Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BREMBO w B5 na tarczy 320x30 z B8 - moja koncepcja


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

racja, tym bardziej że tył jest z d*py troche, a w porownaniu z 312 obecny setup to miazga

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:31 ----------

a na upartego, jak zajade obecne tarcze, to wystarczy że wrzuce dodatkowe 5mm pod zacisk i mogę bez problemu wsadzić 330mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioter jakie odczucia z hamowania, z jazdy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużych predkosciach schodzi skora z twarzy ;D nigdy wcześniej w samochodzie nie odczuwałem tego az tak bardzo, a ich potencjalu jeszcze w pełni nie wykorzystałem, bo mam słaby seryjny tył, i słabe oponki które się uślizgują w końcowej fazie hamowania

wszystko ładnie się dotarło, wcześniej odpowietrzyło, nawet seryjna mała przedliftowa pompa daje rade i nie ma żadnych skutków ubocznych, jeżdżę na klockach z alfy 166 które w pełni zajmują powierzchnię tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz gumy ??

ja też się zastanawiałem ,czy nie zakładać 235/40/18 np.

nieraz miałem wrażenie ,że hebel spoko ale guma nie daje rady i się uślizguje za bardzo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45, opona taka sobie, guma trochę już stara bo nawet nie piszczy na asfalcie tylko szura, inaczej by było na nowych oponkach pewnie

---------- Post dopisany 15-04-2014 at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2014 at 21:46 ----------

dziś wpadły lepsze oponki na przód i auto zupełnie inaczej hamuje... roczne barumy w tym samym rozmiarze, guma mięciutka aż inaczej prowadzi się w koleinach, nie wyrywa kierownicy z rąk... nie mówie już o hamowaniu, nawet na mokrym czuje jak opona klei do asfaltu

tak więc można mieć najlepsze hamulce ale jak ma sie opony do d*py to na nic się one zdadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zacisk z A6 C5 2.7T lub 4.2 2 tloczkowy siadzie na przod do B6 ? Pewnie nie bo nie widze zeby kto go rozwazał tu czy tam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadze ale to żaden upgrade bo są średnie. Montuj zaciski jednotloczkowe z b7 lub c6 3.0tdi tarcza 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk siądzie ..ale ten hebel ogólnie ma złą opinię :wink: dlatego nie warto sobie psuć nim głowy

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:15 ----------

:hi: uprzedziłeś mnie Piotrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha sprawia wrazenie masywnego a na allegro kosztuje grosze i to juz jest podejrzane ;P caly czas heble chodza mi po glowie.. jeszcze dotre do tego tematu.. ale wlasnie ludzie polecaja te 320, naprawde jest az taka roznica miedzy zaciskiem z 288/312 a 320 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie polecają zestaw z b7 320 na jednym tłoku ,a nie z c5 ,s4 b5 321 ;) na 2 tloczkach ;)

Różnica odczuwalna jest b.duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mozna wrzucic lepszy klocek klocek, np Ferodo DS Performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie warto inwestować w takie 4 albo 2tłoki na przód?

zakupiłem właśnie jarzma i tarcze pod 312, i sie zastanawiam nad zaciskami, coś taniego w miare.

patrzyłem i czytałem o zaciskach z E38, a czy jakies z merca podejdą np W221, ceny tez są atrakcyjne, albo tylne z Q7 lub phaetona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tylnych napisalem ci w pierwszym poscie, mały klocek, mały zacisk, żaden to upgrade, no może troche, a adapter bedzie kosztowal tyle samo co na przyklad do starego zacisku z beemki

jak juz chcesz cos takiego to zaciski z beemki są bardzo tanie w cenie złomu, ewentualnie od meroli S klas, małe zaciski ale z duzymi tłoczkami, można liczyc 300-400zł plus wykonanie adapteru pod daną tarcze drugie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak ocenicie zestawik 320 Brembo z b8 4 tlok. Mial ktos okazje tym hamowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie bylo w B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa z B8 ale pasuja do B6/7/8 i do B5 pod warunkiem ze w aucie sa zwrotnice o rozmiarze 144mm mocowania jarzma do zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba dorobić adapter pod danej wielkości tarcze. Czy to do b5 czy do b6i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...