Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z odpalaniem slaby Akumulator


saint4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

3 tyg temu robiłem alternator bo nie łądował, gdy zaczeły się mrozy, nie naładowany aku powodował ciężki start, podładowałem aku, i co się dzieje teraz....rano ... przy zimnym silniku...nie odpala..rozrusznik zakręci raz może dwa razy i nic, po kilku próbach zaczyna świecic kontrolka oleju, podiero po kilkunastu próbach odpala....nie qmam tego ... naładowałem aku i problem odpalaniem....macie jakieś pomysły co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie...nie rozumiem, odreciłem klemy, podpiąłem prostownik i tyle, aku nie wyciągałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ładuje sie podpinajc prostownik z przodu auta .

Trzeba pamietac ze AKU mamy sterownik ktory ma zapisane wartosci przed ładowaniem, a ty go ominąłes .

bateria443.jpg

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 638x488px.

bateria335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o szajse...co teraz trzeba zrobić? ominąłem jeszcze jedno.... zapytać mistrza WRC :D::D:D:D:D:D

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 10:26 ----------

Panowie powiedzcie co teraz zrobic...na dodatek mam wyjazd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz go dobrze naładuj :wink:

Sprawdz pozniej kompem jaki jest faktyczny stan AKUMUALTORA .

GATEWAY 19---> bloki pomiarowe 18,19,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze o to ci chodzilo

Address 19: CAN Gateway (8T0 907 468 F)

19:04:14 Group 018: Power Supply (Battery)

13.700 V Battery Voltage

4.8 A Battery Current

2.0°C Battery Temp. (Estimate)

3.0°C Battery Temp. (Ambience)

19:04:14 Group 019: Power Supply (Battery)

63.0 % Battery State of Charge (SOC)

90.0 % Battery State (as shown in MMI)

79.0 % Battery Aging (derived fr. Load)

126.0 % Battery Aging (derived fr. Output)

19:04:14 Group 020: Power Supply (Battery)

3.8 mOhm Internal Battery Resistance (actual)

2.6 mOhm Internal Battery Resistance (stan.)

26 Ah Battery Capacity (actual/available)

12.50 V Quiescent Voltage

---------- Post dopisany 30-01-2014 at 08:49 ---------- Poprzedni post napisany 28-01-2014 at 19:06 ----------

Znacie jakiś wątek z ty problemem?? cokolwiek, szukałem ale nic nie mogę znaleźć, podpowiedzcie coś...z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też trzeba kilka razy próbować i dopiero po 10 x odpali ale tylko rano, poźniej już jest oki

---------- Post dopisany 24-03-2014 at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2014 at 15:10 ----------

temat do zamknięcia, problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też trzeba kilka razy próbować i dopiero po 10 x odpali ale tylko rano, poźniej już jest oki

---------- Post dopisany 24-03-2014 at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2014 at 15:10 ----------

temat do zamknięcia, problem rozwiązany :)

Pochwal się co było przyczyną bedzie dla potomnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się robi.....nie zrobiłem nic, ponieważ miałem wyjazd po tym zdarzeniu, zrobiłem jakieś 250 km, wszystko wróciło do normy, nie przypuszczałem że głupie ładowanie aku nie jest takie proste w a4, a rada dla potomnych.....JEŻELI CHCECIE COKOLWIEK ZROBIĆ PRZY SWOIM AUDI, ZAPYTAJCIE NAJPIERW MISTRZA YODY....TZN WRC LAGUNY O PORADE. to co kiedyś było proste już nigdy nie będzie. a wracając do sprawy, do dziś nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 właśnie stoi podpięta pod prostownik exide :D też ładowałem przy wymontowanym aku. Mówie posprzątam sobie ładnie bagażnik. Teraz trzymam kciuki żeby to było przyczyną braku komunikacji z pc po can z rana się okaże :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak sobie pomyślałem, będzie czysto:) tyle co mogę Ci pomóż to zrób sobie wypad na zakupy :) u mnie to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak sobie pomyślałem, będzie czysto:) tyle co mogę Ci pomóż to zrób sobie wypad na zakupy :) u mnie to pomogło.

Tylko jakie zakupy :D nowego aku ? u mnie jest ok niestety siedziałem pół dnia i się bawiłem dlatego wywalił słaby poziom :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nowy aku tylko pakuj familje do auta i trasa 200 km i samo się naprawi :):):):) a naładowałeś już aku? i jak Ci pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...