Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż dodatkowego subwoofera


byradzio

Rekomendowane odpowiedzi

jutro będę wiedział jaki to wzmacniacz jak zobaczę go na własne oczy:-)

no i zamieniłem te 2 kableki

i efekt jest chodź słyszę go raczej przy głośniejszym słuchaniu muzyki.

a u mnie na wzmacniacz jest napis harman, myślałem że będzie pisać Nokia.......

panowie jak bym założył te sub i wzmacniacz od bose to pasowało by też wymienić głośniki w tylnich drzwiach?

wymienić na jakieś magnaty lub gms-y bo takie mam z przodu czy zostawić standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


panowie jak bym założył te sub i wzmacniacz od bose to pasowało by też wymienić głośniki w tylnich drzwiach?

...raczej by wypadało i to na głośniki Bose. Podejrzewam że już ten efekt by cię zadowolił. Ja u siebie zmieniłem suba i tył i ogromna różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kondensatory? gdzie one się znajdują?

a po przełożeniu kabelków słyszę efekt większego basu ale jest to spowodowane że z tylnego suba i głośników więcej wychodzi niskich tonów.

ktoś pisać że po tej operacji to z suba na podszybiu będzie wychodziło więcej basu. u mnie odczucia są inne. raczej nie odczucia tylko wyrazie słyszę różnice. zawsze mnie dziwiło czemu z tyłu ten w bagażniku sub tak cicho gra, myślałem już że jest spalony a po przełożeniu kabli gra o wiele głośniej.

mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś próbował odwrócić bieguny przy głośniku basowym pod szybą z przodu auta? może i po tej zmianie będzie efekt na plus:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale nie mogę się powstrzymać.

Czy koleżanka/kolega patrycja92 słyszał o dużych literach, którymi zaczyna się nowe zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power-Kris zmieniłem fazy u siebie ( oryginalny Bose ) szczerze nie czuje róznicy a nawet powiedzialbym że jest troszke gorzej , najwidoczniej w bose odwrócenie wtyczki nie pomaga ale dzieki za pomysł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małyszdj odgrzeje kotleta i jak zamontowałeś ten głośnik :P ? osobiście polecam bo też mi tego basuu z dołu brakuje :) z tyły jak sie siedzi to fabryczne bose ładnie łupie jak dobra tuba ale u kierowcy trochee braki , mimo wszystko radze odzielny wzmaczniacz oraz taki zestaw http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/54/03/13/32/5403133212 bagażnik w pełni funkcjnalny i uwierz bedziesz zadowolony z jednejj strony seryjny sub z drugiej cos takiego :P na alledrogo są takie zabudowy , ważne żeby glośnik był wyliczony pod zabuowe zamknietą .

Niestety jeszcze nie zamontowałem nic. Ostatnio zacząłem nową prace i teraz brak czasu na cokolwiek. Poza tym dziecko w drodze :) więc inne wydatki teraz mam i chyba się to przesunie w czasie. :( Z tą zamianą kabli to już zrobiłem jak auto kupiłem bo mi to nie grało jak należy. Myślałem że to tylko u mnie taki błąd fabryczny a tu wychodzi na to że każdy kto ma Harmana tak ma. Musze jeszcze sprawdzić tynie głośniki bo jak gra sam tył z subwooferem to jest fatalnie. Dwa same przednie grają o niebo lepiej. Audi trochę namieszało z tym swoim "Audi Sound System".

Dostałem w spadku po Borze głośniki Hertz dcx 165. Warto je montować w przednie drzwi zamiast oryginalnych trzynastek? No i w ogóle czy się zmieszczą bo są to głośniki dwudrożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem u siebie pod wzmacniacz Magnat rave300 plus, mase i remote czyli biały kabelek. Gdzie wpiąć kable sygnał z radia i masa sygnału z radia, są to trzy kabelki ale nie wiem gdzie je podpiąć pod wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarabiasz dwie końcówki rca na na tych kablach, jeden masowy rozdzielasz dwa i masz wtedy 2 pary sygnału i masy :-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy troszkę odświeżę temat.

Mam B6 w sedanie z 2004r. Już nie ori radio tylko inne ( wiadomo adapter na tył aktywny)

Również chcę skrzynie dorzucić bo strasznie trzęsie półką przy oryginalnym a mam taki zestawik z b5.

Ściszając bass na zero jest ok ale to nie słuchawki....

Rozumiem że +12 jednym progiem od pasażera , masa do nadwozia. Remote z kostki z bagażnika.

Nie jestem pewny co do sygnału. Czy ciągnąć rca od radia drugim progiem skoro w bagażniku i tak jest już sygnał ? Tylko nie wiem jak połączyć RCA z kostką ? Nie wiem uciąć końcówki ? Wiem że masa to pierścień a bolec to sygnał.

Ja bym to zrobił tak źe uciął bym końcówki i do kostki po lewej stronie do tych trzech pinów Sygnał masa sygnał bym przymocował tzw lewy sygnał masa z obu rca i prawy sygnał? Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem....

A i jescze takie pytanko. Bo szkoda mi ciąć 5 m rca ektanowanego. Może być zwykły rca? Na ten odcinek? Ew owinąć srebrną taśmą.

Edytowane przez Jaco90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyjście RCA w radiu to ciągnij kabel, przez adapter masz konwertowany sygnał a tak będziesz miał bezpośrednio z radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. i też sterowanie samym wzmakiem (skrzynią ) by nie działało.... Czyli jednym progiem zasilanie drugą sygnałowe. Bo inaczej będzie zakłócać tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej ;) Razem by mogło nie być zakłóceń ale to loteria, a oddzielnie to masz pewność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz napisane w pierwszym poście 1,3 sygnał 2 masa sygnału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, ma ktoś może jeszcze zdjęcia z tematu? bo wyparowały, a byłby mi bardzo przydatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...