Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niewidzialna wycieraczka - problem z mażącymi wycieraczkami


iras_gda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam na szybie preparat hydrofobowy. Nałożony ze 2 miesiące temu. Cały czas działa. Jadąc powyżej 100 km/h praktycznie nie trzeba używać wycieraczek. Woda ładnie spływa.

Pratycznie od samego początku aplikacji powłoki jest problem z mażącymi wycieraczkami. Podczas jazdy mokrymi ulicami lub stosowaniu płynu do spryskiwaczy wycieraczki pozostawiają cienką warstwę na szybie. W nocy jest to trochę uporczywe. Tak jakby mgła.

Niestety nie wiem jaki preparat został nałożony, ale trzyma się póki co na szybie, przy dużych prędkościach i obfitych opadach działa dobrze.

Czy jest to problem preparatu? Czy te środki tak po prostu mają, że przy stosowaniu wycieraczek pozostawiają mgiełkę?

Jaką powłokę moglibyście polecić, który wytrzymałaby kilka miesięcy na przedniej szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest kilka, moze byc to wina miedzy innymi powloki.

Proponuje przemyc szybe IPA i zalozyc nowe piora - na 90% rozwiaze to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przednią szybę nie nakłada się żadnych syfonów bo przy deszczu a jeszcze bardziej przy deszczu w nocy nic nie będzie widać i nie pomogą nawet najlepsze wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy IPA usunie powłokę? :)

powłoki IPA nie usunie, jest to takie cudo że musi sie wytrzeć, tylko polerowanie jest w stanie usunąć powłokę. Swego czasu testowałem czy coś ruszy NW nie znalazłem żadnego środka który by choć trochę osłabił jej działanie. Teraz w moim aucie poległą po dwóch miesiącach ale nie wiem czy do mrozu, soli czy wypsikania na nią 4l płynu z lidla + 0.5 denaturatu, bo nawet on nie pomagał i za***isty płyn zamarzał już w okolicach -8

Na przednią szybę nie nakłada się żadnych syfonów bo przy deszczu a jeszcze bardziej przy deszczu w nocy nic nie będzie widać i nie pomogą nawet najlepsze wycieraczki.

Ciekawą ciekawostkę kolego próbujesz nam tu przekazać :grin::grin::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy IPA usunie powłokę? :)

powłoki IPA nie usunie, jest to takie cudo że musi sie wytrzeć, tylko polerowanie jest w stanie usunąć powłokę. Swego czasu testowałem czy coś ruszy NW nie znalazłem żadnego środka który by choć trochę osłabił jej działanie. Teraz w moim aucie poległą po dwóch miesiącach ale nie wiem czy do mrozu, soli czy wypsikania na nią 4l płynu z lidla + 0.5 denaturatu, bo nawet on nie pomagał i za***isty płyn zamarzał już w okolicach -8

Na przednią szybę nie nakłada się żadnych syfonów bo przy deszczu a jeszcze bardziej przy deszczu w nocy nic nie będzie widać i nie pomogą nawet najlepsze wycieraczki.

Ciekawą ciekawostkę kolego próbujesz nam tu przekazać :grin::grin::grin::grin::grin:

To żadna ciekawostka to oczywistość i dlatego dziwi mnie polew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jacek70 ma racje, zadnych syfonow na przednia szybe nie kladziemy. gusiak11 chcial jednak zauwazyc, ze dobra NW robi robote i poprawia bezpieczenstwo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie! Na kazdym ze swoich aut mam NW i nie wyobrazam sobie jazdy bez NW.

Odradzam stosowanie syfonow czyli dajmy na to NW niewiadomego pochodzenia.

Najtansza dzialajaca to RainX. W Kauflandzie mozna kupic w cenie 6-12 zeta zalezy od lokalizacji, ten sam RainX jest w CarSpa za 75zeta:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Rain x i wiem że wszystko hula jak jest świeżo nałożona a wycieraczki mam już trzeci sezon, może źle aplikujesz

---------- Post dopisany at 17:38 ---------- Poprzedni post napisany at 17:37 ----------

Może masz pióra brudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej niewidzialnej wycieraczki :D zreszta jak w temacie.a tak swoja droga ciezko sie tego pozbyc najpierw prubowalem perchydrolem ale zwatpilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca jest na aucie od momentu zakupu takie jakby tłustawe cuś, woda nieźle spływa auto ma niedługo ale po przetarciu widać że zostaje mgiełka, wycieraczki ma ori mitsu (outlander) ja z kolei mam sonaxa NW i od zawsze używam i mi tam pasi i nic nie maże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nikomu nie przeszkadza, ojca autem nie jeżdżę - a jak jeżdżę to szybko się przyzwyczajam, zauważyłem to w nocy bo w dzień tego nie widać wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę.

Oglądałem dziś w Feuvert RainX i pewnie niebawem się zaopatrzę - stosujecie NW tylko na przednią szybę czy boczne i tylną również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jesli uzywasz plynu do mycia z alko nie ma takiej potrzeby.

Warto przed aplikacja i myciem oczyscic ja twardym padem i pasta tnzaca albo jeszcze lepiej dedykowanym srodkiem do tego celu - to zabieg adekwatny do glinkowania lakieru i dziala podobnie. Pomoga zwiazac sie NW ze szklem oraz polepsza jej dzialanie poprzez oczyszczenia szyby, dzieki czemu jest idealnie gladka.

Oczywiscie pozniej dokladne mycie, IPA i aplikacja NW warto 2-3 warstwy nalozyc.

Jak NW slabnie "zapycha sie" podobnie jak woski, dokladne umycie szyby IPA postawi NW na nogi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...