Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabił ktoś dwumas w 1,8T QUATTRO???


sołtys85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zeszłego tygodnia mam problem z wibracjami na jałowych obrotach przenoszonymi na karoserię odczuwalne w zasadzie tylko z przodu i też nie zawsze, w zasadzie tylko na rozgrzanym silniku.

Najgorsze jest kangurkowanie, trzęsienie, podskakiwanie przy jeździe w korku i podjazdach po 2 metry do przodu. Nie pomaga nawet dodanie gazu do 2 tyś obr. Nadal skacze, tak jakby tarcza nie mogła skleić się z powierzchnią koła.

Sprzęgło wymieniałem 137 tyś temu na identyczne jak było w ori LUK. Dwumas zostawiłem fabryczny bo był w dobrym stanie.

Sprzęgło łapie na samej górze i działą w systemie 0-1. Załączone lub rozłączone nie ma w zasadzie pół sprzęgła, ale już tak było po 50kkm od wymiany, poprzednie też tak pracowało.

Samochód to A4 z 98r. 1,8t quattro AJL 180KM nie chipowany. Przebieg na zegarach 440kkm.

Co jest przyczyną?

Dwumas czy krzywy docisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze i tak i tak musisz rozbierac, wiec co by nie bylo to dowiesz sie jak zdejmiesz skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba będzie rwać skrzynię to raczej jestem pewien tylko pytanie czy mam szukać koła czy tylko na kolejnym zestawie sprzęgła się skończy.

Problem w tym, ponieważ zamierzam temat zamknąć w jedną sobotę i chce miec graty. Dwumas jak coś to tylko używka wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj calości od jakiegoś diesla AFN, albo lepiej AWX, tylko ze ciezko o uzywke z malym przelotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj calości od jakiegoś diesla AFN, albo lepiej AWX, tylko ze ciezko o uzywke z malym przelotem

Chyba lepiej dwumas od aeb szukać bo mniej niutonów na i teoretycznie nie dostawał zbytniow kość.

Ceny do 1,8t sa stanowczo przystępniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...