Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy wtryskowej - demontaż przodu?


bajowsado

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, da się wymienić pompę wtryskową bez demontażu przodu? To znaczy ustawić rozrząd tak kręcąc kołem by blokada wskoczyła na otwór w pompie, silnik oznaczyć na cechy czy tam też zablokować i ja wymienić? Mam okazje nabyć tanio pompę i chciałbym ją sprawdzić bo mam czas na zwrot do 2 dni, założyłbym do siebie i w ten sposób przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja wymieniłem pompę wtryskową bez rozpinania przodu. Zapłon blokujesz w starej pompie poprzez koło pasowe pompy wiertłem fi 7. Otwór w kole pasowym pompy i obudowie pompy. Zaznaczasz punkt na prawym wałku i kole od pomy, są razem skręcone. Dalej najlepiej jak byś dorobił klucz , wydaje mi sie, że 18 nasadową bardzo krótką ale z długim ramieniem (musi być pod kątem prostym). Tym kluczem luzujesz napinacz paska zębatego napędu pompy. Dalej odkręcasz przewody wysokiego ciśnienia i trzy śruby które trzymają pompę. Montaż w kolejności odwrotnej. Trzeba też zablokować wiertłem fi 7 koło pasowe pompy i uważać żeby się pokryły wcześniej zaznaczone znaki na prawym kole wałka rozrządu i kole napędu pompy wtryskowej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie jak się nie pokryją to pikuś, bo ustawię sobie na vagu kąt wtrysku. Tylko powiedz mi jak zluzuję napinacz to jak się go napina, mało miejsca jest i czy nie będzie mi się później obracać śruba za napinaczem. No i w pompie muszę odkręcić najpierw te większe koło przed paskiem, na imbusach bodajże, nie?

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

A i najważniejsze, immo u mnie nie ma w sterowniku pompy z tego co mi wiadomo. Teraz pytanie co do numerów pomp, nie muszą się zgadzać, prawda? Ew, sterownik mogę z mojej starej przełożyć?

tak na marginesie, moją zmieniam bo już dawke startową mam ustawioną na 33768 a ten dalej ma problem z odpaleniem, więc pewnie pompa lada dzień wyzionie ducha, a dobiłem ją ja latem jak przez uszkodzony czujnik w baku jechałem na oparach z zapowietrzającą się pompą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie musze Cie zmartwić ze numery pomp musza być takie same(tj. dedykowane do twojego modelu)np: do BDG pasuje pompa o oznaczeniu 106K i 106M . musisz to sprawdzic w etce co jest u Ciebie. Ewentualnie musisz zmienić wszystko razem pompe wtryski i ecu i wtedy to zagada.

a swoją drogą to dziwie sie ze nie masz pewnosci czy to pompa a od niej zaczynasz:slina::slina:

wrzuc logi 001, 013, 014 004 oraz 004BS. może ktoś jeszcze coś napisze. równie dobrze mogą to być wtryskiwacze... no ale widze ze cie stać zeby zmienic pół auta nie mając pewnosci co jest uszkodzone...

pzdr

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet przekładając bebechy (elektronikę pompy) nie zagada? Inne ciśnienie paliwa też ma?

Zaczynam od pompy tylko dlatego, że przy okazji chcę sprawdzić tę co kupiłem. Nabyłem bardzo tanio na aukcji z ebaya, że warto sprawdzić co i jak. Logi miałem robione, no i ktoś mi tam pisał że pompa słabiutka. Co do wtrysków to auto w ogóle nie kopci ani nic, no jedynie przy odpaleniu puści bąka, ale wiadomo dawka syberyjska ustawiona i trzeba kręcić z 4 sek by zapaliła. Moc także jest według mnie okej, jeździłem benzyniakiem 150km i w porównaniu twierdzę, że audi lepiej idzie. Do AFB ma być oznaczenie 106 DX tak i tylko takie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie do tego potrzebny specjalny klucz, o którym pisałem. Tylko luzujesz nakrętkę napinacza i nic więcej. Po założeniu napinasz napinaczem i dokręcasz nakrętkę.

A co do numerów pompy to rzeczywiście muszą się zgadzać z oryginałem bo inaczej nic z tego nie będzie.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem . Albo zmieniasz pompe na taką samą(z tym samym oznaczeniem) albo zmieniasz wszystko - pompa wtryski i ecu od tego samego dawcy...

wg etki ma to być oznaczenie DX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia litera też ma znaczenie? Podobno ona oznacza czy pompa była regenerowana czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do napinacza potrzebny jest ''fajkowy'' 22 z cienkimi sciankami i imbus w srodek żeby napinać,., 6 lub 7 mm, napinasz żeby strzałka była posrodku prawego kąta prostego,.

lub któtka nasadka 22 i przyspawać dźwignię,.

pompa musi być taka sama, nowsze od B6 mają immo w sobie trzeba kodowac

---------- Post dopisany at 23:55 ---------- Poprzedni post napisany at 23:54 ----------

pompa z x to pompa nowa kupiona w serwisie jako część zamienna,. może być bez x,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wymianie pompy, mimo że tamta działała miała oznaczenie 106 CX ;o a ta co zamontowałem 106D oczywiście odpalił, chodzi ładnie. Mam jedynie wrażenie, że inaczej zmienia biegi. No, ale to może tylko złudzenie.

Wychodzi na to, że miałem pompę od AKN co mnie troszkę dziwi. oznaczenie D może być w automacie, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trzy dni po wymianie auto pierwszy raz odwaliło maniane. Rano nie odpalilo, zapowietrzył się kompletnie. Odpowietrzyłem, pojechałem do pracy i po 8 godzinach, zero... Nie odpalił, odpowietrzyłem, wsadziłem bańke 10l ropy i zaraz przed filtrem, widziałem jak zasysa potężne ilości powietrza, ale tylko podczas gazowania tak 3tyś obr, a dokładniej jak z nich schodzi. Wymieniłem więc przewody za filtrem do pompy, dokręciłem mocniej króćce paliwowe, no i odpaliłem, po dojechaniu do domu powietrza nie ma, zobaczymy jak rano odpali. Dodam, że po 3 czy 4h odpalała normalnie, ale po 8 już zero...

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

Dlatego też obstawiałem uszkodzony przewód na łączeniu między gumowym a plastikowym przeźroczystym. Filtr niby nowy bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie z innej beczki posiadam  A4 AKE 2001r Quattro Manual czy jest możliwość zmiany pompy na BAU 2004 Passat Automat ??? nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi z góry dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...