Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Terkotanie przy odpalaniu


oca69

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Panowie mam problem. Posiadam auto juz drugą zime , problem polega na tym ze gdy odpala auto po nocy wydobywa sie dzwiek jakby terkotanie takie trrrrrrrr :decayed: trwa to dosłownie 1-2sek. Dzieje się tak tylko gdy temperatura jest niska (nie zawsze to sie zdarza) gdy jest ciepło na dworze jest ok cisza :kwasny: . Jutro postaram sie to nagrać i wrzucić film , no chyba że ktoś to juz miał i zdiagnozował problem. Z góry dziękuje :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być np. rozrusznik a wnim słabo odbijający bendiks lub elektromagnes. W obydwóch częściach jest smar którego jak jest za dużo i jak jest stary do tego ujemna temp. to działa jak klej . Ale to tylko jena sugestia a ty możesz mieć jeszcze coś innego . Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to mam, ale nie robie z tym, zbyt duzy koszt... 1200 prawie za 2 napinacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada w ten sposob, ze wczoraj smigalem autem do 21, rano dzis o 5.30 nie bylo terkotania (temp byla 1°C). Ale jak auto postoi przynajmniej 24h to o poranku jest terkotanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz lancucha rozrzadu :wink:

Kolego skąd to stwierdzenie ? Pytam z ciekawości a nie z złości :)

Ta przypadłość miałem przed i zaraz po wymianie kpl. rozrządu wraz z kpl. paska wielorowkowego.

Przeglądając internet parę razy natrafiłem na wypowiedzi dotyczące kasacji luzu zaworowego.

Edytowane przez Mosiadz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz lancucha rozrzadu :wink:

Kolego skąd to stwierdzenie ? Pytam z ciekawości a nie z złości :)

Ta przypadłość miałem przed i zaraz po wymianie kpl. rozrządu wraz z kpl. paska wielorowkowego.

Przeglądając internet parę razy natrafiłem na wypowiedzi dotyczące kasacji luzu zaworowego.

Blok 90 i 93 log statyczny i dynamiczny będzie wiadomo czy napinacz siedzi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej temat :decayed: , to standard w 2.4 i 2.8, było wielu którzy próbowali sobie z tym poradzić i się nie udało, ja jeżdzę od 4 lat i nic złego się nie dzieje a ten dźwiek przy odpalaniu rzadko się pojawia a jak się pojawi to trwa 1 sekunę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz lancucha rozrzadu :wink:

Kolego skąd to stwierdzenie ? Pytam z ciekawości a nie z złości :)

Ta przypadłość miałem przed i zaraz po wymianie kpl. rozrządu wraz z kpl. paska wielorowkowego.

Przeglądając internet parę razy natrafiłem na wypowiedzi dotyczące kasacji luzu zaworowego.

Blok 90 i 93 log statyczny i dynamiczny będzie wiadomo czy napinacz siedzi :wink:

Ostatnio odwiedziłem znajomego i akurat był w trakcie wymiany napinacza łańczuszka rozrządu w lewej głowicy silnika 2,8 V6. I mówił mi że to "terkotanie" to własnie napinacz. Tak więc masz racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, też to mam, od jakichś 2-3 tygodni, to na bank napinacze? muszę logi zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy czy udało się Wam zdiagnozować i rozwiązać problem z terkotaniem. Od niedawna stałem się posiadaczem A4b5 2,4 v6 ARJ przebieg 233 000, na początku wszystko było ok, wymieniłem rozrząd i olej (valvoline maxlife 5w40) i...... niestety kilka dni temu po dłuższym postoju auta przy porannym odpalaniu trrrrrrrrrrr 1-2 sekundy i cisza. Fakt auto stało tydzień nie odpalane ale sytuacja powtórzyła się również po jednodniowym postoju auta :( Czytałem gdzieś na forum że za taki stan rzeczy mogą odpowiadać uszkodzone zawory olejowe ale gdzie one są i jak je sprawdzić ??? Może ktoś coś podpowie??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulatory hydrauliczne,"szklanki" nie trzymaja oleju, olej po dłozszym postoju ścieka. i po odpaleniu je słychac/ za nim pompa dobije olej, małem juz tak 2 autach

Edytowane przez mortek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przejmujcie sie tym, to samo mam, nawet w cieple dni, hydraulika tutaj jest taka i tyle. Ja mam wymieniony napinacz lancucha w lewej glowicy bo to bylo winowajca mojego masakrycznego lania oleju z frontu rozrzadu i dalej jest to samo. Musialbym jeszcze lancuchy zmieniac, ale i tak mysle, ze i to by nie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...