Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż dodatkowego subwoofera


byradzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio chciałem zamontować do swojej b6 Avant dodatkowy subwoofer ponieważ stał w garażu nie używany z poprzedniego samochodu.

Pierwszy problem jaki napotkałem to poprowadzenie przewodu zasilającego do bagażnika, w internecie nie mogłem nigdzie znaleźć którędy przeprowadzić go z pod maski do kabiny. W końcu po poszukiwaniach znalazłem, mianowicie pod filtrem powietrza była zaślepka która po wyciągnięciu dawała otwór do kabiny

W środku trzeba zdemontować schowek i można zobaczyć ten przewód za rurkami od klimy, troszkę na lewo i do góry od nawiewu za schowkiem (niestety nie udało mi się tam wykonać w miarę dobrego zdjęcia). Potem można już prowadzić przewód aż do bagażnika pod plastikami na progach.

Kolejna rzecz to wyprowadzenie potrzebnych kabli czyli sygnał i remote. Tego też nie mogłem znaleźć więc sam pomierzyłem i oto efekt

u mnie bardzo cienkie przewody na pinach

1 i 3 - żółty i zielony sygnał +

2 - podwójny brązowy masa sygnału

biały przewód Remote

pinout wzmacniacz audi a4 b6.jpg

a masa jest wyprowadzona ze śruby przy oryginalnym subie (lub innego dowolnego miejsca z masą)

efekt końcowy

 

Mam nadzieję że komuś się przyda ;)

Edytowane przez byradzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, że komuś moze sie to przydac:)

Choc powiem Ci, że z doświadczenia wiem jak to jest wsadzic dodatkowy subwoofer do bagażnika, wspomnisz moje słowa,że zaczną Ci zgrzypiec plastiki:kwasny:

Objeździsz jeden sezon i to wyrzucisz, no chyba że słuchasz muzyki z delikatnie podkręconym basem w co wątpie bo jaki to ma sens dawac dodatkowego suba:grin:

Ale mimo wszystko duży plus:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa pod śrubę średni pomysł przy małym subie to może i ok a przy większych to nie polecam ja u siebie mam dane + i - pod akumulator i mam pewność że się nic nie stanie :)a kable żeby przeciągnąć to można za komputerem jest takie kółko i je się wyjmuje i tam jest elegancko do środka kabiny ja puściłem swoje kable jak idzie ori instalacja bo są za***iście grube i w progi nie wejdą:D także jak ktoś by miał jakieś pytania zapraszam przerobiłem ten temat w audicach także myślę że bd mógł pomóc gdyby ktoś chciał założyć car audio pod ori radyjko :) Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod śrubą jest wystarczająca masa żeby podpiąć nawet bardzo mocny zestaw ;) tylko wystarczy dla pewności zeszlifować wierzchnią warstwę nkarętki i mocowania dla pewności ;) a jeśli ktoś by chciał podłączyć aż tak mocny zestaw żeby potrzebna była masa prosto z aku to jeden aku nie wystarczy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w sumie tyle kabla porządnego przekroju kupić to też słabo ;p Najmocniejszy zestaw jaki był naraz u mnie tak podłączony miał ponad 2kW i śmigało bez problemu i żadnych spadków napięć przez masę nie było tylko trzeba porządne przewody dać ;) ja mam u siebie 2GA/12mm a to już (moim zdaniem) sporo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie występuje problem przy podłączeniu według tego schematu, mianowicie nie grają głśniki w tylnych drzwiach a sub jakby 1/3 mocy... zauważyłem że po odpięciu przewodów sygnałowych i ponownym podłaczniu działa ok.... jakieś pomysły ? bo już mnie to troche irytuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ci coś nie do końca dobrze łączyło i po odpięciu i podpięciu ustawia się w dobrej pozycji, posprawdzaj łącznia przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z systemem Bose taki sub ma sens? Nie słucham głośno, ale dołu mi brakuje. Do przodu zamiast midów szesnastek Bose włożyłem Hertze ESK na próbę i jest lepiej (głośniej/czyściej) ale to nie jest ten efekt którego oczekiwałem.

Nie wożę już wózka dla dzieci, więc może skrzynka by się zmieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem sam Wzmacniacz na bose, głośniki zostały ori ale bez tuby to i tak nie to samo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja w swoim Avancie mam Harmana. Chciałbym wzmocnić niskie tony i zejść niżej z dzwiękiem. Czy jak podłącze głośnik Hertz Energy ES 200 w skrzyni własnej roboty pod ori wzmacniacz Harman ten co mam już w samochodzie i odłączę ori subwoofer da radę ten wzmacniacz? Czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja w swoim Avancie mam Harmana. Chciałbym wzmocnić niskie tony i zejść niżej z dzwiękiem. Czy jak podłącze głośnik Hertz Energy ES 200 w skrzyni własnej roboty pod ori wzmacniacz Harman ten co mam już w samochodzie i odłączę ori subwoofer da radę ten wzmacniacz? Czy to ma sens?

Broń Boże takie rzeczy robić! Ten Wzmacniacz nie ma tyle mocy, albo byś spalił Wzmacniacz albo by to wogole nie ruszyło, ostatecznie jakiś cichy basik ale końcówka mocy za długo tak nie pozyje, trzeba oddzielny Wzmacniacz montować do takiego głośnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki głośnik o średnicy 20 cm pociągnie ten wzmacniacz? Poda ktoś jakiś przykład? Jakiś projekt skrzyni? Dodatkowy wzmacniacz nie wchodzi w grę. To wszystko ma być plug and play. Odpinam ori subwoofer podłączam skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie spieszy to w weekend 15-17 będę w domu to rozbiorę ten wzmak i sprawdzę jakiej mocy są końcówki, ale za wiele to bym nie oczekiwał, jak będzie 50 rms na sam sub to będę w szoku ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Nie śpieszy się. Poczekam. Jak już będziesz miał go rozebrany to sprawdź jakiej mocy są też końcówki na tylne głośniki w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ten Wzmacniacz nie ma tyle mocy, albo byś spalił Wzmacniacz albo by to wogole nie ruszyło

To pierwsze stwierdzenie nie jest prawdą. Od tego że wzmacniacz nie ma wystarczającej mocy, nie spali się, ani jego żywotność się nie zmniejszy.

To drugie jest prawie prawdą, czyli moc tego wzmacniacza będzie zbyt mała aby uzyskać oczekiwany efekt przy tym głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmacniacz nie uradzi głośnika to się spali, wiem bo już nie jeden taki mądry do mnie do serwisu przynosił wzmacniacz "bo myślał że nic się nie stanie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz doświadczenie w serwisie ale uszkodzenie wzmacniacza z takiego powodu nie jest możliwe. Z pustego nie nalejesz. Wzmacniacz da tyle mocy ile ma i koniec. Jego konstrukcja ma wytrzymać oddawanie pełnej mocy na jaką został zaprojektowany.

Owszem istnieje pewne ryzyko że wzmacniacze źle zaprojektowane mogą nie wytrzymać ciągłej pracy z pełną wydajnością. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku głośnika o większych wymaganiach. Inną pułapką (dotyczy wzmacniaczy "cywilnych") jest możliwość regulacji czułości wzmacniacza. Użytkownik będzie kręcił czułość wzmacniacza na maxa aby coś tam było słychać, nie ważne że zrobi przesterowanie a wzmacniacz będzie grał "kwadratami". No ale to już wina użytkownika.

Wzmacniacz można także uszkodzić źle dobierając (zaniżając) impedancję głośnika lub go niewłaściwie podłączając. W przypadku mostkowania dwóch kanałów (pod suba) należy wiedzieć że minimalna impedancja jaką akceptuje mostek jest dwukrotnie większa niż w przypadku jednego kanału, o tym mało kto pamięta i to jest częstym powodem uszkodzeń wzmacniacza.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...