Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interfejs iVAG V-scan Android


elmer80

Rekomendowane odpowiedzi

W związku że nie ma osobnego tematu na temat tego interfejsu to zapraszam do dyskusji. Ja już kupiłem i będę testował. Jak macie pytania to pisać. Poniżej link do strony viaken z tym urządzeniem.

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

2ubasu5a.jpg

ady2y6a9.jpg

vy7usamu.jpg

heve5y4a.jpg

y5ate2em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wiadomości bo wygląda ciekawie

Miał bym waga zawsze w kieszeni hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyłem przesyłkę to bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Opakowanie jak od dobrego zegarka a samo wykonanie interfejsu bardzo przyzwoite no i efektowny kolor. Każdy się pyta a co to jest? MP3? :-)

Na spokojnie potestuje to napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał wygląda fajnie :) chciałbym zobaczyć minę polskich pseudo majstrów jakby czymś takim grzebał przy aucie i to jeszcze przez telefon :grin:

albo żeby wyglądało bardziej profesjonalnie to przez tablet :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinie. Ciekawi mnie czy torque na nim pójdzie, czy tylko ich apka? I najważniejsze czy da się logi zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ani logów, ani długiego kodowania to nie ruszy. Ciekawe czy w ogóle ruszy jakiekolwiek kodowanie i adaptacje.

Producent pisze o odczycie błędów (wspomina o tym wielokrotnie) przypuszczam, że to sprzęt przeznaczony typowo do błędów. ;)

Podgląd parametrów: ciekawe w jakiej formie? Bo jeżeli będą tam inne jednostki niż w VAG COM/VCDS to d*pa.

To bardziej zabawka niż sprzęt do porządnej pracy.

Ale poczekajmy na wyniki testów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne pudełko i kolor wtyczki.... spora cena jak na bezprzewodowy skanerek do błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,

Ale na screenach nie widzę opcji zapisu logu do plików, a jeżeli nie ma to szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora : lobiles logi tym ?sa jakies ograniczenia wzgledem zwyklego vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa zabawka tylko ciekawe czy zdaje egzamin i czy aplikacje sa darmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko... zabawka...

Można sobie co najwyżej temperaturę silnika sprawdzić a i tak nie zawsze bo lubi się zawiesić. Nie wiem czy to wina oprogramowania ale jest beznadziejne. Np. w logach silnika pokazuje po 3 grupy! Czyli np. korekcje widać dla trzech cylindrów. Większość parametrów pokazuje z kosmosu. Nijak się mają do tego co pokazuje vcds na kablu za 5 dych. Oczywiście o typowym logowaniu z zapisem do pliku można zapomnieć. Adaptacje itp tak samo. Funkcja wykres pokazuje tylko obroty i prędkość auta przy czym na wolnych obrotach około 1200 pokazuje. Programy typu torque (sprawdzilem 5 różnych) łącza się z iVAG ale nic nie pokazują. Urządzenie może pokazuje błędy i je kasuje ale żadnych nie miałem i już mi się nawet nie chciało wymuszać jakiś błąd żeby sprawdzić. Może to wszystko wina kiepskiego oprogramowania bo jest w wersji 1.0 ale na dzień dzisiejszy iVAG leży w pięknym pudełku a 2 stowy poszły w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć sporo przepłaciliście te same rzeczy a i może więcej można sczytać takim za 40 zł z aledrogo i darmowym Torgue ze sklepu gogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć sporo przepłaciliście te same rzeczy a i może więcej można sczytać takim za 40 zł z aledrogo i darmowym Torgue ze sklepu gogle.

Tylko ja przeplacilem... i właśnie dziś odeslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat jest a chciałbym co nieco uszczypnac informacji na temat ww. interfejsu może ktoś nie odesłał "i-vag vscan" i korzysta dalej w wyższej wersji oprogramowania....... 

W każdym bądź razie wydaje mi się że temat warto odświeżyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego fejsa , korzystam z niego jak trzeba pojeździć i poobserwować grupy pomiarowe .

W B7 łączy się bez problemu z podstawowymi sterownikami , błędy też w nich odczytuje/kasuje .

Może to faktycznie trochę mało jak na sprzęt za dwie stówy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2017 o 01:49, Kefiro napisał:

Za dwie stówy to spokojnie vcdsa po polsku się ogarnie

No tylko jeździć z lapkiem , szczególnie w pojedynkę trochę niewygodnie, a z czymś takim, nie mówię że konkretnie z tym można jeździć cały czas podpiętym do OBD i jak się coś dzieje to wyciągamy smarta z kieszeni i już wiadomo o co chodzi :D

Albo podłączamy się na dłużej , jak trzeba przyfilować jakąś sporadyczną usterkę :)

Oczywiście porządnego sprzętu nie zastąpi , ale jako drugi na pewno jest przydatny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...