Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa podświetlanie klamek wewnątrz


radio22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie piszę że szukałem tego tematu na forum ale nie znalazłem więc zakładam wątek jeśli był już taki temat to przepraszam.

Posiadam auto audi B6 już ponad rok ale dopiero teraz zauważyłem że mam podświetlane klamki wewnątrz problem jest w tym że podświetlenie nie działa i nie wiem jak zlokalizować tą przyczynę. Może jest jakiś bezpiecznik od tych klamek ?

Prosiłbym o wszelką pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz cały pakiet światło czy tylko podświetlane klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam pełny pakiet oświetlenia wnętrza. Podświetlane kratki nawiewów pełne podświetlenie na nogi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działało kiedykolwiek? Może masz tylko klamki a instalacji do nich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działało kiedykolwiek? Może masz tylko klamki a instalacji do nich brak.

Auto mam już około roku ale dopiero teraz zauważyłem podświetlane klamki podczas wymiany blendy od głośnika. A jeśli chodzi o instalacje podświetlania klamek to jest kompletna razem z żaróweczką.

Jak wymieniałem blende od głośnika to musiałem zdjąć cały boczek i jak oglądałem to cała instalacja jest ori fabryka.

Tylko nie mam pojęcia dlaczego te podświetlenie nie działa może ktoś wie co jest tego przyczyną ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a świeci ci podświetlenie w boczku czerwone i białe? od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od przeglądniecia bezpieczników, chociaz twierdzisz,że reszta świeci hmmm.. .

obczaj te bezpieczniki, jak nie znajdziesz tam nic to moze jakas przerwa w kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa kablu mało prawdopodobna bo z tego co zrozumiałem nie działa żadne z 4 podświetleń klamek. O ile wiem podświetlenie przednich klamek podłączone jest do sterowników w przednich drzwiach, w tylnych jeżeli są elektryczne szyby jest tak samo.

Jeżeli nie ma szyb elektrycznych z tyłu to podświetlenie klamek podłączone jest do sterownika zegarów, wtedy w przypadku uszkodzenia kabla mogło by nie działać podświetlenie klamek z tyłu ale przód by działał bo sterowniki w drzwiach dostają sygnał po Can. Jeżeli Can by był uszkodzony to nie działało by więcej rzeczy (inne podświetlenie, szyby, zamki)

Więc raczej uszkodzenie jednego przewodu nie spowodowało by braku podświetlania wszystkich 4 klamek chyba że ktoś coś rezał i jest inaczej podłączone niż fabrycznie. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi ale wydaje mi się że jest tak jak napisałem.

W tym wątku są schematy podłączenia w drzwiach tylnych w wersji na korbę i w wersji z elektr. szybami

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b7-montaz-licht-pakietu-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-drzwiach-143493/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ma bezpiecznika tylko od klamek musiało by nie działać więcej rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez sie nad tym zastanawialem, w sumie jakby pod każdą jedną rzecz miałby byc osobny bezpiecznik to uhh uzbierałoby sie tego troszke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że warto przenieść ten wątek do działu układ elektryczny bo chyba tam powinno być jego miejsce. Może tam znajdzie się ktoś z większą wiedzą na temat podłączenia elektrycznego podświetlanych klamek.

Chyba któryś z moderatorów może to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wreszcie znalazłem przyczynę braku podświetlanych klamek w boczkach drzwi.

Problemem okazał się nie wciśnięty do końca bezpiecznik odpowiadający za podświetlenie wnętrza i efektem tego był brak podświetlanych klamek po dociśnięciu bezpiecznika podświetlenie klamek wróciło:banan:

Jak komuś nie świecą klamki to radzę sprawdzić bezpiecznik od podświetlenia wnętrza mi pomogło:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wreszcie znalazłem przyczynę braku podświetlanych klamek w boczkach drzwi.

Problemem okazał się nie wciśnięty do końca bezpiecznik odpowiadający za podświetlenie wnętrza i efektem tego był brak podświetlanych klamek po dociśnięciu bezpiecznika podświetlenie klamek wróciło:banan:

Jak komuś nie świecą klamki to radzę sprawdzić bezpiecznik od podświetlenia wnętrza mi pomogło:wink:

i nie świeciły Ci tylko klamki czy reszta oświetlenie też??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wreszcie znalazłem przyczynę braku podświetlanych klamek w boczkach drzwi.

Problemem okazał się nie wciśnięty do końca bezpiecznik odpowiadający za podświetlenie wnętrza i efektem tego był brak podświetlanych klamek po dociśnięciu bezpiecznika podświetlenie klamek wróciło:banan:

Jak komuś nie świecą klamki to radzę sprawdzić bezpiecznik od podświetlenia wnętrza mi pomogło:wink:

i nie świeciły Ci tylko klamki czy reszta oświetlenie też??

Nie było tylko podświetlenia klamek a reszta oświetlenia działała.

Po dociśnięciu bezpiecznika wszystko wróciło do normy i oświetlenie klamek wróciło:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyszło na moje:)

No faktycznie, zwracam honor :hi:

ale cały czas się zastanawiam jak to możliwe że nie dociśnięty bezpiecznik spowodował że nie świeciły tylko klamki a reszta działała???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt jest to dziwne zgadzam sie z Tobą:wink:

grunt,że koledze radio22 sie problem rozwiązał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...