Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niewidzialna wycieraczka - problem z mażącymi wycieraczkami


iras_gda

Rekomendowane odpowiedzi

A jak zachowuje się szron/lód na szybach po zastosowaniu NW? Mniej przywiera do szyby i łatwiej go usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jesli uzywasz plynu do mycia z alko nie ma takiej potrzeby.

Warto przed aplikacja i myciem oczyscic ja twardym padem i pasta tnzaca albo jeszcze lepiej dedykowanym srodkiem do tego celu - to zabieg adekwatny do glinkowania lakieru i dziala podobnie. Pomoga zwiazac sie NW ze szklem oraz polepsza jej dzialanie poprzez oczyszczenia szyby, dzieki czemu jest idealnie gladka.

Oczywiscie pozniej dokladne mycie, IPA i aplikacja NW warto 2-3 warstwy nalozyc.

Jak NW slabnie "zapycha sie" podobnie jak woski, dokladne umycie szyby IPA postawi NW na nogi:wink:

Griffe Ty mając doświadczenie możesz bawić się w lekką polerkę szyby, aczkolwiek niedoświadczonemu użytkownikowi lepiej nie dawać takich rad:wink: Wystarczy dobrze wyczyścić szybe, może być nawet glinka i nałożyć preparat w podwójnej warstwie. Ponadto, jeśli komuś wycieraczki nie zbierają całej wody. Oznacza to, że sprężyny w ramionach wycieraczek już mają dość lub też same ramiona nadają się do śmietnika. I nie dajcie się złapać na jakieś super hiper aero, bo to jest zwykłe marketingowe gówno:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelson albo zle sie wyrazilem, albo zle mnie zrozumiales.

Szyb nie poleruje i nie mam zamiaru tego robic.

Szyby poleruje sie specjalnym padem i tlenkiem ceru, pasta tnaca i gabka nie jestes w stanie nic zrobic szybie *jest zwyczajnie w swiecie za twarda, poza jej wyczyszczeniem.

Glinka tez moze byc, ale przewaznie do lakieru ludzie uzywaja miekkich glinek, zeby nie narobic szkod na lakierze. Taka glinka na szkle nie wszystko zbierze, tu by sie przydala twarda glinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelson albo zle sie wyrazilem, albo zle mnie zrozumiales.

Szyb nie poleruje i nie mam zamiaru tego robic.

Szyby poleruje sie specjalnym padem i tlenkiem ceru, pasta tnaca i gabka nie jestes w stanie nic zrobic szybie *jest zwyczajnie w swiecie za twarda, poza jej wyczyszczeniem.

Glinka tez moze byc, ale przewaznie do lakieru ludzie uzywaja miekkich glinek, zeby nie narobic szkod na lakierze. Taka glinka na szkle nie wszystko zbierze, tu by sie przydala twarda glinka.

Najwidoczniej źle się zrozumieliśmy. Po prostu istnieje obawa, że ktoś niekoniecznie w temacie obeznany, zrobi sobie z przedniej szyby soczewkę po polerce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że z tymi soczewkami na szybie to przesada. Ile materiału musiałby ktoś ściąć żeby na szybie były jakieś zniekształcenia?

Patrząc na powierzchnie i grubość szyby samochodowej pomyślcie logicznie - jak wygląda w przekroju soczewka czy szkło od okularów.

Ja szyby polerowałem cerum niejednokrotnie i nigdy nie widać było żadnych zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie też mam w planach taki zabieg, a czym polerowałeś w sensie jakim padem... napisz coś więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez szydery .....:polew: ale

Co to jest IPA ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkohol izopropylowy, a co to jest google :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...