Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E - Brak zasięgu satelit GPS


mateuszz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z nawigacją w moim rns-e - nie widzi żadnych satelit GPS. Kupiłem nową antenę (z tej aukcji: Antena GPS FAKRA do MFD2 RNS510 RNS-E OPEL MERC (3904411497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) ale usterka wciąż występuje i nie ma znaczenia czy antena jest podłączona czy nie. Poniżej wrzucam kilka fotek z trybu serwisowego:

m1zw.jpghzxf.jpg

6fqy.jpg82pm.jpg

h0wd.jpg

Dodam tylko że prędkość na postoju jest stała 0km/h ale podczas jazdy np. 50km/h na navi pokazuje 100km/h. Rns-e jest dołożona do auta przez poprzedniego właściciela więc przyczyn może być wiele ale mam nadzieję, że jakieś pomysły macie:)

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem w tej navi nic nie zrobisz inimum vcds lite lub vcds full, vag com tego nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie nie ma nic z tą usterką wspólnego bo radio ma odbiornik GPS u siebie na pokładzie.

1. Antena GPS - mimo że masz nową sprawdził bym inną

2. Uszkodzony moduł GPS w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelkiwi - brzmi drogo :)

Podpiąłem auto pod kompa i sczytałem następujące błędy:

Control Module Part Number: 8P0 035 192 A

Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H71 0750

Software Coding: 0301154

5 Faults Found:

00862 - Antenna for GPS Navigation (R50/R52)

011 - Open Circuit

00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier

011 - Open Circuit

00878 - Connection to Speaker Front Left

011 - Open Circuit

00879 - Connection to Speaker Front Right

011 - Open Circuit

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

008 - Implausible Signal

Ostatni błąd spowodowany jest tym że nie jest podciągnięta komunikacja radia z zegarami ale to chyba nie ma wpływu na działanie gps. Nadmienię, że głośniki mimo błędów działają normalnie :slina:

Zrobiłem reset nawigacji i przestała czytać płytę z mapami... Wyświetla: Zły format plików? Wcześniej (przed resetem) mapę czytało... Coś nie mam szczęścia do audi :) bo to kolejne dziwne usterki w ostatnim czasie - ale nie tracę nadziei hehe

Dziękuję za aktywność! :)

---------- Post dopisany 06-02-2014 at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2014 at 17:15 ----------

Czy ktoś posiada namiary na kogoś konkretnego w woj. lubuskim kto ogarnia temat rns'a w audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzuciłem do Rns-e nowe mapy z 2014 roku, ale nawigacja nie wykrywa satelit. Na mapach z 2013 roku wszystko działa OK. Co może być powodem takiego stanu rzeczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawigację BNS 4.2 spolszczoną (wyświelanie na FISIE), po wrzuceniu nowych map z 2013 roku mam podobną sytaucję jak ty nie wiem jak wygląda sytuacja ze starszymi mapami bo takich nie posiadam - antenę sprawdzałem i wydaję się ok - jak by ktoś doszedł co może być nie tak byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...