Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy zwiazne z LPG


black338

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę :) U mnie na podzespołach BRC.Od 17tyś i nic się nie dzieje.Spalanie około10litrów.Tu masz fotki:

https://imageshack.com/i/0e40j2j

https://imageshack.com/i/3u3zsnj

https://imageshack.com/i/g4aw0yj

Może i jest trochę bałagan,ale nie przeszkadza mi to,ważne że jeździ i nic się nie dzieje ;p A pod maskę zaglądam raz na półtora-dwa miesiące żeby dolać trochę oliwy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :) U mnie na podzespołach BRC.Od 17tyś i nic się nie dzieje.Spalanie około10litrów.Tu masz fotki:

https://imageshack.com/i/0e40j2j

https://imageshack.com/i/3u3zsnj

https://imageshack.com/i/g4aw0yj

Może i jest trochę bałagan,ale nie przeszkadza mi to,ważne że jeździ i nic się nie dzieje ;p A pod maskę zaglądam raz na półtora-dwa miesiące żeby dolać trochę oliwy :wink:

Ciesze sie ze ci dziala ale montaz tej instalacji to niezly drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz właściciel zadowolony z instalacji,instalacje BRC potrafią dobrze działać nawet z 60cm przewodami pomiędzy wtryskami a wkrętkami.

Te wtryski nie zmieszczą się pod osłonę ,mogłyby być zamontowane nad kolektorem.

uris wrzuć fotki swojej instalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic się nie dzieje.Temperatura ustawiona bodajże na 45 stopni i jak mocno depnę za mocno po przełączeniu to szarpnie.Ale to wiadomo temperatura za mała.A jak już ciepły to nic,zero różnicy.Gwarancja 2 lata bez limitu km na całą PL,serwis co 15 tyś.Mi zależało na działającej instalacji a nie czy mogę pokazywać instalację jako dzieło sztuki :decayed: Tym bardziej trafiłem na promocje za 2690(normalna cena 3300) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45*C to temperatura bardzo wysoka, instalacja nie jest dobrze ustawiona,ja u siebie mam np 23*C temp przełączania .

A to jest zakładka odpowiedzialna za zubożenie

6362c22dfcfdb162gen.jpg

03b39a8d3d2833a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45*C to dla mnie za wysoka temp przeważnie jeżdżę krótkie odcinki ok 10km,będę chciał ustawić 15-20*C

uris jaką ty masz temp przełączenia? pochwal się fotkami.

Znajomy zaproponował mi ,STAG hana i ZAVOLI N i w tej samej cenie BRC ,ale z tego względu że będę sam montował to wybrałem STAGA ,montowałem w Astrze i śmiga bez problemu od kilku lat,przełączenia 15*C.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalić to się nie ma czym , moja instalacja ma już 6 lat i przejechane 180tys km , na początku miałem valtki wytrzymały 120tys a teraz mam RegFasty i na razie działają ,temp przełączania to 23*C .

2d84f202b4433dd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem to taką temperaturę zaleca producent i oni nie zmieniają.Ogólnie jak były mrozy to przełączało się po około 5km.Nie jestem pewien ale chyba 45 stopni(a może 35...).Ogólnie jak pisałem nie przeszkadza mi to i wszytko działa jak powinno.Żadnych błędów,moc jest ,jeżdżę o połowę taniej więc na co narzekać :decayed: No i nie zapomnę przynajmniej pojeździć trochę na benzynie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane to jest 25*C i tak większość ustawia jak są problemy to instalatorzy podnoszą tą temperaturę na wyższą to jest najprostszy zabieg . 5km to niezły kosmos ;-) u mnie w zimie to po jakiś 2km się przełącza , różnica 2,5km to miesięcznie jakieś 75km na BP a to już dużo . Ile ci wchodzi gazu do baku i ile przejeżdżasz na " LPG "

---------- Post dopisany at 11:45 ---------- Poprzedni post napisany at 11:41 ----------

Czujnik PS mógłby być w lepszym miejscy zamontowany.

Ja reduktor planuję zamontować przy aku jeśli się zmieści.

Podstawowy błąd reduktor przy aku. !! nie rób tak Reduktor montuj pod zbiorniczkiem od płynu chłodzącego to najlepsze miejsce .

Przy aku. będziesz miał problemy po za tym byle jakaś nieszczelność z marszu leci ci smród do kabiny , ktoś już miał właśnie tak zamontowane i szybko zmieniał piszę tu o ALT oczywiście .Komputer przy aku. się montuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przełączenia jest też zależny od miejsca montażu reduktora,dlatego planuję go zamontować koło aku w zimie nie będzie chłodzony zimnym wiatrem a latem nie będzie ogrzewany on silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przełączenia jest też zależny od miejsca montażu reduktora,dlatego planuję go zamontować koło aku w zimie nie będzie chłodzony zimnym wiatrem a latem nie będzie ogrzewany on silnika.

Twoje założenie rozumiem lecz jak już pisałem , nie jest to dobre miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi jakieś 40 parę litrów i w zależności jak jeżdżę to robię 400 maks 450-470.I tak zalecają pojeździć trochę co jakiś czas na PB więc dla mnie jest to te 5km ;p Też gdzieś czytałem(bodajże na LPG forum że minimalna temperatura to 35 stopni-najbezpieczniej dla silnika,rozprężąnie gazu no i można reduktor załatwić).Ogólnie wolę zostawić jak jest niż kombinować.Zresztą co to za oszczędność 2km nawet w miesiącu ^^ Śmieszny pieniądz.Nawet przy moich przebiegach-miesięcznie 2500-3000km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na szybkim przełączeniu na LPG ,więc zamontuję przy aku a jeśli będą problemy to przemontuję pod zbiorniczek ,co do ewentualnej nieszczelności to przynajmniej szybko będę o niej wiedział.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy tych warunkach przełączył się po trochę ponad 2km ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie przy aku będzie się pózniej przełanczał, zamontuja jak radzą koledzy po za tym jak założysz tak jak chcesz reduktor będzie najwyższym miejscem układu chłodzenia, domyslasz się jakie to moze wywołąć problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zamontowana.

STAG 4QBOX

HANA ZŁOTE GOLD

ZAVOLI ZETA N

Reduktor zamontowałem jednak koło zbiornika płynu wspomagania ogrzewanie wpięte pod chłodnicę oleju,została jeszcze regulacja na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum temperatury do przęłączania zalecane przez chłopaków ze staga to 30 stopni, bez znaczenia czy zima czy lato (pod warunkiem, że instalka jest założona zgodnie ze sztuką, a nie przez Zenka spod bloku)

ja się bawiłem temperaturami itd., bo miałem problemy zimą, a okazało się, że filtry zaje*ane, także wymiana poszła i całą zimę bez problemu się przełączał po jakichś 2 km na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie ASTRA G zamontowałem zestaw, teraz żona jeździ .

STAG 300 ISA2

HANA

ZAVOLI ZETA N

Od 3 lat śmiga bez problemu ,temp przełączenia 15*C ,ważne jest stosować filtry dobrej jakości.

Link do fotek instalacji AUDI, Zaloguj - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...