Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR


insane69

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Afik napisał:

ogólnie wielkość wskazuje ze musi być różnica 

Wielkość to nie wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co masz na myśli skoro wielkość to nie wszystko. Materiał tego intercoolera jest wysokiej jakości ((AlSi10Mg) tego materiału używa np. Wagner), średnica wlot/wylot jest 57 mm , żeberka są na tyle gęsto ze nie widać prześwitu ( waga tez jest właściwa ). Nie jestem znawca w temacie, ale chętnie się dowiem jaka jest różnica między takim intercoolerem a np. FMIC.  

Edytowane przez Afik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Afik napisał:

Ok, to co masz na myśli skoro wielkość to nie wszystko. Materiał tego intercoolera jest wysokiej jakości ((AlSi10Mg) tego materiału używa np. Wagner), średnica wlot/wylot jest 57 mm , żeberka są na tyle gęsto ze nie widać prześwitu ( waga tez jest właściwa ). Nie jestem znawca w temacie, ale chętnie się dowiem jaka jest różnica między takim intercoolerem a np. FMIC.  

Nie chodzi o materiał a konstrukcje rdzenia, a co za tym idzie zdolność oddawania ciepła i swobodny przepływ powietrza. Jak przyjdzie uplane lato to sprawdź sobie temperaturę w dolocie. Nie będziesz pocieszony. 

Edytowane przez corradoowner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę montował do swojej B8 2.0 TFSI IC z FMIC.pl 550x230x65mm

Jakie silikony, redukcje itp. będę potrzebował? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć? Najlepiej z podaniem konkretnych rozmiarów, może być w oparciu o stronę FMIC. Jeszcze nie rozbierałem zderzaka przedniego u siebie, nie mam zbytnio możliwości, żeby go w dowolnej chwili zrzucić i pomierzyć wszystko :|

 

Ok, trochę pogrzebałem w internetach i tak dla upewnienia się. Czy jeśli zakupię z oferty FMIC takie graty, to montaż przejdzie bez problemu? :)

  1. Redukcje silikonowe 57/63 - 2 szt.
  2. Kolanka 45* 57 mm 30 cm - 2 szt.
  3. Obejmy

Rozumiem, że będę musiał jeszcze w trakcie wyrzeźbić jakieś mocowanie do belki zderzaka.

Edytowane przez rondell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rondell napisał:

Witam, będę montował do swojej B8 2.0 TFSI IC z FMIC.pl 550x230x65mm

Jakie silikony, redukcje itp. będę potrzebował? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć? Najlepiej z podaniem konkretnych rozmiarów, może być w oparciu o stronę FMIC. Jeszcze nie rozbierałem zderzaka przedniego u siebie, nie mam zbytnio możliwości, żeby go w dowolnej chwili zrzucić i pomierzyć wszystko :|

 

Ok, trochę pogrzebałem w internetach i tak dla upewnienia się. Czy jeśli zakupię z oferty FMIC takie graty, to montaż przejdzie bez problemu? :)

  1. Redukcje silikonowe 57/63 - 2 szt.
  2. Kolanka 45* 57 mm 30 cm - 2 szt.
  3. Obejmy

Rozumiem, że będę musiał jeszcze w trakcie wyrzeźbić jakieś mocowanie do belki zderzaka.

Mam cały zestaw na handel.....IC od 3.0 , redukcje....mocowania/obejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 13:56, simon__75 napisał:

Mam cały zestaw na handel.....IC od 3.0 , redukcje....mocowania/obejmy.

Witam masz dalej ten ic z 3.0 ? chce do sowjego 2.0 caga wsadzic z 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oxido napisał:

Witam masz dalej ten ic z 3.0 ? chce do sowjego 2.0 caga wsadzic z 3.0

Mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2017 o 14:58, fortitudo napisał:

 

Tez zmieniłem Intercooler  z seryjnego 3.0tdi 240ps na  q5 3.0tdi 313 PS pasuje idealnie różnica widoczna i odczuwalna lepszy przepływ i lepsze chłodzenie jest cały aluminiowy 

Węże kupiłem od Q5 3.0tdi biturbo na allegro po 50pln tez z tego modelu pasują idealnie nic nie trzeba naciągać ani smarować  to samo zrobione w drugim u kolegi  2.0tdi tez pasuje idealnie.

Intercooler  a6 a7  4G0145805J  q5 8R0145805A     < te same tylko numerki inne w etce pasuja idealnie na zaczepy.   

wąż prawy  8R0145790H od q5 pasuje idealnie       niestety od a6 a7 dłuższy 3ba dociąć bo się zagina.

wąż lewy 8R0145979E   od q5  pasuje idealnie          niestety od a6 a7 dłuższy 3ba dociąć bo się zagina.

Wiecej pytan pw

 

IMG_1468.JPG

IMG_1341.JPG

Jeżeli chodzi o końcówki, mówimy o samym wejściu do icka czy w całości przewody? 

Tutaj zdjęcie podglądowe 

AUDI Q5 3.0 TDI PRZEWÓD INTERCOOLERA 8R0145979E

AUDI-Q5-3-0-TDI-WAZ-INTERCOOLERA

Czy bardziej chodzi o wymianę wszystkich przewodów i pod tym numerem kryje się coś pokroju tego?

RURA INTERCOOLERA PRZEPUSTNICA Q5 SQ5 8R0145979E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...