Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod wycieraczką kierowcy


bbabik87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W jaki sposób mogę zdemontować wykładzinę w ćwirtce kierowcy? Pod wycieraczką kierowcy pojawia mi się mała ilość wody 2 plamki, nie mam pojęcia skąd... Kanały na podszybiu sprawdzone, uszczelka linki do otwierania maski jest ok, uszczelka pod komputerem była ok ale zasilikonowąłem na wszelki wypadek, płyn chłodniczy nie ubywa (kanały nadmuchowe suche inie czuś słodkiego zapachu), nie wiem co jeszcze może być...? Woda tylko na wykładzinie poziomej w najniższym miejscu, w częściach wyżej wykładzina sucha. Wygląda na to, że woda pojawia się dopiero w trakcie jazdy w deszczu.

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi woda do auta właziła linką otwierania maski, zanim się pokapowałem miałem całe wiadro wody w aucie, poradził odkurzacz wodny i dużo suchych szmat + ogrzewanie na nogi, z tym że mi się to stało jakoś latem a i tak schło to jakiś tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki gumowy korek w podłodze był sparciały w wyniku czego puszczał wodę do środka. Kupowałem w ASO VW za dosłownie parę groszy. Wkleiłem na farbę + do tego "guma na pędzel" od spodu - jest suchutko :thumbup1:

A co do pytania to nie da się zdemontować kawałka, jak chcesz wyciągnąć to całość. Z jednej strony możesz jedynie spróbować podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku była to uszczelka pod ECU.

Tamtędy potrafi naprawdę delikatnie sączyć, woda z węża, z myjki nie było żadnych znaków. Doszedłem po namokniętej i przez to zdeformowanej wykładzinie przy otworze na kable do ECU.

Historia była taka, że po zauważeniu mokrej wykładziny pod wycieraczką kierowcy do uszczelnienia spodu obudowy ECU użyłem silikonu czarnego uniwersalnego ale zbyt mało i niedokładnie szczególnie od strony servo hamulca. Pozostawiłem też uszczelkę (taką jakby gąbkową). Przyczyną niedokładnego uszczelnienia był brak umiejętności rozebrania podstaw bezpieczników. Wszystko tam się rozbiera w sposób umożliwiający powtórne poskładanie. Wtyczki czerwona i czarna też. Od góry należy włożyć dwa płaskie śrubokręty i pociągac za kabel ma się rozebrać. Później plastik na bok i uszczelnianie silikonem. Ja użyłem tym razem dekarskiego w bardzo dużej ilości. Oblałem całą uszczelkę i założyłem obudowę ECU mocno dokręcając śruby.

Narazie trzyma.

Pamiętac trzeba, że w momencie kiedy pojawia się mokra wykładzina pod wycieraczką to gąbka pod wykładziną musi być już mocno nasiąknięta. Ta ilość wody, sama, bez rozbierania wykładziny nie wyschnie. Trzeba wyjąć fotel kierowcy, rozkręcić trochę plastików i suszyć na słoneczku lub jakimiś suszarkami wyciskając gąbkę.

Mam nadzieję, że komuś pomogę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei wypiął się wężyk tylnych spryskiwaczy ,znajdujący się po stronie kierowcy w rogu na wysokości pedałów ,pod wykładzina gdzie jest cała wiązka kabli ,proponuje to dokładnie sprawdzić bo u mnie objawiło się to tym że z auta zrobiła się istna choinka ,trzeba było wszystko rozbierać i suszyć :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi leciało obudową dolegającą do blachy od Ecu, Przykleiłem silikonem od szyb i na razie jest ok. Jak zdejmiesz obudowę jest tam taka pianka, zobacz czy jest mokra. Jeśli tak prawdopodobnie tam leci ci woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie dawno to przerabiałem winowajca uszczelka pod ecu ale najpierw można udrożnić odpływy pod aku i sprawdzić czy przy lince od maski czy nie podcieka .

Jak nie te rzeczy to na 90% uszczelka pod ecu nie baw się w klejenie ja kupiłem nową w ASO 14zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...