Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR


insane69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przeglądałem trochę topiców na temat intercoolerów jednak nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem. Mianowicie niedawno podczas wymiany rozrządu zauważyłem, że w intelcoolerze znajduje się jakiś syf, a sam cooler ubabrany jak na zdjęciu poniżej
2014_01_18_14_42_29.jpg

tak więc muszę sobie sprawić nowy/sprawny intercooler i tutaj pojawia się mój problem.

Z racji tego, że zamierzam podnieść moc troszku, prawdopodobnie sprawię sobie turbo CAHA to może i intercooler z 3.0 TDI by pasował? (8K0145805E)

***************************************************************


https://www.drive2.ru/l/471652831116394674/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten IC o ktorym mowisz to kawal skurczybyka i moze byc ciezko go zmiescic ale wydajnosc jest ogromna. Ewentualnie 8K0 145 805 G jest to mniejszy blizniak a bedziesz mial zapas juz spokojnie na GTB a nie tylko na CAHA. Mozesz poszukac czegos z mercedesow 6cylindrowych diesli tez beda wydajne a powinno sie udac je upchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi bez problemu , mocowania sa te same co w 2.0 .

Jedynie trzeba redukcje silikonowe bo sa inne srednice w icku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Czy któryś z was wymieniał intelcooler na większy/ wydajniejszy.. np: z 3.0 tdi ( jak w ogóle podejdzie) do 2.0 tdi. Czy jest jakiś sens, czy będzie jakikolwiek efekt...
Proszę o info. pozdro

P.S. Dla kolegów którzy będą chcieli mi doradzić wirusa, to na chwilę obecną nie wchodzi w grę!


3.0 TDI BITURBO


A7.30TDI313hp.IC.jpg




2.0 TDI vs 3.0 TDI


3.0TDI_IC.jpg

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/426556-B8-A4-intercooler-comparison-thread?s=e2d77bedb90923b6c103afeb122f9b81&p=9717413&viewfull=1#post9717413

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc wiecznie seryjny program to mie ma sensu i nie bedzie efektu , jak w przyszlosci ma byc soft to zakladaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moje pytanie laika - co daje wiekszy intercooler przy założeniu że robimy program?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy lepiej chłodzi powietrze przez co więcej się go dostaje do komory spalania. Zalecany przy programie gdzie są potrzebne większe ilości powietrza. Sama większa. chłodnica bez innych gratów i bez programu jest zbyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :) A powiedz mi jeszcze to się montuje bezproblemowo do 2.0?

I co miałeś na myśli pisząc o innych gratach? Co jeszcze warto zmienić?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez cichy193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytaj tematy o podnoszeniu mocy w autach. Zależy jaki masz silnik, jeśli wolnossak to pole popisu niewielkie, wręcz znikome ale przy uturbieńcu - to jest pole pracy bardzo duże. Inne graty to: downpipe,sztywny dolot,większe turbo,większe wtryski,zmiana przepływki,przeróbka wydechu i oczywiście f-mic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam :) Tzn mam b6 z 1.9 tdi, ale przymierzam sie do zakupu b8 CAHA z Q planuje na pewno swap wydechu na ten od 3.0, wirus i mysle co jeszcze :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez cichy193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana ic daje parę koni, najlepiej można to spr. w upały gdy masz dużo gorącego powietrza to komp. potrafi zmniejszyć dawkowanie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupić te silikonowe redukcje pod 8K0145805E? jakie dł i średnice?

Edytowane przez bartasg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie trzeba żadnych redukcji wszystko wchodzi na stare weze. Trzeba tylko trochę powalczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chce wymienic ic na ten z 3.0tdi i nie rozumiem co to jest tlumik drgań i co on ma do srednicy rur? Jaka jest roznica w srednicy ic 2.0 i 3.0tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chce wymienic ic na ten z 3.0tdi i nie rozumiem co to jest tlumik drgań i co on ma do srednicy rur? Jaka jest roznica w srednicy ic 2.0 i 3.0tdi?

Różnica jest na tyle niewielka że da się wcisnąć rurę z 2.0 do IC z 3.0 podgrzewając ja tak słyszałem sam tego nie robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...