Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.


satineqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym was zapytać czy jest możliwa wymiana nagrzewnicy bez demontażu kokpitu(deska rozdzielcza itp). Zadaje pytanie ponieważ zleciłem takie zlecenie na pewnym portalu gdzie ogłaszaja się warsztaty i koszt jaki mi podali to 300 zł ( WYMIANA NAGRZEWNICY + NOWA NAGRZEWNICA). I zostałem poinformowany iż w naszych audiolkach a4 b6 jest taka dogodna sytuacja ze nie trzeba zdejmować kokpitu ?

Chciałbym potwierdzić tą informację przed wizytą w warsztacie samochodowym.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak oni to robia jak tam nie ma miejsca na nic nawet dobrze sie rozgladnoc a co dopiero wymienic. Wg mnie to to jest nie mozliwe. Lepiej zdj deske tylko strasznie brzmi. No ale moze sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy o tym nie slyszalem racezj musisz sciagnac ja tez musze wymienic i moje pytanie czy sam dam rade to zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jak bys kogos mial do zdj i zalozenia deski. No i jakis rysunek schemat gdzie sa jakie uchwyty i śruby. no i dobra pamiec gdzie co byl. I jak zanocowane zeby pozniej sie zgralo i bylo ok. Ale mysle ze jesli ogarniasz temat mechaniki i czujesz sie na silach to sam tez dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko chlodniczka do wymiany to zwracam honor. Nawet nie wiedzialem ze tak mozna. Daj kolego znac czy i jak to zrobili u ciebie i co tam wymieniales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade do warsztatu to dam znać. A czym się rożni chłodniczka od nagrzewnicy ? :D

Moze glupie pytanie ale jestem ciemny w motoryzacjiiii ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak da sie wyciągnąc nagrzewnice bez demontazu deski, kogo bym sie nie zapytał każdy mowi "deske trzeba wydzierac"... aż na samą myśl mnie to przeraża.

Dzieki wielkie za link do tego foto story, na wiosne sam sie za to zabiore:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

odświeżam temat bo coś mi pachnie niemiło jak odpale grzanie + szyba lekko przyparowała, a więc podejrzenie że nagrzewnica zaczyna cieknąć.

I pytanie czy komuś sie udało wymienić nagrzewnice bez targania deski w dieselku ??

bo klekoty mają obok wodnej jeszcze elektryczne grzanie i czy to coś nie przeszkadza w łatwej wymianie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy to PB czy TDI deche ciagasz tak czy siak i jeszcze pozniej ja całej dmuchawy wyjac musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy to PB czy TDI deche ciagasz tak czy siak i jeszcze pozniej ja całej dmuchawy wyjac musisz

Chyba masz 4 posty wyżej DIY jak wyjąć nagrzewnicę bez targania połowy wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to być dość prostym zabiegiem :) Po ostatniej walce z wymianą termostatu, wiara we własne możliwości zacznie wzrosła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade wyciągnąć bez ściągania deski. Sam jwstęp tego przykładem. Nawet wymienisz rurki od nagrzewnicy prowadzące do podszybia. Które wychodzą pod maską.

I nie musisz być mechanikiem. Wystarczy zestaw kluczy śrubokrętów i jakies 30min wolnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem, jak odpale ogrzewanie to wali mi niemiłosiernie grzybem z kratek. Ostatnie odgrzybianie klimy miałem w maja i grudniu zeszłego roku, nic to jednak nie pomogło. Czy pomoże wymiana samej chłodniczki, jak myślicie? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na forum za tematem zapachu z klimy, bylo poruszane bo sam szukalem, wystarcza przeczyszczenie/oczyszczenie parownika z tego co pamietam, nie trzeba nowej kupowowac ;)

Edytowane przez ilear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...