Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie zawieszenie gwintowane polecacie ? Opinie


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nowy AP w golfie przejechal ~1000km i zaczal trzeszczec/skrzypiec, polecial na reklamacje, ktora ciągla sie 3 miesiace, pozniej gwint polecial do DE i dopiero tam uznali, wymienili wklady i narazie juz z poltora roku jezdzi bez nie pokojacych dzwiekow. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie czy na zawieszeniu gwintowanym normalne jest to ze auto zachowuje sie jak zabka na poprzecznych nierownosciach przynajmniej ja skacze w fotelu (nawet nie chce myslec co bedzie sei dzialo z pasazerami na tylniej kanapie:D)...

Jest to moje pierwsze zawieszenie gwintowane i nie wiem czy to jest normalne? To że jest twardo to się spodziewałem ale to podskakiwanie jest bardzo irytujące, jadąc w trasę ekspresowa droga czy autostrada dramat. Zawieszenie to bilstein b14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam gwint oettinger technik GmbH. Czy ktoś wie co to za gwint?może ktoś zainteresowany ?

A do czego ten gwint i ile pln sobie zyczysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam gwint oettinger technik GmbH. Czy ktoś wie co to za gwint?może ktoś zainteresowany ?

A do czego ten gwint i ile pln sobie zyczysz?

Gwint w b6 3.0 avant Q. A ile nie mam pojęcia , może 1be zamiana. Zależy mi by wyżej stało bo krawężniki są problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezdzi ktos b6 na gwincie AP i moze sie cos wypowiedziec na jego temat, no i najlepiej odniesc sie do jakiegos innego i miec porownanie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę b6 z założonym gwintem ap. Kupiłem ja jak była na dużej glebie. Praktycznie na każdym "policjancie" musiałem zwalniać do minimum by nie uderzyć podwoziem. Podnioslem ja o jakies 4cm i teraz jest bardzo dobrze. Twardość porównywalna z zawieszeniem fabrycznym 1BE.

Osobiście jednak gdybym miał kase wolałbym by siedziało oryginalne zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Koledzy jak już pisałem nabyłem używany gwint KW. Sprężynki wypiaskowane i pomalowane proszkowo, amorki wyczyszczone i zabezpieczone. We wtorek montaż na auto, teraz moje pytanie jak macie ustawione? Chciałbym żeby przód od podłoża do krawędzi rantu maił 62.5cm a tył 64cm. Czy będzie tak ok? chodzi mi szczególnie o przód. Dodam, że mam 18 z gumą 225 40 na feldze z ET 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili po podniesieniu od podłoża do rantu nadkola mam około 66 cm i jest w moim odczuciu bardzo dobrze.

Dzis na równej nawierzchni zmierzyłem czy po podniesieniu gwintu jest równo i wyszło tak (mierzone od podłoża do rantu nadkola):

Przód obie strony 65cm

Tył lewa strona 64 a prawa niecałe 64,5 cm - czy tak może być ?

Pytam bo cieżko z tylu było liczyć obroty bo strasznie ciężkie dojście.

Co o tym myślicie ?

Edytowane przez scOOtt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przód masz cholernie wysoko.Ja na sprężynach eibacha i s linowych amorkach mam 63 z przodu.Co do różnych wysokości to kwestia czy tak Ci odpowiada.mnie osobiście by to wkurzało że nie jest tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przód masz cholernie wysoko.Ja na sprężynach eibacha i s linowych amorkach mam 63 z przodu.Co do różnych wysokości to kwestia czy tak Ci odpowiada.mnie osobiście by to wkurzało że nie jest tak jak powinno być.

Przy zmianie kół doprowadzimy tył do "równości".

Jeśli chodzi o te 65 cm - przy 17" kołach prześwit między oponą a nadkolem jest praktycznie na 3 palce - jak dla mnie jest okej.

Wcześniej była taka gleba, że przy progach zwalniających musiałem zwalniać praktycznie do zera :facepalm::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy zmianie kół doprowadzimy tył do "równości".
Jeśli chodzi o te 65 cm - przy 17" kołach prześwit między oponą a nadkolem jest praktycznie na 3 palce - jak dla mnie jest okej.
Wcześniej była taka gleba, że przy progach zwalniających musiałem zwalniać praktycznie do zera

Jeśli Tobie odpowiada to ok :wink: U mnie właśnie się montuje gwint KW i przód ustawiam na 62.5 a tył na 64.co do twardości to jazdy próbne pokażą. . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nie dawna jezdze na Koni Sport (przód + tyl) w B5 i jest za***iście twardo w porownaniu do Weiteca ktorego wczesniej mialem ( sam przód ), ale nie przeszkadza mi to, w sumie to nawet lepiej ze przód sie mniej ugina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spasuje gwint z oski do quattro?

Powiem Ci tak, kupiłem gwint od ośki chociaż wszyscy pisali że do quattro nie będzie pasował. Założyłem i wszystko pasuje, mam sedana a gwint jest bilsteina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktos zamontowany z tej firmy gwint?chodzi mi o opinie czy warto brac i czy jest twardy ze szczeka odpadnie?

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-audi-a4-b6-b7-8e-00-07-i5822234359.html

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-audi-a4-b6-8e-00-fk-nowe-i5223190167.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...