Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryka i hydraulika to takie instalacje których w późniejszym czasie zbytnio nie da sie dorobić więc lepiej jest nie zrobić ogrodzenia, kostki, wykonczenia drugiego pietra itp niz oszczedzać na instalacji. Jeśli mnie mega by cisneło na wprowadzanie to zrobił bym wszystko jak najlepiej sie da do tynków i posadzki. Ściany malujesz gruntem, na podłogi kładziesz najtańszą dywano/wykładzine, wstawiasz łóżko, TV, kuchenkę gazową i mieszkasz a w kazdej wolnej chwili robisz wszystko sam.

P.S jeśli teraz sie wprowadzisz to nie potrzebujesz lodówki tylko wiekszy parapet za oknem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na elektryce za dużo się nie oszczędzi ;)

U nas bierze elektryk 55zl od punktu..

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj charytatywnie malując kuchnię żonie zmarłemu kolegi chciałem wyczyścić kratkę od wentylacji. W ścianie pomiędzy kratkami była ukryta ,,Stówa,, :) została zostawiona właścicielce, pewnie nie wiedziała że tam była schowana, bo mieszkanie ma po babci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomału robię wstępne kalkulacje wydatków związane z projektem budowy domu.

Pierwsza rzecz to prośba do posiadaczy pomp ciepła. Jakiej firmy posiadacie te urządzenia i czy polecacie te czy też jakieś inne ? Dzięki !

PS. Jak macie jakieś sprawdzone firmy montażowe to również się przydadzą takie informacje.

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... na wiosnę planuje budowe domu, jutro mamy wyznaczanie granic działki bo jak się okazuje jeden jak i drugi sąsiad delikatnie mówiąc zakosił nam trochę ziemi ;)

Jeśli chodzi o budowę domu kusi mnie bardzo temat prefabrykatów z keramzytu , ma ktoś z tym styczność ? domek ok 150 m z garażem 2 stanowiskowym , ogrzewanie gazowe- gaz z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomału robię wstępne kalkulacje wydatków związane z projektem budowy domu.

Pierwsza rzecz to prośba do posiadaczy pomp ciepła. Jakiej firmy posiadacie te urządzenia i czy polecacie te czy też jakieś inne ? Dzięki !

PS. Jak macie jakieś sprawdzone firmy montażowe to również się przydadzą takie informacje.

jak coś to w sprawie kominka moge doradzić. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sieci gazowej nie ma.

Rolety mają mieć za zadanie ochrony przed złodziejami, przed słońcem oraz w okresie zimowy przed stratami ciepła.

Chciałbym spróbować wybudować dom jak najbardziej oszczędny jeśli chodzi o koszty ogrzewania dlatego rekuperacja.

Rekuperacja również dlatego, że jest dwóch mieszkańców alergików.

Co do kolektora ziemnego do rekuperacji to myślałem o tym ale jako opcja dodatkowe w późniejszym czasie.

Zastanawiam się jak rozwiązać integrację wszystkich sterowników w jedno ( panel od alarmu, panel od rolet, panel od ogrzewania pieca, panel od podłogówki, panel od rekuperatora... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w czerwcu odbieram mieszkanie od dewelopera . Możecie polecić jakaś firmę z Trójmiasta , która zajmuje się kompleksowym wykończeniem mieszkań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?

ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy prawdą jest, że dom (stan surowy) powinien "przezimować" i dopiero po tym okresie warto go wykańczać ? Czy też są to już stare nieaktualne metody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy prawdą jest, że dom (stan surowy) powinien "przezimować" i dopiero po tym okresie warto go wykańczać ? Czy też są to już stare nieaktualne metody ?

ja na nic nie czekałem leciałem z tematem non toper ,dom stoi 2 rok i narazie odpukać nic sie nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dużo

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?


ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie

trochę dużo, dom masz ocieplony??? jaka moc kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dużo

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?

ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie

trochę dużo, dom masz ocieplony??? jaka moc kotła
ocieplony, 15kw ,ja wiem czy duzo chyba normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanie z innej beczki.mianowicie o zmywarkę w zabudowie.zmyearka będzie stale ok 4m od zlewu czyli od doplywu i odpływu wody.jakie kupić kupić węże muszę żeby to było ok bo moj majster twierdzi ze wąż odprowadzający wodę ze zmywarki to może być nawet taki ogrodowy a ten co doprowadza wodę musi być z zaworkiem tylko gdzie taki długi wąż mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy prawdą jest, że dom (stan surowy) powinien "przezimować" i dopiero po tym okresie warto go wykańczać ? Czy też są to już stare nieaktualne metody ?

tak jest to prawda.po zimie wyciągnie ci z murów całą wilgoć ,wszystko doschnie jak należy .odparuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to odwilgocenie mi nie pasuje :) ostatnio zimy mamy bardziej deszczowe, na plusie i wilgotne niż jesień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dużo

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?

ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie

trochę dużo, dom masz ocieplony??? jaka moc kotła
ocieplony, 15kw ,ja wiem czy duzo chyba normalnie
Bardzo duzo. Kuplowi na chate 330m idzie 4tony groszku :)

Panowie, czy prawdą jest, że dom (stan surowy) powinien "przezimować" i dopiero po tym okresie warto go wykańczać ? Czy też są to już stare nieaktualne metody ?

Glupota. Im dluzej bedzie stako tym wiecej wilgoci w scianach itd itp a jak ci do tego dojdzie wilgc technologiczna z tynkow i posadzek to pieresza zime bedziesz w kotke wode gotoeal zeby byli cieplo. A jeszcze inni gadaje ze dobrze jest jak budynek rok odstoi bo wszystko osiadzie i pozniej nie beedzie pekac...tyle ze budynek po budowie osiada 5/10 lat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak jest to prawda.po zimie wyciągnie ci z murów całą wilgoć ,wszystko doschnie jak należy .odparuje .

Pod warunkiem ,że zima jest na "-" bo powietrze jest wtedy suche. A teraz wilgotność jest ok 80- 90% do d*py schnąć to to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam takie pytanie , planujemy budowę domu na wiosne . Podłączyli nam prąd do działki z Tauronu... sąsiad wszystkowiedzący idiota ( on wszystkich zna, wszystko wie i wszędzie był a ma działkę nie uzbrojoną ) podkur*ia mnie że mamy nie wystarczające przyłącze do budowy.. mamy Moc przyłączeniową 10 KW a napięcie 0,4 KV , prąd znamionowy zabezpieczenia głównego 16A. Powiedzcie mi czy są to parametry wystarczające do budowy i potem użytkowania domu ok 150 mkw ( piec gazowy ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...