Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałasuje skrzynia/sprzęgło


musznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od dłuższego czasu bardzo przeszkadza mi hałas przy ruszaniu.Może opisze objawy,które są najgłośniejsze na zimnym silniku.

-przy ruszaniu występuje dźwięk coś jakby metal jakiś tarł jakby łożysko zużyte

-gdy wcisnę sprzęgło po paru sekundach coś jakby zaczyna trzeć

-najgłośniej jest gdy wrzucę jakiś bieg i trzymam na wciśniętym sprzęgle, wtedy objaw szorowania występuje,aż nie ruszę z miejsca

-dźwięk jakby szorowania pojawia się nawet gdy bez sprzęgła lewarek z pozycji luz skieruje w lewa czy prawa stronę i tak będę trzymał wtedy tak jakby szoruje coś

-na mrozie jest problem z wrzuceniem 2 biegu

Zrobione;

-wymiana tarczy,docisku,łożyska oporowego firmy sachs(po tym zabiegu dźwięk trochę ucichł ale na krótki czas)

-wymieniony olej w skrzyni (castrol 75w90)

Dwumasa nie ruszałem bo nie było widać na nim dużych luzów

Samochód 1.8 125km, przebieg prawie 200tys. Pomóżcie bo już ręce rozkładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał to samo w Hondzie. Winna okazała sie skrzynia. Też wymieniał sprzegło itd. Dopiero po wymianie skrzyni problem zniknal. U niego szorowało także na luzie, dopiero jak wcisnal sprzęgło to przestawało.

Gdy już wrzucisz bieg i przykręcisz go do 3-4 tys obrotów jadac na tym biegu, to słychać szorowanie / wycie skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to cos innego niz u niego, bo u niego podczas jazdy w miarę rośnięcia obrotów wycie narastało. Stawiam na skrzynie, ale niech wypowie sie jakiś spec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że jak hamuje biegami to słychać wycie. Ja wcisnę sprzęgło ,albo dodaje gazu to przestaje. Skrzynia czy łożysko oporowe się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wciśniętym sprzęgle skrzynia chyba nie pracuje? nie zmieniłem łożyska wałka sprzegłowego.Może one tak się zachowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od dłuższego czasu bardzo przeszkadza mi hałas przy ruszaniu.Może opisze objawy,które są najgłośniejsze na zimnym silniku.

-przy ruszaniu występuje dźwięk coś jakby metal jakiś tarł jakby łożysko zużyte

-gdy wcisnę sprzęgło po paru sekundach coś jakby zaczyna trzeć

-najgłośniej jest gdy wrzucę jakiś bieg i trzymam na wciśniętym sprzęgle, wtedy objaw szorowania występuje,aż nie ruszę z miejsca

-dźwięk jakby szorowania pojawia się nawet gdy bez sprzęgła lewarek z pozycji luz skieruje w lewa czy prawa stronę i tak będę trzymał wtedy tak jakby szoruje coś

-na mrozie jest problem z wrzuceniem 2 biegu

Zrobione;

-wymiana tarczy,docisku,łożyska oporowego firmy sachs(po tym zabiegu dźwięk trochę ucichł ale na krótki czas)

-wymieniony olej w skrzyni (castrol 75w90)

Dwumasa nie ruszałem bo nie było widać na nim dużych luzów

Samochód 1.8 125km, przebieg prawie 200tys. Pomóżcie bo już ręce rozkładam.

Odgrzewam temat. Udało się rozwiązać problem?

Mam podobne objawy B5 1.8T APU:

-na postoju po wciśnięciu sprzęgła (z wrzuconym biegiem i na luzie tak samo) po paru sekundach słychać "chrobotanie/szorowanie", wystarczy, że auto trochę się toczy dziwny dźwięk znika;

-na luzie, bez wciskania sprzęgła nie ma tego dźwięku;

-na zimnym jest ciszej, po rozgrzaniu jest głośniej;

-przy ruszaniu z miejsca podczas puszczania sprzęgła dźwięk narasta, po puszczenia sprzęgła znika;

-podczas jazdy i zmiany biegów tego dźwięku nie ma.

Sprzęgło wymienione kompletne Sachs - dwumasa, łożysko oporowe, tarcza, docisk.

Przed wymianą sprzęgła było to samo, po wymianie jakby na początku ciszej a po jakimś czasie wróciło do poziomu hałasu z przed wymiany.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u siebie jeszcze nie zwalałem skrzynki.Jak to zrobię to na pewno wymianie łożysko wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy udało wam się rozwiązać ten problem? U mnie to samo ale oprócz innej dwumasy nowego kompletu sprzęgła, nowego łożyska igiełkowego, nowych pół księżycy na wale, nowego wysprzęglika i podmiany skrzyni na sprawną z innego auta dalej to samo ręce opadają :( jedyna rzecz która była stara to łapa w skrzyni czy ona może dawać takie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...