Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy zwiazne z LPG


black338

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze ktos podsunie mi jakies rozwiazanie, zalozylem nie dawno gaz i zauwazylem ze kiedy auto przelaczy sie na gaz przy 30 stopniach po wcisnieciu gwaltowniej pedalu gazu na chwile sie dlawi po czym juz jedzie, wraz z nagrzewaniem sie silnika dolegliwosc sie zmniejsza i ustaje kiedy juz wskaznik pokazuje temperature ok 90stopni. Wie ktos moze czego to przyczyna? swiece? zle zestrojony parownik? na benzynie jest ok. Zauwazylem tez problem z odpaleniem auta kiedy zdazy sie ze go udusze. Po wylaczeniu kluczykiem pali normalnie. Dziwna sytuacja.

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama sytuacja, moim zdaniem niska temperatura reduktora. No ale nie mam czasu na jeżdżenie za tym i po prostu nie męczę go zanim się nie zagrzeje. Choć czasem to jest wkurzające... Szczególnie jak puścisz gaz a po chwili but, ten sam efekt.

Co do próby zapalenia, to dość jasne, bo jeszcze nie wie na czym jechać i próbuje spalić to co zostało w kolektorze = gaz, a pewnie pali na benzynie. Poczekać moment i zapali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakas na to rada? da sie cos wyregulowac? duzo jezdze po miescie i to uciazliwe sie staje zwlaszcza kiedy non stop trzeba zmieniac predkosc. co do tego odpalania to sprawdze czy jak poczekam odpali z pierwszego strzalu. Kiedy go odbieralem to wogole nie chcial palic kiedy byl wlaczony gaz. Trzeba bylo go wycheltac odpalil przelaczyc na sama benzyne zgasic i palic tylko z benzyny z wylaczonym gazem. Wina byla w zasilaniu ktore bylo podlaczone pod komputer, po zmianie ze stacyjki pali, glupial komputer. Moze i tym razem tez glupieje. Lipne to troche bo jak mi sie zsunela noga ze sprzegla padl na swiatlach i lipa a kazdy trabi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz być może ustawione przelaczanie na gaz zależne nie tylko od temperatury ale również od obrotów (pozorne oszczędzanie na PB), tak mi się wydaje , ja mając tak skonfigurowany gaz odrazu powiedziałbym że bezwzględnie ma się przełączać tylko po osiągnięciu ustawionej odpowiedniej temperatury , a jezeli silnik jest ciepły to start na lpg, wszystko automatycznie , jeżeli dusi sie i zalewa podczas przejscia to zle skonfigurowana instalka, można zmienić próg temp aby przejscie na lpg nastepowało po uzyskaniu wyższej temp, ewentualnie czujnik temp reduktora do wymiany , ustawienie tego to 2 minuty wymiana czujnika 2 minuty regulacja okolo30 czujnik ok 15 pln i spokojne nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelacza sie od 30 stopni, od obrotow napewno nie, moze masz racje z tym czujnikiem ale dziwne bo to nowe jest, chyba ze wadliwy parownik kupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kabel, to sprawdź jaka jest temperatura gazu (nie parownika) w momencie przełączenia, być może gaz jest za zimny i zalewa ci silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz racje to co z tym zrobic? bo nie ustawie go zeby sie przelaczyl od 90 stopni bo to tez bez sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalacje, od tego może zacznijmy?

Moje KME Nevo pali z benzyny ZAWSZE, ale jak ciepły to za chwile jest gaz, temperaturę mam na 30 stopni bo tyle chciałem na "zimę".

Przestawiałem w połowie listopada bo było 20 stopni no i tym się jeździć nie dało, niby fajnie,że od razu się przerzucał na gaz, ale póki się nie zagrzał efekty jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stag 4 eco i temp jest ustawiona bodajże od 45 i mogę gazować ile che nie ma temp nie przełączy , a jak ciepły np zgasze ide do sklepu to jak wracam to pali na lpg odrazu , bez sensu na pb zeby w pól sekundy przechodziło na lpg , conajmniej chore , a pozniej dławi się , katalizator szlag trafia bo nie przepalona benka z lpg leca w niego itd, nie grzeb nic odżałuj 30 pln i jedz na regulację i sprawdzenie , chyba że masz na gwarancji to za free oczywiscie, zawsze jak czlowiek się umawia to mówia zę czasu nie maja itp , najlepiej jechać i z biegu to zrobić mówisz co się dzieje i na 90 % zaraz ci auto obskoczą w 5 sec to dla nich dosłownie 2 minuty i 30 pln kasuja easy many , a ty spokojne nerwy masz :naughty:

Ps na instalce pierwszej gen można było dłubać sobie samemu śrubką:polew: , na sekwencji zostaw to gaziarzowi i nawet jak coś by było nie tak to za drugim razem nie skasuje cie za spartolona robote , szkoda silnika na domowe experymenty :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelacza sie od 30 stopni, od obrotow napewno nie, moze masz racje z tym czujnikiem ale dziwne bo to nowe jest, chyba ze wadliwy parownik kupilem

nie wiem co masz za sterownik ale w większości jest coś takiego jak korekty po temp.gazu, korekta temp.reduktora, korekta ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz racje to co z tym zrobic? bo nie ustawie go zeby sie przelaczyl od 90 stopni bo to tez bez sens

osobiście też to miałem i na razie przestawiłem temperaturę przełączania na 45 stopni i jest ok., po zimie zmienię na 35 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zimie bedzie cieplej to i silnik zyska szybciej temperaturę więc trochę to dziwne te wasze przestawianie, no w sumie możnaby zaoszczędzić 1 km na PB:polew: ale wolnoć tomku w swoim domku

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowa instalacje, zalozylem staga 4 qboxa i wtryski hana, jak jest goracy to wszystko ok. Bylem juz z tym u gazownika i bardzo pomyslu nie mial stwierdzil ze wszystko jest ok, zrobil kalibracje i korekty map i podniosl temperature z 25 do 30 stopni i tyle roznicy, wczoraj zauwazylem ze jak sie dlawi to gaz tez jest czuc moze go zalewa. Sam nic nie bede robil tylko pojade do niego i podsune mu jakas rade ktoregos z was zeby to w koncu zrobil. Mowil ze to pierwszy taki jego przypadek jak tu opisuje. Jesli nic nie dadza wasze rady tego gazownika to pojade do innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama temp. nic nie da a jak robił autokalibrację to powinien się jeszcze z laptopem przejechać parę km. i poustawiać na drodze,gazu nie powinno być czuć,podpowiedz mu,że jest coś takiego jak korekty po temp.,ciśnieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jaka co jest nie tak gdy auto przy zmianie biegow wolno schodzi z obrotow? im wyzsze obroty tym bardziej uciazliwy problem. cos nie tak z przepustnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czujnik sprzegla mi to pomoglo a tu masz wiecej http://a4-klub.pl/2-0-219/wysokie-obroty-wycie-silnika-sprzegla-zmianie-biegow-278950/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy rozwiazal juz ktos ten problem dlawienia sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie stałem się posiadaczem A4 B6 2.0 ALT,będę zakładał LPG,

Problem jaki opisujecie występuje w kilku silnikach VAG ,ten problem miałem też w ASTRZE G z silnikiem X14XE wystarczyło zamontować emulator czujnika temp silnika teraz przełącza się na LPG po osiągnięciu 15*C bez najmniejszego problemu.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden emulator nie jest potrzebny a problem znany od dawna ,od kilku wersji softu staga czy to lpg techa jest opcja zuborzenia dla grupy vw i tam sie ustawia max czas wtrysku temp i do ilu obrotow i to pomaga w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze z silnikiem X14XE opcja ,zubożenie nas zimnym nie wiele pomagała.

Przymierzam się do instalacji LPG w ALT oby ta opcja tu pomogła.

Mam zamiar zamontować takie podzespoły.

STAG 4QBOX

Wtryski HANA zielone

Reduktor ZAVOLI N lub AC R01.

Macie jakieś fotki z pod maski z LPG w ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...