Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.


satineqq

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już wymieniał nagrzewnicę własnoręcznie? Może napisać jakieś porady? W co należy się zaopatrzyć oprócz samej nagrzewnicy? itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz link ze zdjęciami na pierwszej stronie jeśli tak jest to jest bajka w porównania do audi 80 i a4 b5 gdzie trzeba deskę wyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, ale ten poradnik nie jest aż taki dokładny pozatym w języku angielskim.. myślałem że jakiś forumowicz to ładnie zobrazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś żeby ktoś opisał Ci ile razy masz obrócić kluczem i w którą stronę?

Przecież to jest proste jak budowa cepa nawet dla laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jak odkręcić pedał gazu, a konkretniej: na dole jest jedna śruba i u góry dwie, o ile do tej dolnej jest łatwy dostęp to do górnych już gorzej, jedną udało mi się odkręcić ale jak odkręcić tą drugą - tą która jest bliżej środka auta, jest jakiś patent na to ? zdradzi ktoś szczegóły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w B7 jest to samo ten sam tunel i tak dalej B7 różni się tylko budą i trochę elektroniką reszta jest p2p

Możesz się posłużyć bez problemu manualem z B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barzdo mile info o mozliwosci wymiany nagrzewnicy bez demontazu calej deski. Mam problem z grzaniem i chyba tylko wymiana nagrzewnicy mi zostala.

Nagrzewnica jest taka tania?
http://www.partadax.pl/artykul/2245943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Będę zabierał się w niedługim czasie za wymianę nagrzewnicy.

Wszyscy mechanicy mówią że trzeba ściągać całą deskę i cenią się w zależności od warsztatu 400-600zł.

Chciałbym spróbować zrobić to sam, jednak w tym poradniku: http://www.audizine.com/forum/showthread.php/403682-B6-A4-Heater-Core-DIYukazany jest jakby innej model nagrzewnicy niż ten który znajduje się w mojej Audi.

Ta z poradnika:

IMG_9894.jpg

Oraz ta która jest faktycznie w mojej:

14741.jpg

Problem polega na tym że różnią się wlotami, w tej którą ja mam są po przeciwnej stronie czyli od pasażera, przez co cały ten poradnik jest nic nie wart, ponieważ trzeba ściągać deskę.

Czy ma ktoś jakieś fachowe porady jak to naprawdę jest?

Edytowane przez lukaszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak jest to opisane już nie jedna osoba to robiła a jeśli masz po przeciwnej stronie to wygląda ze masz przerobionego angola a nie że poradnik NIC nie wart


albo patrzysz na elektryczną nagrzewnicę która w niektórych modelach była montowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak jest to opisane już nie jedna osoba to robiła a jeśli masz po przeciwnej stronie to wygląda ze masz przerobionego angola a nie że poradnik NIC nie wart

W takim badz razie dlaczego sprzedawane są takie nagrzewnice z tego typu wlotami ? Kupiłem stąd: http://allegro.pl/febi-nagrzewnica-audi-a4-b5-b6-80-b4-vw-passat-b5-i5230453935.html

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak jest to opisane już nie jedna osoba to robiła a jeśli masz po przeciwnej stronie to wygląda ze masz przerobionego angola a nie że poradnik NIC nie wart

W takim badz razie dlaczego sprzedawane są takie nagrzewnice z tego typu wlotami ? Kupiłem stąd: http://allegro.pl/febi-nagrzewnica-audi-a4-b5-b6-80-b4-vw-passat-b5-i5230453935.html

Ale to nie jest nagrzewnica do B6/B7 tylko raczej do B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku jest napisane że ktoś nie wyjmował pedała ;) tylko pomęczył się wiecej z wyjęciem, bo jak wiadomo, z pedałem jest największy problem.

Ktoś wymieniał i ma mniej więcej pojecie ile dla wprawnego domowego mechanika to zajmie czasu? Bo jak krócej niż płukanie nagrzewnicy kamixem to chyba tędy pójde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sciagac pedala tylko jak ja wlorzysz to dobrze dokkrec ja na opaskach bo jak zalejesz plych i bedzie cieknac to wszystko od nowa troche gimnastyki , przed robota jebnij se piwo zeby raczki sie nie trzesly bo tam jest ciasno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos moze dostep do uszczelek nagrzewnicy tych na sztywne przewody

nr czesci to 663947K nigdzie ich nie moge dostac a juz skrecalem kilka razy i ciagle kropelka wisi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wymienić chłodnice nagrzewnicy klimatyzacji juz trzeba zdejmować deske ?

Opis tutaj zawarty w niemieckim poradniku dotyczy chłodnicy nagrzewnicy wody, a ja mam cała klime do wymiany przez syf i opiłki.

Dzięki za info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...