Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Mozinho, u mnie były te same objawy co u Ciebie. Na zgaszonym biegi gładko smigały, po odpaleniu tragedia. Zmiana sprzęgła rozwiązała problem. Dwumas zostawiłem bo wyglądał bardzo dobrze przy przebiegu 180 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta, zmieniłem olej na tego FUSCHa i zamiana biegów mocno na plus, polecam wszystkim drogo nie wychodzi do skrzyni 6gang wchodzi 3,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem trochę odświeżyć temat.

Po zmianie oleju na wymieniony przeze mnie wyżej biegi chodzą coraz to lepiej.

Co prawda najniższą temperaturę jaką zanotowałem to +3C

Na starym oleju przy takiej temperaturze siłowałem się z drugim biegiem jak w starze.

Teraz czekać na duże mrozy. Jak ciągnik odpali to dam znać jak wchodzi dwójka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlalem zadzszy olej jest lepiej ale nie ma się co oszukiwać przy przebiegać jakie mają nasze klekoty z rzędu minum 300 tyś synchronizator drugiego biegu już swoje przeżył także zastaje nam czekać na cieplejsze dni albo zrobić skrzynie lub poszukać drugiej tylko nie wiadomo co się kupi chyba że ma się możliwość przejechać autem i zobaczyć jak skrzynia pracuje i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, odgrzeję kotleta i ja. U mnie biegi na postoju, na zgaszonym silniku wchodzą jak masło. Na odpalonym silniku jedynka i wsteczny ciężko wchodzi. Jak wcisnę sprzęgło i poczekam 2 sekundy to dużo luźniej. Samo sprzęgło bierze bardzo wysoko, ale nie ślizga się ani trochę. Auto aktualnie stoi u mechanika na wymianie rozrządu+smok+sprzęgło (?). Mechanik zbadał temat, odpowietrzył sprzęgło (było niby zapowietrzone) i stwierdził, że sprzęgło jest ok, że lepiej teraz wchodzi wszystko. Myślicie że źle wchodzące biegi mogły być spowodowane zapowietrzonym układem? Nie chcę Zaraz odebrać auta i stwierdzić że jest dalej lipa z biegami, ale wymieniać kpl jeżeli jest ok też bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...