Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja podświetlanych klamek


psychol1986

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym ze nie mam elektrycznych szyb z tylu, sądziłem że zamontuje w/w pasek podłącze go gdzieś do zasilania w drzwiach np do centralnego zamka i będzie po sprawie ...

Edytowane przez sgn1808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze nie mam elektrycznych szyb z tylu, sądziłem że zamontuje w/w pasek podłącze go gdzieś do zasilania w drzwiach np do centralnego zamka i będzie po sprawie ...

jezeli masz korbotronic to musisz wprowadzic po kablu zasilanie do drzwi np. Z lampki co ma przycisk podswietlane chyba ze mozna wziasc zasilanie z centralnego ale wydaje mi sie ze nie da rade tak

zobacz w temacie led decor zalozonym przez kaju ,tam na ostatniej stronie masz schemat elektryczny drzw

poza tym tak jak pisalem potrzebujesz do klamek ten plastik co przewodzi swiatlo i musisz wyciac miejsce na ten plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze nie mam elektrycznych szyb z tylu, sądziłem że zamontuje w/w pasek podłącze go gdzieś do zasilania w drzwiach np do centralnego zamka i będzie po sprawie ...

jezeli masz korbotronic to musisz wprowadzic po kablu zasilanie do drzwi np. Z lampki co ma przycisk podswietlane chyba ze mozna wziasc zasilanie z centralnego ale wydaje mi sie ze nie da rade tak

zobacz w temacie led decor zalozonym przez kaju ,tam na ostatniej stronie masz schemat elektryczny drzw

poza tym tak jak pisalem potrzebujesz do klamek ten plastik co przewodzi swiatlo i musisz wyciac miejsce na ten plastik

dzięki serdeczne myślę że temat klamek pozostawię na niedaleką przyszłość gdy będę zakładał z tylu elektryczne szyby i co za tym idzie zmieniał boczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gac3k czy mógłbyś na nowo wrzucić fotki?

Pozdrawiam

Andrzej

Proszę

klamka2.jpg

klamka3.jpg

klamka4.jpg

klamka5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdziłem że wstawianie płaskiej plexi da za dużo światła i klamki będą podświetlone strasznie mocno. Kiepsko by to wyglądało :) chciałem podświetlić sam chrom za który się łapie ręką, bez oświetlania wnęki klamki i zrobiłem inaczej. Wyrezałem 1 małą dziurkę i wstawiłem tam czerwony pasek SMD przyciemniony specjalną folią. U mnie wygląda tak :)

http://images77.fotosik.pl/570/d694a465c7f638c9.jpg

http://images75.fotosik.pl/570/2bf39005fc6d96ee.jpg

http://images77.fotosik.pl/570/b6303d0acf610244.jpg

http://images76.fotosik.pl/570/0d2090d2731f6dfb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ralen , daj jakieś zdjęcie z "nocy" :) ps: dekory podcinałeś?

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zabrałem się za zmodyfikowanie podświetlenia klamek bo oryginalne jest lekko za słabe i niestety w ciemności nic nie widać.
Zaczynamy od wyjęcia klamki z boczku:
00279bf5f67468a8m.jpg
wyciągamy przezroczysty plastik i przecinamy go w miejscu zaznaczonym na zdjęci. Wybrałem to miejsce ponieważ jak damy
wyżej to diody będą za mocno podświetlały klamkę a jak za nisko to będzie za słabo.
87a36a9fe08d1d35m.jpg
teraz musimy sobie przygotować pierdoły do wykonania naszego zastępczego oświetlenia.
-rermokurczka
-goldpiny , odłamujemy dwa piny
-kabelek
-pasek z diodami (ja zastosowałem diody gdzie na 2.5cm są trzy sztuki)
7f83d4084b54669bm.jpg
Lutujemy wszystko do kupy i oto co mi wyszło :
5cf29ce046a55233m.jpg
Przymierzamy czy pasuje :
225e146596706e3cm.jpg
Wklejamy wszystko klejem na gorąco.
Ja użyłem uniwersalnego żeby w razie "W" można było wszystko rozkleić.
b8108633c5d421dcm.jpg
Efekt końcowy :
275e8e02385f6db5m.jpg
Niestety zdjęcie nie oddaje efektu jaki jest "na żywo" ale mi w zupełności zadowala i nie muszę szukać klamki [emoji6]
Mam nadzieje że się komuś przyda.
pozdrawiam.
A jak te diody dobrales? Mierzylas coś miernikiem?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2017 o 19:11, martinger416 napisał:

A jak te diody dobrales? Mierzylas coś miernikiem?

nic nie mierzone. Dioda bodajrze 5050 ale może być inna.  Podświetlenie działa do dnia dzisiejszego i miewa się wyśmienicie xd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie wczoraj kupiłem tylko że białe, w sobotę montaż [emoji3]

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5
 

Napisz konkretnie jak typ diody dałeś, płaska,stożkowa, Przezroczysta czy może mleczna - koniecznie musze u siebie to zrobić bo Ori to kompletne nieporozumienie. Jaki rezystor stosowałeś???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tym diody? Nie jestem elektronikiem, poszedłem do sklepu z elektroniką i poprosiłem żeby mi dobrali diodę przezroczystą czerwoną 12v ale była słaba to powiedziałem żeby do diody dobrali mi rezystor żeby pochodziła dłużej, dioda ma luz, trzeba ją wkleić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na innej na takiej przezroczystej co wstawiłem na foto.  Na białej z rezystorem. Tak czerwona słabo świeciła, jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...