Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] EGR czy N18 ?


yongus

Rekomendowane odpowiedzi

Doby wieczor

Szukam rozwiazania swojego problemu, dodam i nadniemie ze przeszukuje posty od kilku dni i czytam informacje i nie moge znalesc jego rozwiazania.

Audi A4 Avant 2002 rok, slinik AWX 1.9 TDI 131 PS

Problem wyglada tak. Auto zapala normlanie od cykniecia, po czym po paru sekundach gasnie,

Sprawdzone na kompie byl blad od Czujnik ciśnienia doładowania, nie pamietam dokladnie kodu bledu. Wymienony

Auto odbieram od mechanika jedynka ok 2 ok i zaraz tryb awaryjny brak mocy.

Mechanik zglupial ja tez, zauwazylem ze po zdjeciu przewodu z EGR auto normalnie chodzi, po zalozeniu spowrotem za chwile gasnie. Nie mam aktualnie mozlowsci zrobienia jakichkolwiek logow. Zastanawiam sie czy to EGR czy zawor sterujacy nim, dodam ze podcisnienie jest na wezyku bo ladnie zasysa. Podcisnienie ma na nim byc caly czas?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przewód z egr czy z klapy gaszacej sciagasz?

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z EGR ;) nadmienilem ze czytalem duzo i chyba nie mam problemu z rozrozniem ich.

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:31 ----------

Jutro dla pewnosci przejze caly dolot czy nie bierze bokiem gdzies powietrza, jakis czas temu robilem rozrzad ale to chyba nie powinno miec wplywu bo na nim przejechalem juz ponad 2000 km, Chyba ze wlasnie cos sie obluzowalo po wymianie bo o ile wiem caly przod mechanior musial zdjac do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Egr nie powinno cały czas iść podciśnienie. On powinien przy zmianie obrotów się zamknąć. Jak cały czas masz podciśnienie to albo wężyk pozamieniane albo ktoś wtyczki nie włożył w n18.

utese5a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze n18 mógł umrzeć jest możliwe. Wbrew pozorom te zawory nie są wieczne. Są dość delikatne i wrażliwe a warunki pracy są takie sobie, to powietrze i instalacji rożne jest, czasem wilgoć itp. Jak auto ma ponad 10 lat to takie rzeczy jak cala podcisnieniowka powinna pleciec do kosza.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche przegladalem auto, zauwazylem ze EGR wyglada jak nowy, moze byl wymieniany, mam auto kilka miesiecy, przewod do EGR tez jest nowy. Zawor EGR wysowa sie jak podlacze przewod, prawdzalem to przez lusterko na zdjetej rurze od IC, Wiec wskazuje wszystko na N18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc doswiadczonych . Wyczysciłem egr zgodnie z opisem w działe Warsztat Zrób to Sam po przejechaniu 10 km zaswieciła sie kontrolka silnika. pojechałem na komputer okazało sie ze cos z mieszanką spalin czyli egr wykasował nastepnego dnia przejechałem 30 km to samo pojechałem na komputer EGR czy cos zle zrobiłem czyszczac ten EGR dodam ze auto nie zamula jezdzi naprawde dobrze. poradzcie cos czy mam wymienic egr na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc doswiadczonych . Wyczysciłem egr zgodnie z opisem w działe Warsztat Zrób to Sam po przejechaniu 10 km zaswieciła sie kontrolka silnika. pojechałem na komputer okazało sie ze cos z mieszanką spalin czyli egr wykasował nastepnego dnia przejechałem 30 km to samo pojechałem na komputer EGR czy cos zle zrobiłem czyszczac ten EGR dodam ze auto nie zamula jezdzi naprawde dobrze. poradzcie cos czy mam wymienic egr na nowy.

Mam to samo-kod p0401 audi a4 b6 quattro 1.9tdi avf 130km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj, czy wszystko ok poskładane, ew czy sie otwiera jak jest podane podciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil bo to wielo pomaga w radach (rocznik zapewne 03 lub 04). Zaloguj grupe 03 w BS i wklej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil bo nie wiadomo nawet jaki rocznik auta.

A np. do roku 2003 można zaslepic egr i na wieki spokój za 30zł.

Kupując nowy 370 i około 3 lata spokoju.[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...