[1.9 TDI PD] Jak sprawdzić działanie czujnika temp. cieczy chlodzącej G2/G62

adik1983

kawałek odnośnie czujnika patrz niżej, a całość tutaj: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

do przeprowadzenia niniejszej diagnostyki konieczne jest dokonanie pomiarów w grupach:

01-Engine: 007;

17-Instruments: 003.

pomiar dokonywany będzie dwuetapowo - na zupełnie zimnym silniku oraz na w pełni rozgrzanej jednostce napędowej.

1. pomiar na zimnym silnku*.

*najlepiej jest dokonać pomiar rano przed rozruchem silnika.

a. dokonujemy analizę grupy 007 w grupie 01-Engine - temperatury paliwa, powietrza oraz płynu chłodzącego [G62] powinny być zbliżone do siebie.

jeżeli temp. płynu chłodzącego odbiega od dwóch pozostałych - możliwe uszkodzenie czujnika G62.

temperatury należy zanotować.

b. dokonujemy analizę grupy 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - poznamy odczyt z czujnika G2.

wartość powinna być zbliżona do wartości z punktu 1a.

jeżeli jest różna przy założeniu, że temperatury z pkt. 1a są zbliżone do siebie - możliwe uszkodzenie czujnika G2.

kilka dni temu pytałem w aso to powiedzieli mi że kosztuje 107zł, na allegro sam widzisz jakie ceny mają te niby oryginały. Ja właśnie kupiłem na forum u tego gościa: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/czujniki-temperatury-wody-059919501a-309064/ a jak nie to popytaj, poproś o wycene sprzedawców w tym dziale Sprzedam - ogłoszenia komercyjne dla firm mimo wszystko wydaje mi się że forum to pewniejsze źródło niż allegro

ile moze kosztowac taki czujnik bo na allegro znalazłem niby oryginal za 45 zl

Nie kupuj tych pseudo oryginałów na aledrogo. Kolega kupił taki N75 i był gorszy niż stara używka.

• Pomoc techniczna 1

Kolego kupiłem czujnik na allegro niby oryginał za 38 z przesyłką.Po podpięciu oszukiwał na prawie 20 stopni.Zmówiłem w aso za 100zł przy wymianie porównałem i kropka w kropkę,numery logo audi kolor identyczne i ten z aso działa a za tamten po reklamacji kasę oddali.

Witam

Problem dokładnego sprawdzenia czujnika temperatury opisałem kiedyś na elektrodzie, więc wrzucę również tu moje doświadczenia. Chodziło o wysokie spalanie.

cytuję moją wypowiedź: "...miałem już kiedyś podobny problem w audi (AWX-ten sam silnik) i okazało się że nowy czujnik tez był walnięty (w jednym czujniku są dwa - jeden daje na kompa ("silnik"), drugi na zegary). Widzę ze masz vag-a, wiec zrób taki test - na zimnym silniku podepnij kompa, sprawdź jaką pokazuje temperaturę w silniku (Engine, w kilku blokach ją pokazuje), nie odpalaj, wejdź w instruments i poszukaj (nie pamiętam) w którymś bloku pokazuje temperaturę na zegary - powinny być zbieżne (w engine i instruments). Odpal auto i sprawdzaj co jakiś czas jaka pokazuje w engine, jaka w instruments - powinny być mniej więcej zbieżne, chociaż wiadomo, przejście z engine do instruments trochę trwa wiec może się zmienić w miedzy czasie, ale na pewno nieznacząco - w granicach błędu. Nagrzej go jak najmocniej, aż temperatury przestaną się zmieniać - jeśli będą równe ale poniżej 90C to myślę ze termostat, jeśli różne ale któraś osiągnie 90C to czujnik. No chyba ze obydwa czujniki padły, ale wtedy myślę ze będą rozbieżne pomiary nawet jeśli żaden nie pokaże 90C. U mnie na zegary pokazywał 90C, a na kompa ("silnik") dawał max 76C - efekt - spalanie o prawie litr więcej. Jeśli chcesz jeszcze dokładniej zbadać czujnik to zdemontuj go, zrób przedłużki kabli od czujnika do kostki, zanurz główkę czujnika w wodzie i termometr najlepiej spirytusowy obok niego. Podepnij vag-a i zrób dwa pomiary - najpierw odpal obserwację w instruments, podgrzewaj wodę i obserwuj co pokazuje termometr i vag, a pózniej taki sam pomiar tylko w engine, ja tak zrobiłem i dowiedziałem się wszystkiego o swoim czujniku:)"

Miłej zabawy :)

A przedłużka przydaje mi się do dziś:)

Muszę wymienić czujnik G62/G2. Trochę poczytałem i wnioskuję aby używki sobie darować. Pytanko, czy ktoś na forum tym handluje czy od razu kierować się do ASO?

Bierz ORI, @m1chal pracuje w ASO, napisz zrobi Ci dobrą cenę.

Ja jeszcze biorę pod uwagę termostat i czujniki z behra...

Ori czujki są firmy ELTH

Panowie mam takie wartosci na zimnym silniku , dodam ze temperatura podczas jazdy potrafi spasc do 80 stopni

chyba czujnik walniety , prosze o ocene