie dlatego 1 ciąg ( 1 z 2-ch ktore mam oprocz wentylacji) zrobie porządny z tych systemow jak piszesz a ten drugi co ? zostawic taki jaki jest i wsadzic do niego z czasem nierdzewke o ile bedzie taka potrzeba?

Teraz inne pytanie.

Wyjade takim systemem ponad płyte i dojade pod dach, koncowke chce z klinkieru czy na tym moge połozyc klinkier czy muszę to dodatkowo jeszcze objechac cegłą od płyty na całej wysokosci az do klinkieru.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam zrobić sobie na podwórku odwodnienie terenu i odprowadzenie wody z rynien dachowych.

najprostszym rozwiazaniem byłoby podłączyć całą tą instalacje do przydrożnego rowu ktory biegnie między moją posesją a drogą gminną.

orientuje sie ktos jak to wygąda od strony prawnej?? czy potrzebuje jakieś zezwolenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...