Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...


lisek120

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa z tego co wiem to nowa ale czy nowa nowa czy nowa w sensie regenerowana tego już nie wiem.

Co do montażu to montował to warsztat więc można także wziąć na to poprawkę znając nasze warsztaty ;-)

Dzięki panowie, sprawdzi się to co radzicie.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie czy stwierdzenie ? 

Tak się nie sprawdza korekcji, zrób log na zimnym potem rozgrzanym silniku i dopiero wrzuć do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

To jest pytanie czy stwierdzenie ? 

Tak się nie sprawdza korekcji, zrób log na zimnym potem rozgrzanym silniku i dopiero wrzuć do oceny.

 

IMG_20200529_151725_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kolos78 napisał:

IMG_20200529_151722_7.jpg

Wg tego zdjęcia jest ok ,ale zrób logi jak Kamil napisał,wtedy coś można będzie powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zaczęło mi ostatnio rzucać silnikiem i nierówno pracuje i rzuca przy odpalaniu podłączyłem vcds i wnioskuję że chyba jest to wina wtryskiwaczy. 

Czy możecie mi pomóc w diagnozie 

Dzięki 

20200901_140532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Salin92 napisał:

Witam. 

Zaczęło mi ostatnio rzucać silnikiem i nierówno pracuje i rzuca przy odpalaniu podłączyłem vcds i wnioskuję że chyba jest to wina wtryskiwaczy. 

Czy możecie mi pomóc w diagnozie 

Dzięki 

20200901_140532.jpg

miałem tak  tyle że na 4 było 2.99 ,po wymianie oringów jest dobrze,korekcja spadła do około 0,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu uszczelniałem wszystkie wtryski, ciekawe czy to by pomogło, za uszczelnianie biorą u mnie 350 zł za 4 a 1 wtryslinna olx są teraz po 250 zł z gwarancją na rok i za wsadze nie bierze 150 zł więc sam nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Salin92 napisał:

2 lata temu uszczelniałem wszystkie wtryski, ciekawe czy to by pomogło, za uszczelnianie biorą u mnie 350 zł za 4 a 1 wtryslinna olx są teraz po 250 zł z gwarancją na rok i za wsadze nie bierze 150 zł więc sam nie wiem 

ciężko powiedzieć czy pomoże ,ja to robiłem sam więc tylko koszt oringów ,jeszcze ciekawe czy mechanik co to robił złagodził ostre ranty w gniazdach,jeśli nie nowe oringi szybko lub przy montażu szlak trafi,ja zmieniałem ze 3 lata temu i nic się nie pogarsza,u znajomego też po mechaniku poprawiałem ,bo tak jak napisałem nic nie zrobił z gniazdami i od razu pociął przy montażu nowe oringi,też to było ok 3 lata temu i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim temacie cisza więc może zapytam tutaj. Na czwartym cylindrze korekcja +2,99 po zamianie wtrysków 3 i 4 dalej na czwartym +2,99. Reszta korekcji w okolicy zera. Ciśnienie sprężania 31 bar na każdym cylindrze. Na zimnym pali od strzała a na ciepłym trzeba dłużej pokręcić. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marko777i napisał:

Witam, w moim temacie cisza więc może zapytam tutaj. Na czwartym cylindrze korekcja +2,99 po zamianie wtrysków 3 i 4 dalej na czwartym +2,99. Reszta korekcji w okolicy zera. Ciśnienie sprężania 31 bar na każdym cylindrze. Na zimnym pali od strzała a na ciepłym trzeba dłużej pokręcić. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Może coś z wiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiązkę dałem nową bo bipy były wysokie ale to nie wpłynęło na korekty. Tylko bipy spadły z 70 na 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 21:42, marko777i napisał:

Witam, w moim temacie cisza więc może zapytam tutaj. Na czwartym cylindrze korekcja +2,99 po zamianie wtrysków 3 i 4 dalej na czwartym +2,99. Reszta korekcji w okolicy zera. Ciśnienie sprężania 31 bar na każdym cylindrze. Na zimnym pali od strzała a na ciepłym trzeba dłużej pokręcić. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Chcesz konkretnej odpowiedzi to pisz konkretnie a nie bajki piszesz ...:decayed:

Jak na czwartym masz 2,99 na plusie to suma na pozostałych musi być z grubsza tyle samo na minusie i nijak może się kręcić koło zera ... :P

Jak zamieniałeś miejscami trzeci z czwartym to wymieniłeś na obydwóch  uszczelniacze , podkładki mosiężne i śruby mocujące ?

Powierzchnie w głowicy i na pompkach do których przylegają mosiężne podkładki zostały dokładnie wyczyszczone z nagaru ?

Montaż został zrobiony zgodnie ze sztuką ?

Jeżeli na któreś pytanie odpowiesz sobie " nie " to z tej zamiany nie można wyciągać żadnych konkretnych wniosków ...:whistling:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet uszczelnień wymieniony na wszystkich pompowtryskach jak to mówisz "zgodnie ze sztuką" z wykorzystaniem urządzeń pomiarowych jak zaleca instrukcja. Ciśnienie pomierzone. Wszędzie okolice 30-31 bar. Korekcje jak poniżej tj. :

1: -1,81
2: -1,11
3: -0,24
4: +2,99

(licząc cylindry od rozrządu)

Wiązka elektryczna również wymieniona na nową org. i bipy spadły z okolic 80-90 na 50-60.

20200817_194158.jpg

Edytowane przez marko777i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te + 2,99 na czwartym masz cały czas od momentu odpalenia zimnego silnika po nocy,  aż do normalnej pracy w temperaturze ok. 90  stopni ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne trochę że zamieniłeś miejscami 3 i 4 ,a na 4 dalej max wartość,z tego wychodzi, że pompka co wcześniej była na 4 jest bdb stanie i że coś się dzieje z 4 cylindrem lub gniazdo jest tak zużyte, że wymiana oringów nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...