Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Na tą dolegliwość polecam zmianę biegu z równych obrotów, najskuteczniejsze i najtańsze rozwiązanie :wink: Czyli w praktyce rozpędzamy furę na 1 do np 2500 obr po czym odejmujemy trochę gazu tak aby obroty i prędkość przestały wzrastać i po 2-3 sekundach tak jadąc wciskamy sprzęgło i dajemy 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum passata pisali ,że do a4 -synchronizator 2 biegu dostępny jest tylko w ASO i koszt ok. 1500 PLN - heh-jeśli to prawda to nieźle go sobie cenią... a tak pozatym - mi też lekko haczy przy pierwszych zmianach na dwójke gdy jest zimno-, swoją drogą -dziwne ,że to tylko te synchronizatory 2 biegu niedomagają... pewnie jakaś wada fabryczna :whistling:

Około 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana samego hamulca nic nie da jeśli przesuwka jest już wyrobiona, dopiero wymiana tych dwóch elementów przyniesie efekt czyli płynne wrzucanie biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam koledzy ktoś ma jakieś nowe info ?

---------- Post dopisany 01-04-2014 at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2014 at 12:47 ----------

Tak sobie myślę że może jest to kwestia regulacji mechanizmu zmiany biegów.

Sam naprawiam str. 145 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko po trochu ma na to wpływ. W końcu nasze (moja) auta mają kilkanaście lat i ok. 300tys km przebiegu...

Ja ostatnio zauważyłem, że u mnie "dwójka" nie jest idealnie w linii prostej do "jedynki". "Dwójka" jest troszkę bliżej prawej strony. Przyzwyczaiłem się do takiej zmiany i wtedy się nie haczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to za tajemnica nie możesz tutaj napisać może się czegoś nowego nauczymy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tu dla potomnych co bylo powodem i jak sobie ztym poradziles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wymienić olej zgodny z G 052 911 A1/A2.

W ASO za ori. zaśpiewali sobie 185zł/L

Od znajomego dowiedziałem się, że fabrycznie auta są zalewane olejem firmy FUCHS.

Na alledrogo nie chciałem ryzykować z podróbą .

Okazuje się że olej ten można kupić w AGROMIE za 49zł/L

Na odwrocie butelki znajduje się nasz specyfikacja G 052 911 A1/A2.

FUCHS SINTOFLUID 75W80.

Gdzie kupić ?: Fuchs-Oil PL

Biegi wchodzą zdecydowanie lżej.Niebo a ziemia z tym co było wcześniej. Zaś dwójka haczy minimalnie, tylko przy pierwszym wbiciu. Po paru minutach jazdy wchodzi jak w masełko. Wcześniej się z nią siłowałem bez przerwy. Już nawet ruszałem z 2 biegu. Poprzednio był zalany valvoline durablend 75w90.

Tutaj możecie poczytać na innych forach :

Zobacz temat - Seat Exeo-ciko wchodz biegi na zimnym silniku

Olej do skrzyni biegów G052911A1/A2, norma VW 501.50 [Archiwum] - Passat forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jeszcze napisz ile litrów wchodzi do skrzyn :P chodz pewnie jest roznica 5/6 biegowa.. a moze sie myle ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wchodzą ci biegi lepiej bo jest ciepło przyjdzie zima i będzie to samo u mnie teraz też wchodzi drugi bieg lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda przed i po zmianie dla sprawdzenia różnicy.Zmiana oleju trwała ok 20 min. W tym czasie mocno nie mogła się zmienić temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie takie rzeczy sie nie dzieje i w 1z i w afn. a olej to chyba raczej ori ,przynajmniej ja jak je mam to nic nie robilem ,jedynie co to synchro slychac to juz wolałbym zeby sie chaczyly biegi :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam problem z haczeniem drugiego biegu na zimnym silniku po rozgrzaniu jest w miarę ok. oraz problem z jedynką i wstecznym, a mianowicie na zimno wchodzą DOBRZE a po dłuższej jeździe ciężko je wrzucić. Z jedynką jest taki myk, że jak samochód się toczy to gładko wchodzi a ze wstecznym to już trzeba delikatnie się naszarpać. Mechanik powiedział że do wymiany dwumas sprzęgło.

Co to może być? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk sprzęgła już niedomaga, sprawdź jeszcze czy jak na rozgrzanym silniku ciężko wchodzą po wyłączeniu silnika też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...