Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?

ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie
Ile ton spaliłeś?

Bo mogłeś kupić groszek po 400 za tonę lub 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam takie pytanie , planujemy budowę domu na wiosne . Podłączyli nam prąd do działki z Tauronu... sąsiad wszystkowiedzący idiota ( on wszystkich zna, wszystko wie i wszędzie był a ma działkę nie uzbrojoną ) podkur*ia mnie że mamy nie wystarczające przyłącze do budowy.. mamy Moc przyłączeniową 10 KW a napięcie 0,4 KV , prąd znamionowy zabezpieczenia głównego 16A. Powiedzcie mi czy są to parametry wystarczające do budowy i potem użytkowania domu ok 150 mkw ( piec gazowy ) ?

Na luzie. Zabezpieczenie moglo by byc troche wyzsze np 25 ale to na lajcie jest ok do mieszkania. A to przypadkiem nie jest prad budowlany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?

ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie
Ile ton spaliłeś?

Bo mogłeś kupić groszek po 400 za tonę lub 900zł

2,5t

tylko ze fakt faktem zaczym ustawiłem sobie piec pod siebie tzn. ze spalał sie ładnie tez wyjaralem tak z doopy ze 300kg bo była to dla mnie nowość wiec metoda prób i beldow trochę groszku jak psu w doope poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam dalej po znajomych jakie rozwiązania mają w domach, których żałują że nie maja, które żałują że zrobili itp itd.

Teraz jeszcze do Was mam kolejne pytanie. Jaka różnica w cenie będzie w kosztach materiału i robocizny.

Dach o powierzchni 200m2 blachodachówka i dachówka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam dalej po znajomych jakie rozwiązania mają w domach, których żałują że nie maja, które żałują że zrobili itp itd.

Teraz jeszcze do Was mam kolejne pytanie. Jaka różnica w cenie będzie w kosztach materiału i robocizny.

Dach o powierzchni 200m2 blachodachówka i dachówka ??

Mam kanał :decayed: mam dachówkę ceramiczna w zeszłym roku ja przeszedł u nas karmagedon byłem nie licznym domem który miał nie uszkodzony dach :whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz dobrej blachodachowki to 30/35zl a dachowki tyle samo tylko dochadza drogie wykonczenia i robocizna jest 20zl na m2 wyzsza

Ze 7/8tys zl roznicy ale ja bym wolal dachowke bo strzelanie blachy na sloncu mnie wk***ia :)

Ze 7/8tys zl roznicy ale ja bym wolal dachowke bo strzelanie blachy na sloncu mnie wk***ia :)

Ze 7/8tys zl roznicy ale ja bym wolal dachowke bo strzelanie blachy na sloncu mnie wk***ia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma kociol Defro na ekogroszek? Jakies opinie?

ja mam narazie 2 lata bez żadnych przygód spalanie zależy ile st. na kotle nastawie termi itd. ogólnie cały sezon grzewczy zaczynajac od połowy października kończąc połowa kwietnia tak było w zeszłym roku w domu ok 22-23 st. pow.domu 140 m2 2500pln mnie wyszło grzanie
Ile ton spaliłeś?

Bo mogłeś kupić groszek po 400 za tonę lub 900zł

2,5t

tylko ze fakt faktem zaczym ustawiłem sobie piec pod siebie tzn. ze spalał sie ładnie tez wyjaralem tak z doopy ze 300kg bo była to dla mnie nowość wiec metoda prób i beldow trochę groszku jak psu w doope poszło

Normalna ilość spalona

Jakie firmy masz piec model -ślimak czy tłok

Panowie pytam dalej po znajomych jakie rozwiązania mają w domach, których żałują że nie maja, które żałują że zrobili itp itd.

Teraz jeszcze do Was mam kolejne pytanie. Jaka różnica w cenie będzie w kosztach materiału i robocizny.

Dach o powierzchni 200m2 blachodachówka i dachówka ??

Jak masz tylko możliwość to zagadaj dachówkę

Cena dachu z dachówki wyjdzie z 60% drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Eko Duo 15 kw

ślimak

Edytowane przez klysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki, zapomnieliście dodać że pod dachówkę trzeba stosować o wiele mocniejszą konstrukcje dachu a co za tym idzie koszty krokiew i robocizna.

Blacha strzela na słońcu ????? Mam pokryty dach kopertowy, komórkę jednospadową w której dach jest prawie płaski, altankę dwu spadową która również jest pokryta blachą i nigdy nie słyszałem żeby coś strzelało.

Co do bezpieczeństwa, jeśli dach jest pokryty według sztuki a wszelkie obróbki wykonane starannie to nie ma prawa nic odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki, zapomnieliście dodać że pod dachówkę trzeba stosować o wiele mocniejszą konstrukcje dachu a co za tym idzie koszty krokiew i robocizna.

Blacha strzela na słońcu ????? Mam pokryty dach kopertowy, komórkę jednospadową w której dach jest prawie płaski, altankę dwu spadową która również jest pokryta blachą i nigdy nie słyszałem żeby coś strzelało.

Co do bezpieczeństwa, jeśli dach jest pokryty według sztuki a wszelkie obróbki wykonane starannie to nie ma prawa nic odpaść.

a pod blachę nie musisz dawać krokwi ? w dachowce musi,nie musi byc deskowanie zeby usztywnić konstrukcje mi zostały dechy ze stropu wiec zrobiłem deskowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to z tego co piszecie to widzę, że decyzja blacha czy dachówka zapadnie jak już mury będą prawie gotowe. Wtedy będę więcej wiedział jak stoję z kasą. Dzięki Panowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod dachówkę zwykle daje sie krokwie 8x18 w cenie ok 14zł za mb a pod blache 7x14 w cenie ok 9zł za mb. Do tego dochodzą grubsze jętki, więźba i cała reszta. Ogólnie na samo drewno wychodzi jakies 30% drozej. Cena samej dachówki i blachy jest porównywalna lecz robocizna jest duzo duzo droższa.

Co do deskowania to ani pod blachę ani pod dachówkę nie jest one wymagane, wyjątkiem są dach dość płaskie ale przy takich dachach dachówka nie jest polecana ze względu na to ze dachówka powinna mieć zapewniona dobra wentylację i warunki do schnięcia.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie określić ile dachówka bedzie droższa nie widząc projektu dachu. Dachówkę podstawową można kupic w cenie średniej blachy ale dachówki początkowe, gąsiory czy kominki wentylacyjne są niewspółmiernie drogie i przy kopercie z lukarnami koszt wzrasta znacznie.

Wysokość krokwi warto odnieść dodatkowo do grubości ocieplenia, jeśli planujesz strych to ocieplasz krokwie cieniej np 15 cm waty i dodatkowo między jętkami i wtedy mozesz dać krokiew 18x8 a jesli dach nie jest strasznie długi to 18x7, ale jeśli nie ocieplasz między jętkami to daj krokiew 20x6 watę 20 cm nabijasz listwy w poprzek i dokładasz jeszcze 10 cm i mozesz spokojnie czekać na syberyjskie mrozy, drewna masowo podobnie a pozniej troche roboty mniej jesli chcesz dobrze ocieplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blacha to tylko na rąbek stojący tytan-cynk lub miedź.... Dobra blachodachówka kosztuje tyle co niezła dachówka ceramiczna, a pod względem trwałości, estetyki i tak będzie gorsza niż kiepska dachówka...Blacha pracuje (zima lato) i rozciąga otwory montażowe od wkrętów. Po czasie dostaje się tam woda i drewno zaczyna gnić. Jak dołożyć do tego problemy z wentylacją - bo mało kto robi to dobrze - to wiadomo co będzie po kilku latach...

Większość gotowych projektów ma więźbę policzoną pod dachówkę. "Oszczędności" wynikające z ewentualnego odchudzenia więźby pod blachę są znikome. Drzewo kupuje się na "kubiki". Można łatwo policzyć ile oszczędności da nam zwężenie krokwi o centymetr.

Każdemu polecam deskowanie dachu. Można zastosować drewno z szalunków ale trzeba pamiętać żeby deski nie były zbyt szerokie (max 12 -15 cm). Ewentualny koszt odpowiednich desek to przy przeciętnym dachu około 3 -4 tys plus około 10 zł do metra za montaż. Naprawdę warto.

Wentylacja potrzebna przy każdym pokryciu. Pewnym utrudnieniem jest zrobienie dobrej wentylacji ocieplenia dachu przy deskowaniu i szczelnym pokryciu (papa) ale jak się wszystko odpowiednio zaplanuje to jest ok. Należy zwrócić również uwagę na odpowiednie zrobienie wlotów powietrza do wentylowania połaci w okapie. Jak widzę jak robi to większość "dekarzy" to jakaś masakra, ale nieświadomy klient nic nie podejrzewa i sam zostaje z problemem po latach...

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dach ? Tu jest projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/szmaragd

Dach według mnie łatwy do "zrobienia". Żadnych okien.

No to z tego co piszecie to chyba lepiej się nie szczypać i pójść w dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze żeby blacha na dachu strzelała :eusathink: a projekty na dachy są robione pod dachówkę .

uważam też że drugą płyte (skośną ) warto zrobić a nie bawić sie w sufity podwieszane .wtedy cały dom jest stabilny i nie trzeba sie bać ze jak wieją mocne wiatry to nam dach zabierze .


Jaki dach ? Tu jest projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/szmaragd

Dach według mnie łatwy do "zrobienia". Żadnych okien.

No to z tego co piszecie to chyba lepiej się nie szczypać i pójść w dachówkę.

to jest twój projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jaka kwota mniej więcej wyjdzie za stan surowy zamknięty? liczyłeś?

Bardzo ładny domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na temat dachówka/blacha mozna bardzo szybko rozwiązać wybierając sie na nowe osiedla, w mojej okolicy 1 na 20 domów jest kryty dachówką, jeśli ktoś pisze że koszta są takie same to życzę tylko budować domy i je sprzedawać z zyskiem

W dzisiejszych czasach materiał na dach kupuje sie na mb. Jęsli ktoś ma zaplecze i chęci do pracy to kupuje sie drzewo wynajmuje tartak i tniesz tak jak ci sie podoba tyle że w dzisiejszych czasach gdy wszyscy budują przez telefon i na kredyt mało kto sie na to decyduje.

Na studiach uczyli nas że blacha ma wytrzymałość max 120 lat a dachówka max 100 lat. Kolego nie wymyślaj już z blachą miedzianą bo to nie kościół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie liczyłem tak dokładnie. Dopiero na wiosnę będę miał więcej czasu na szczegółowe wyliczenia. No i jeszcze muszę znaleźć działkę ...

Jest z tym wszystkim trochę roboty. Ale im więcej już teraz sobie układam co chcę mieć, co jest zbędne, co jest dobrą opcją to nie wygląda to tak źle ;)

Dzięki wszystkim za dotychczasowe rady i opinie !

PS. Będzie ich więcej :)

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...