Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż podświetlenia klamek zewnętrznych


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to działa tak samo jak lusterka, że jak są złożone to się nie będzie świeciło (bo widzę, że jest to w to samo miejsce podpięte i teraz nie wiem) - czy to jest podłączane w inne miejsce i normalnie współpracuje Coming Home/Leaving Home niezależnie od złożonych elektrycznie lusterek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o klamkach nie lusterkach :wink:

Dziala to z Coming Home/Leaving Home .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @ciubas ma rację - oświetlenie zewnętrzne montowane w obudowach lusterek gaśnie w momencie kiedy lusterka się składają. Jeśli oświetlenie w klamkach podepniemy w te same piny w sterowniku, to na logikę też będzie gasło. Czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie , ale ja tego nie testowałem z lusterkami składanymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło, mam składane lusterka i chciałem to zamontować ale widzę ten sam problem właśnie. Wiec wchodzę na ten temat mając nadzieję że tutaj tak nie będzie a jednak to samo :-(

Ktoś ma pomysł jak i gdzie można to podłączyć żeby działało niezależne? Bo do świateł drzwi tez nie możemy, bo dopiero po otwarciu by świeciły, do tylu czy ledow tez nie bo by świeciło cały czas. Bardzo zależy mi na tym oświetleniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka podsufitki? Światło zapala się po otwarciu auta z pilota, gaśnie po odpaleniu silnika, zapala się ponownie po zgaszeniu i gaśnie samoczynnie po zamknięciu auta. Hmm? :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie, nie trzeba nic kodować, gdy podłączamy to odpowiednio to przy 0 nie będzie działać a przy auto tak jak opisałeś tylko gdy włączysz ręcznie na 1 to też będą świecić :-)

Chyba ze tam idą inaczej, że idzie napięcie od komputera i podsufitka ma 3 kable: stałe napięcie, od koputera oraz minus. Ale to chyba było by zbyt pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie, nie trzeba nic kodować, gdy podłączamy to odpowiednio to przy 0 nie będzie działać a przy auto tak jak opisałeś tylko gdy włączysz ręcznie na 1 to też będą świecić :-)

Chyba ze tam idą inaczej, że idzie napięcie od komputera i podsufitka ma 3 kable: stałe napięcie, od koputera oraz minus. Ale to chyba było by zbyt pięknie...

Tam jest trochę więcej kabli niż 3 ;) Ale na pewno kabel z napięciem od sterownika idzie oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo po otwarciu drzwi z pilota zapalają się lampki ostrzegawcze w drzwiach i gasną po włączeniu stacyjki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to podświetlenie aby działało dopiero jak otwiera się drzwi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to podświetlenie aby działało dopiero jak otwiera się drzwi :-P

Ale wszystkie lampki ostrzegawcze podobno zapalają się po otwarciu auta z pilota :whistling: zresztą sprawdzę to dziś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie gasną przecież po zapaleniu silnika tylko reagują po zamknięciu i otwarciu drzwi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie wiem, mixed emotions ....

nie wyglada troche jak choinka ?

ma ktos jakies foto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie wiem, mixed emotions ....

nie wyglada troche jak choinka ?

ma ktos jakies foto ?

przyłączam się do pytania. Też jestem zainteresowany ale nigdzie nie ma pokazanego efektu (w internecie). Jak wrażenia bo jedno zdjęcie jest (ale czy mocno oświetla czy widać że cos wystaje z pod klamki, czy przy chwytaniu klamki czuć to itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uzupełnię, a może czysta oczywistość, ale bardziej w kontekście demontażu klamki (wymieniałem czujniki i trochę się z jedną klamką pomęczyłem) śrubkę którą odkręcamy (torx) jak wiadomo wciska się do środka, aby była możliwość wyjęcia klamki. Gdy już wciśniemy ją to proponuję pociągnąć za klamkę na maxa i jeszcze raz docisnąć tą śrubkę. Chodzi o to, że śruba którą odkręcamy nie tylko pozwala wyjąć klamkę, ale również rygluje zamek co daje nam możliwość z powrotem złożyć całość do kupy (ja jakimś sposobem przy wymianie czujników dotykowych nie zaryglowałem jednego zamka - pasażera - i trochę się pomęczyłem o co chodzi i dlaczego nie mogę włożyć rączki do drzwi aby zmontować wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie - lampki czerwona i podświetlenia w drzwiach białe światło pod drzwiami świeci TYLKO jak się otworzy drzwi - można to zaobserwować w środku samochodu - jak ruszyć klamkę to nawet w środku widać to czerwone światło bo tak się kończy tapicerka.

Ktoś się w końcu z tym pobawił ze składanymi lusterkami aby to fajnie działało? Bo dalej mi się bardzo marzy ta funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie wiem czy widziałeś mój post na Troop, ale planuję podłączyć podświetlenie klamek podobne do Twojego. Zastanawiam się tylko czy stery w tylnych drzwiach też odsłużą takie lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...