Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator nawiewy kabiny V2 błąd zwarcia 01273 - Fresh Air Blower


Pepin

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

01273 - Fresh Air Blower (V2)

29-00 - Short to Ground

1. V158 - raz dawał się adaptopwać a raz nie i teraz niby jest OK, w razie co mam już inny motorek na podmianę.

2. V2 - dmuchawa niby ma zwarcie ... po odłączeniu wtyczki i ponownym podłączeniu ruszyła na max na 3 sekundy i znowu cisza.

Dzisiaj w dzień wszystko chodziło na parkingu (problemy są od wtorku, czasem wentylator się włączał po 10 minutach dopiero).

Chcę sprawdzić klimatronik i dmuchawę, wie ktoś jak to wysterować ?

TO co sprawdziłem na pinach z wtyczki :

1 to od 0.8 do 1.2V w zależności jak ustawiałem szybkość na panelu

2 tu ok 1.2V

3 masa

4 12V

na parkingu w centrum handl. było teraz ok -10 i lampka z telefonu - jutro dokładniej pomierzę ;),

a może do tego czasu ktoś poda jakie sterownie powinno być na wtyczce i jak wysterować dmuchawę na krótko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób Vagiem pomiary i test wyjść i zobacz jak wentylator i silniczek będą się zachowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. silniczek V158 wymieniony .. jutro pewnie będą zakwasy id gimnastykowania się na podłodze ;)

demontaż osłony kolumny, pedały przyspieszenia i silniczek, testy "na pająka" i poskładać ... składanie idzie szybciej - teraz to pewnie bym w 1h to zrobił ;)

2. wentylator przetestowany i jak podgrzany farelką działa, a jak poleżał godzinę na śniegu i mrozie to nie startował ani w B6 ani w B7

PS.

W ramach rozrywki klimatronik przestał załączać ogrzewanie szyby i auto nie odpaliło .. bo rozładowałem akumulator ;)

Zatem na koniec miła pogawędka i herbata u Madbara, aż aku odżył pod prostownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grześ, w tym tygodniu to ja się tyle adaptacji narobiłem ze prawie pamiętam wartości każdego silniczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem dodam że wymieniony wentylator na nowy i przekaźnik dmuchawy ktoś wie jak sie pozbyc tego błędu?

20190314_123308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...